Προς το περιεχόμενο

Drums Metronome!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Αφού είπε αρχικά ότι δεν θέλει να χρησιμοποιήσει Cubase ή Laptop στο Live.

Επίσης αν είναι προ-ηχογραφημένο, θα είναι αναγκασμένοι να ακολουθούν το προ-ηχογραφημένο με όλα τα επακόλουθα και τυχόν εκπλήξεις χωρίς την ευελιξία της αλλαγής κατ'επιλογή real time.

Δεν ξέρω. Εγώ τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από το αρχικό post και ειδικά από το υστερόγραφο. Ή μήπως λάθος κατάλαβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έδωσα πληροφορίες για το πως μπορείς να δουλέψεις με tempo track και προ-ηχογραφημένα...όλοι έτσι δουλεύουν

Όταν έχεις προ-ηχογραφημένα είσαι αναγκασμένος να τα ακολουθήσεις και δεν υπάρχει καμία ευελιξία για αλλαγές real time.

Επίσης το παραμικρό λάθως να κάνει ο ντράμερ κρεμάει όλη την μπάντα..δεν είναι κάτι εύκολο

Υπενθυμίζω πάλι οτι μιλάω για μπάντες που παίζουν με προ-ηχογραφημένα.

 

Τώρα το παλικάρι που θέλει να χρησιμοποιήσει μόνο μετρονόμο μπορεί να κάνει το ίδιο χωρίς την μίξη.

Δηλαδή μόνο ένα κανάλι.

Είναι κάτι πανεύκολο και δν χρειάζεται λάπτοπ.

 

Εγώ μια απορία που έχω με το θέμα είναι γιατι θέλετε να παίζεται με μετρονόμο.Και 100 αλλαγές μετρονόμου να χει το κομμάτι δεν παίζει κανένα ρόλο.Είναι δουλειά του ντράμερ να κρατάει το ρυθμό και να θυμάται τις αλλαγές.

Εκτός αν θέλετε να τραβήξετε βίντεο το λαιβ και να βάλετε την μίξη απο πίσω κτλ

 

George

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλά έκανες και τις έδωσες (τις πληροφορίες). Μπορεί να φανούν χρήσιμες σε κάποιον άλλον ίσως, ως εναλλακτική φθηνή λύση.

 

Είναι δουλειά του ντράμερ να κρατάει το ρυθμό και να θυμάται τις αλλαγές.

Εκτός αν θέλετε να τραβήξετε βίντεο το λαιβ και να βάλετε την μίξη απο πίσω κτλ

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου