Προς το περιεχόμενο

Vangelis


KOTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρεπει να ηταν πολυ μαγκας ο vangelis τελικα που μονο με δημοσιες σχεσεις και με μελωδιες του...δημοτικου καταφερε οτι εχει καταφερει :lol:

α ρε κομπλεξ που βγαινουν... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θεός, Ημιθεος κτλ μαλλον δεν οδηγούν στην ΓΝΩΣΗ

 

ακριβώς επειδή έχω προ πολλού οδηγηθεί στην ΑΠΟΛΥΤΗ γνώση τον κατατάσσω στους ΘΕΟΥΣ (όπως άλλωστε και τον εαυτό μου... :lol: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

takis εντάξει δεν πρόκειται να σου απαντήσω σε ένα τέτοιο επίπεδο προσωπικών χαρακτηρισμών έστω και έμμεσων... Μπήκα να πω μια άποψη σε ένα μουσικό φόρουμ και ο πολιτισμός έφυγε από την πίσω πόρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τασο συγγνωμη αλλα καποιες φορες ειμαι λιγο αυθορμητος..sorry

αλλα ..τι ειναι αυτα που γραφεις ...τι εχεις κανει εσυ;ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις τον καθε βαγγελη;λιγο ταπεινοτητα δεν βλαπτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εχεις κανει εσυ;ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις τον καθε βαγγελη;λιγο ταπεινοτητα δεν βλαπτει...

 

αυτό δεν στέκει σαν επιχείρημα...

 

τότε κανείς να μην κρίνει κανέναν...

 

ποιος είμαι εγώ που θα κρίνω τον Καρβέλλα και τον Φοίβο (έστω, τον Valentino με το "sese tsalikis remix")από την στιγμή που δεν έχω εκδωσει κανένα τραγούδι?

 

ποιος είμαι εγώ που θα κρίνω τον πρωθυπουργό και τους υπουργούς αφού δεν έχω ακόμη δικαίωμα καν να ψηφίσω...

 

ποιος είμαι εγώ που θα κρίνω τον χασογκόλη, παλτό που έγινε tank και ...tanker,Μιχάλη Κωνσταντίνου απο την στιγμή που το μόνο ποδόσφαιρο που παίζω είναι στο pro evolution...

 

ποιος είμαι εγώ που θα κρίνω την σοβαρή δημοσιογράφο Τατιάνα από την στιγμή που δεν κατέχω γρι απο δημοσιογραφια και αν βγω στο γυαλί απο τις 10 λέξεις που θα πω, θα κάνω σαρδαμ στις 11...

 

και η λιστα μπορεί να συνεχίζεται επ άπειρον...

 

όταν λέμε το "όλες οι απόψεις δεκτές και σεβαστές" πρέπει να το εννούμε κιόλας...

 

και τι έγινε δλδ που η άποψη του tassos1978 είναι διαφορετική (που δεν είναι ουσιαστικά)με των περισσότερων εδώ μέσα?

 

γιατί δλδ να εισπράττει τόση ειρωνία και σαρκασμό?

(οκ,προφανώς θα μου πείτε οτι ο καθένας μπορεί ελεύθερα να κάνει ότι σχόλιο θέλει,όμως καλο είναι τα σχόλια αυτά να μην θυμίζουν γυμνασιόπαιδα -καλύτερη ηλικία ever-...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Παπαθανασίου πιστεύω ότι είναι υπερεκτιμημένος και με φοβερές δημόσιες σχέσεις. Βασικά συμφωνώ πάρα πολύ με τον Τάσο.

 

Παρεμπιπτόντως κι εγώ έχω και τις Ωδές, και το 666, και το Φως, και το Τζερόνιμο Γιάνκα. ¶λλα πράματα έκανε εκεί όμως.

 

Η Μυθωδία είναι σούπα ούτε καν αυγοκομμένη...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες τα ρε spirou, γιατί έκατσα ψύχραιμα να διαβάσω το thread απο την αρχή, και τράβαγα τα μαλλιά μου, ο ένας έβαζε λόγια στο στόμα του αλλουνού, και τα προσωπικά διναν και πέρναν.

Σκότωσε το μπάτσο που κρύβεις μέσα σου :) . (ποιός καημένος τα λεγε αυτά, ο toneless νομίζω?)

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα νομιζω οτι καποιες φορες θα ηταν καλυτερο να ΜΙΛΑΜΕ πιο λιγο και μην αρχιζουμε να θαβουμε ασταματητα εναν καλλιτεχνη οτι και αν εχει κανει οπως και αν το εχει κανει αν εμεις δεν εχουμε κανει(για τον ενα ή αλλο λογο),ουτε το 1/20 απο αυτα που εχει κανει αυτος...

αλλωστε ο θεος λενε γιαυτο εδωσε στον ανθρωπο δυο αυτια και ενα στομα..για να ακουμε περισσοτερο και να ΜΙΛΑΜΕ λιγοτερο :!:

Υ.Γ.υποψιν οτι εμενα δεν μου αρεσει ο παπαθανασιου..δεν μπορω να τον ακουσω αλλα..ειπαμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M' αρέσει ο Παπαθανασίου της εποχής των 70'ς ,καποια albums που έχω ακούσει εκείνης της εποχής (666,Albedo,Earth,)ειναι πραγματικά πρωτοποριακά με πολλούς πειραματισμούς ,ειδικά για όσους ασχολούνται

με keyboards ειναι must.

 

O Vangelis δεν εκανε ποτέ επιδειξη τεχνικής στα κομμάτια του όπως άλλοι

της εποχής εκείνης(πχ. Rick Wakeman),μελετούσε πολύ τον ήχο και

τις ενορχηστρώσεις του.

Μ'αυτη τη λογική,οχι,δεν ειναι παιδικές οι συνθέσεις του.

 

Μ'αρέσουν και τα κινηματογραφικά του (Chariots of fire,Blade Runner),αλλά απο κάποια στιγμή και μετά αρχισε να μου ακούγεται λιγο πομπώδης.

 

Μπορεί να μην είναι του γούστου μου οι συνθέσεις του την τελευταία δεκαετία,αλλά δεν μπορω να μην αναγνωρίσω την προσφορά του

και την αξία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου