Προς το περιεχόμενο

Ο αγαπημένος σας μπασίστας


SteveWr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αγαπημένοι μου Μπασίστες που έχουν αφήσει ιστορία με τον δικό τους ήχο και παίξιμο:

Flea

James Jamerson

Adam Clayton

Chris Novoselic

Jaco Pastorius

John Paul Jones

Paul McCartney

 

Aπεχθάνομαι του τύπου Victor Wooten, Κιουρτσόγλου και οτιδήποτε έχει σχέση με εξάχορδα και 100χορδα. Αυτοί είναι κιθαρίστες σε μια χαμηλότερη οκτάβα για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω και εγώ τους δικούς μου "ήρωες". Κατ'αρχήν για το ότι ασχολήθηκα με το μπάσο φταίει η περίπτωση Cliff Burton παρ'όλο που δεν ήταν κανένας τρομερός μπασίστας, η όλη του εικόνα ήταν απίστευτη.

 

Πλέον θα έλεγα ότι τρελλαίνομαι με τους Geddy Lee, Glenn Hughes, Jack Bruce, Flea..... ......όπως και με τους James Jamerson, Larry Graham ....John Paul Jones, Bootsy Collins, Duff McKagan, Leon Wilkinson, Tommy Shannon.......

 

προσπαθώ να το περιορίσω αλλά δεν γίνεται τίποτα είναι τόσοι πολλοί δυνατοί παίχτες εκεί έξω, ο καθένας για το δικό του λόγο :roll: :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stanley Clarke (απορώ πως δεν τον έχει αναφέρει κανείς :roll:)

 

Σελίδα 1 φίλε hindmost...Συνελήφθης απρόσεχτος... :wink:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την μερια μου να πω οτι ο steve harris ηταν ο λογος που αρχισα να παιζω μπασσο! πολυ καλος ομως με τον καιρο αρχισε να μην μου αρεσει το πριμαριστος ηχος του... :?

απο παιξιμο μου αρεσουν

FLEA

JEFF AMENT

και απο ηχο

FRODE JACOBSEN (MADRUGADA - τους ειδα live και εμεινα) 8O

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A ξέχασα και τον καλύτερο Έλληνα μπασίστα (Για 'μένα) Δημήτρης Μπασλαμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω και εγώ τους δικούς μου "ήρωες". Κατ'αρχήν για το ότι ασχολήθηκα με το μπάσο φταίει η περίπτωση Cliff Burton παρ'όλο που δεν ήταν κανένας τρομερός μπασίστας' date=' η όλη του εικόνα ήταν απίστευτη.[/quote']

 

¶κου προσεκτικά τι παίζει ο Cliff στον δίσκο Master of Puppets(αν δεν το έχεις κάνει ήδη) θα κατα λάβεις γιατί ήταν τρομερός μπασίστας.O Cliff δεν έμεινε στην ιστορία για την εικόνα του :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου