Προς το περιεχόμενο

Vangelis


KOTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις ποτε σκεφτει οτι καποια θεματα ΔΕΝ χρειαζονται αναπτυξη & καλο θα ειναι να μενουν "στασιμα" :?: :wink:

 

Η οτι καποια θεματα ειναι ΤΟΣΟ καλα που καλυτερα να τους λειπει η "αναπτυξη" :?: :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχεις ποτε σκεφτει οτι καποια θεματα ΔΕΝ χρειαζονται αναπτυξη & καλο θα ειναι να μενουν "στασιμα" :?: :wink:

 

Η οτι καποια θεματα ειναι ΤΟΣΟ καλα που καλυτερα να τους λειπει η "αναπτυξη" :?: :wink:

 

Συμφωνώ απόλυτα. Ο Vangelis δεν προσφέρεται σαν θέμα για περαιτέρω ανάπτυξη. Είναι πολύ μεγάλος ο άνθρωπος για να τον πιάνουμε μεταξύ τύρου και αχλάδου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ποτε σκεφτει οτι καποια θεματα ΔΕΝ χρειαζονται αναπτυξη & καλο θα ειναι να μενουν "στασιμα" :?: :wink:

 

Η οτι καποια θεματα ειναι ΤΟΣΟ καλα που καλυτερα να τους λειπει η "αναπτυξη" :?: :wink:

 

 

+1000

 

Listen to Alpha song from Albedo album....... :D :D ..καποιες φορες επιβαλεται η σιωπη οταν η εμπνευση παιρνει τον πρωταγωνιστικο ρολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχάριστη η μουσική του, υπέροχος ο εξοπλισμός του... Όμως άλλο το μουσικό ταλέντο στη σύνθεση καθαρά και άλλο το ταλέντα στην ενορχήστρωση μέσα απο την μουσική τεχνολογία... Στο δεύτερο είναι πάρα πολύ καλός. Στο πρώτο είναι απλά μέτριος και αυτό το καταλαβαίνει καλά όποιος ξέρει λίγα θεωρητικά. Οι μελωδίες του όμορφες, αλλά δομικά σαν ασκήσεις σολφέζ πρώτης τάξης θεωρίας. Η ενορχηστρώσεις και οι ήχοι είναι αυτοί που μετράνε και αξίζει κανείς να ασχοληθεί... Αυτό τον σώζει :)

(Οι πορωμένοι μην πέσετε να με φάτε, προσωπική άποψη εκφράζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν θα πέσουμε να σε φάμε, αλλά θα ήθελα να σου κάνω μία ερώτηση. Αφού είναι τόσο απλές οι μελωδίες του, δομικά σαν ασκήσεις σολφέζ πρώτης τάξης θεωρίας, γιατί δεν τις γράφεις και εσύ (ή εγώ) ώστε να γίνουμε εξίσου διάσημοι και αναγνωρισμένοι; Το κάνεις να ακούγεται πολύ εύκολο, οπότε νομίζω ότι η απορία μου είναι εύλογη.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι' date=' δεν θα πέσουμε να σε φάμε, αλλά θα ήθελα να σου κάνω μία ερώτηση. Αφού είναι τόσο απλές οι μελωδίες του, δομικά σαν ασκήσεις σολφέζ πρώτης τάξης θεωρίας, γιατί δεν τις γράφεις και εσύ (ή εγώ) ώστε να γίνουμε εξίσου διάσημοι και αναγνωρισμένοι; Το κάνεις να ακούγεται πολύ εύκολο, οπότε νομίζω ότι η απορία μου είναι εύλογη.[/quote']

 

Δεν νομίζω οτι αυτό ειναι βάσιμο...Οι μελωδίες που γράφει ειναι οντως απλές...και ναι ισως και να μπορουμε κι εμεις να τις γραψουμε...αλλα!!...Ποιος απο μας μπορει να χειριστει τον ηχο του και τις ενορχηστρωσεις του ουτως ωστε το αποτελεσμα να ειναι εντυπωσιακό..Νομιζω οτι ολη η μαγκειά του Vangell οπως και του Jarre (κατα τη γνώμη μου) ειναι στην ενορχήστρωση και στον ηχο τους.

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχάριστη η μουσική του' date=' υπέροχος ο εξοπλισμός του... Όμως άλλο το μουσικό ταλέντο στη σύνθεση καθαρά και άλλο το ταλέντα στην ενορχήστρωση μέσα απο την μουσική τεχνολογία... Στο δεύτερο είναι πάρα πολύ καλός. Στο πρώτο είναι απλά μέτριος και αυτό το καταλαβαίνει καλά όποιος ξέρει λίγα θεωρητικά. Οι μελωδίες του όμορφες, αλλά δομικά σαν ασκήσεις σολφέζ πρώτης τάξης θεωρίας. Η ενορχηστρώσεις και οι ήχοι είναι αυτοί που μετράνε και αξίζει κανείς να ασχοληθεί... Αυτό τον σώζει :)

(Οι πορωμένοι μην πέσετε να με φάτε, προσωπική άποψη εκφράζω)[/quote']

 

δηλ. αν καταλαβα καλα μονο οσοι εχουν διπλωματα θεωριας μπορουν να καταλαβουν αν καποιος εχει ταλέντο στο να γραφει ορχηστρικη μουσικη??

8O

 

και αφου ειναι τοσο ευκολο με μερικους καλους ηχους & ενορχηστρωσεις να ..κατακτησεις τον κοσμο (οπως ο Vangelis) γιατι δεν το κανεις και εσυ?

:wink: (ειναι τοσο ευκολο αλλωστε... :roll: )

 

α,αν θες δωσε μας και ενα link ,η τουλαχιστον αναφερε μας τους δισκους που εχεις κανει και κυκλοφορουν με την πιο πολυπλοκη & "δομημενη" μουσικη σου :wink:

 

μαλλον εχεις παραβλεψει το γεγονος οτι το δυσκολοτερο πραγμα στη μουσικη ειναι η ΑΠΛΟΤΗΤΑ (οχι η απλοϊκοτητα) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου