Προς το περιεχόμενο

Υγρός κιθαρίστας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα είναι στο ότι μετά από πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, οι χορδές κολλάνε.

 

Μπορεις να μας καθορισεις το συντομο αυτο χρονικο διαστημα χρονικα?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εχεις δικιο αλλα αν εχεις μεγαλο προβλημα θα αλλαζεις ουτως η αλλως σχετικα γρηγορα και θα δινεις και πολλα χρηματα.

Παντως,πηρα απο απορια 2 σετ απο τις φτηνιαρες του τομαν και,δεν ξερω αν υποβληθηκα απο το φθηνο του πραγματος,απο τοτε παιζω με τετοιες και μονο...

Ειναι λιγο πιο συρματινες,πιο αγριες ειναι η αληθεια αλλα με λιγο φαστ φρετ γινονται κουκλα.

Απο αντοχη?Μια χαρα ειναι.Και παιζω με πολλα σηκωματα ετσι?

Απο διαυγεια?Μια χαρα επισης.Ο ενισχυτης ειναι το θεμα.

Αν εξαιρεσεις τις ελιξιρ που ειναι και ακριβες,οι αλλες πανω κατω στα ιδια ειναι.

Εγω τις συνηθισα τωρα και μια χαρα μου καθονται.

Αντε παλι ο freerock ;D ;D ;D Ρε εισαι σα το γουρουνι στα ονειρα του κοκορα(Αρκας) ;D ;D ;D και λεω θα τοπει....Ειναι οτι σου λεγα. Γυρνα καμια τσοντα ή κανε χιτακια(το πε ο παπαγαλος ή ο δικος μου ο παπαγαλος ;) ;D ;D) να αλλαζεις κιθαρες κατ ευθειαν.

Ξερεις τι κοπο εχουν οι χορδες? Εως τις 3 χθες σεταρα τη κουκλα.

 

@ Thanasis b.

Aυτες τρων τα ταστα λογω ατσαλιου. Και τα τρων γρηγορα.

Η επιλογη ειναι ή εχεις χορδες που τρωγονται ή εχεις χορδες που τρων τα ταστα.

Και τα 2 ειναι αποψεις και βολεμα του καθ ενος.

 

@ alderbody.

M@@@ια ειπαμε φιλε. Λες zippελαιο λεω οινοπνευμα.

ΜΕ 100$ το βαρελι?????? ;D ;D ;D Τραβα δες κανα Χαρδαβελα ;D ;D :o 8)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ντε και καλά elixir, 12 ευρώ? Τους ξέρουμε κι από χθές? D'addario exp κύριοι,

φτηνότερες και nickel, μάθανε και οι άλλοι τώρα να φτιάχνουν χορδές...

http://www.thomann.de/gr/daddario_exp110.htm

Μόνο μπάσου έχω δοκιμάσει, πολύ καλές και μαλακές στην αφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οτι σου λεγα. Γυρνα καμια τσοντα ή κανε χιτακια(το πε ο παπαγαλος ή ο δικος μου ο παπαγαλος ;) ;D ;D) να αλλαζεις κιθαρες κατ ευθειαν.

Ξερεις τι κοπο εχουν οι χορδες? Εως τις 3 χθες σεταρα τη κουκλα.

;D ;D ;D

Και τι νομιζεις προσπαθω να κανω τοσα χρονια? ;D ;D ;D

Με εχει φαει το κυκλωμα...δε με μπαζουν μεσα... ;D ;D ;D

Οι χορδες δε θελουν κοπο,θελουν κολπο.

Μη με ρωτησεις,δεν το ξερω... ;D ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η ακριβή λύση πήγαινε σε δερματολόγο να σου γράψει να κάνεις ΒΟΤΟΧ και για 3-4 μήνες δεν θα ιδρώνουν καθόλου τα χέρια σου ,απότι ξέρω στις μασχάλες γίνεται φαντάζομαι και στα χέρια χαχα

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως, πριν παιξω, βαζω στα χερια μου υγρο για πιατα, το απλωνω και μετα τα ξεπλενω καλα με νερο.

αυτο σε συνδυασμο με το λαδι λεμονιας που καθαριζω μετα απο καθε παιξιμο το μπρατσο, εχει πολυ καλα αποτελεσματα.

www.myspace.com/selastheband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα (μέχρι που φίλοι δεν μου δίνουν τις κιθάρες τους να παίζω για να μην τους σκουριάσω τις χορδές ;D).

Οι λύσεις που βρήκα είναι 2, πρώτη αυτή:

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Fender-Stainless-Bullets-3350-R-10-46-Stainless-Steel-Bullet-End/art-GIT0011462-000

Με €2,90 το σετ είναι σούπερ και είναι και καλές!

 

Και δεύτερη λύση αυτή:

1584-174612.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς thanks για τις απαντήσεις.

 

@superfunk: με παίξιμο στο σπίτι την τρίτη φορά που θα παίξω, με παίξιμο λάηβ στο ένα λάηβ.

 

@williamsats: το σετ χορδών έχει κάτι ιδιαίτερο; Ή προτείνεις να αλλάζω συχνά φθηνά σετ. Αυτό το κάνει επίσης υγρός φίλος, αλλά εγώ βαριέμαι.

 

Γνωρίζει κάποιος πως εξηγείται το ότι έχω πρόβλημα στο maple μανίκι και όχι στο rosewood, που λέω αναλυτικά στο πρώτο πόστ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος πως εξηγείται το ότι έχω πρόβλημα στο maple μανίκι και όχι στο rosewood, που λέω αναλυτικά στο πρώτο πόστ;

Το rosewood είναι αλουστράριστο και αποροφάει την υγρασία του ιδρώτα, σε αντίθεση με το maple που είναι λουστραρισμένο και δεν αποροφάει τίποτα.

 

@williamsats: το σετ χορδών έχει κάτι ιδιαίτερο; Ή προτείνεις να αλλάζω συχνά φθηνά σετ. Αυτό το κάνει επίσης υγρός φίλος, αλλά εγώ βαριέμαι.

Είναι και το θέμα τιμής, αλλά είναι το πιο μαλακό stainless steel που έχω παίξει και καρατάει αρκετά.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου