Προς το περιεχόμενο

Vangelis


KOTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eye η απάντηση υπάρχει και στο προηγούμενο post μου και στο post του Chaostar. Είπα τι είναι αυτό που τον σώζει. Δηλαδή δεν αναγνωρίζεις το πόσο "μαθητικές" είναι οι μελωδίες (και ειδικά οι αρμονίες!!!) του; Ας μην ακούμε μόνο τους εντυπωσιακόυς ήχους ρε παιδιά, υπάρχουν και άλλα αξιόλογα πράγματα. Και eye, ναι μπορώ να γράψω τέτοιες μελωδίες... Τέτοιες έγραφα όταν το 1995 ήμουν 1ο έτος αρμονίας... μόνο που οι δικές μου ακούγονταν με ένα μόνο πιανάκι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

superfunk αφού αυτά είναι τα κριτήριά σου, πάρε τους δίκους του Φοίβου και καλή ακρόαση. Νομίζω πως δεν κατάλαβες τι λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαναλαμβανω το αιτημα μου

 

"αν θες δωσε μας και ενα link ,η τουλαχιστον αναφερε μας τους δισκους που εχεις κανει και κυκλοφορουν με την πιο πολυπλοκη & "δομημενη" μουσικη σου" :wink:

 

εστω και αυτους που εβγαλες οταν ησουν στην πρωτη ταξη της αρμονιας :wink: :roll:

 

Και eye, ναι μπορώ να γράψω τέτοιες μελωδίες

 

το δηλωσες αλλωστε..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχάριστη η μουσική του' date=' υπέροχος ο εξοπλισμός του... Όμως άλλο το μουσικό ταλέντο στη σύνθεση καθαρά και άλλο το ταλέντα στην ενορχήστρωση μέσα απο την μουσική τεχνολογία... Στο δεύτερο είναι πάρα πολύ καλός. Στο πρώτο είναι απλά μέτριος και αυτό το καταλαβαίνει καλά όποιος ξέρει λίγα θεωρητικά. Οι μελωδίες του όμορφες, αλλά δομικά σαν ασκήσεις σολφέζ πρώτης τάξης θεωρίας.

[/quote']

 

Κομματακι υπερβολικο σε βρισκω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eye η απάντηση υπάρχει και στο προηγούμενο post μου και στο post του Chaostar. Είπα τι είναι αυτό που τον σώζει. Δηλαδή δεν αναγνωρίζεις το πόσο "μαθητικές" είναι οι μελωδίες (και ειδικά οι αρμονίες!!!) του; Ας μην ακούμε μόνο τους εντυπωσιακόυς ήχους ρε παιδιά' date=' υπάρχουν και άλλα αξιόλογα πράγματα. Και eye, ναι μπορώ να γράψω τέτοιες μελωδίες... Τέτοιες έγραφα όταν το 1995 ήμουν 1ο έτος αρμονίας... μόνο που οι δικές μου ακούγονταν με ένα μόνο πιανάκι :)[/quote']

 

Εδω το πεθανες το ζητημα:D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για να γελασουμε και λιγακι Tasos οι δηλωσεις σου μου θυμιζουν λιγακι την παρακατω ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δηλωση που ειχε κανει ο ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ναι αυτος που ειχε γραψει το ¨ΚΑΜΠΡΙΟΛΕ") ,ειχε πει λοιπον ο απιστευτος

 

"το 74 ημουν σε ενα κλαμπ στο Μαϊαμι & επαιζα,τοτε μπηκε στο μαγαζι ο James Brown & επαθε τοσο μεγαλη πλακα απο το bit μου που το πηρε & το εβγαλε αργοτερα για δικο του.ΕΓΩ εδειξα το bit στον JAMES BROWN!! ":lol:

 

Παντως τιμη μου που συμεμτεχω σε ενα φορουμ με εναν συνθετη της εμβελειας σου που εχει πολυ μεγαλυτερο ταλεντο απο τον VANGELIS.! :lol:

 

Kανενας αλλος που να εχει μεγαλυτερο ταλεντο απο τον..αχρηστο τον Μπετοβεν παιδια?? :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την απλότητα και την απλοϊκοτητα έχει γίνει καραμέλα και το ρίχνουμε όπου να'ναι. Είπα είναι πολύ καλό ενορχηστρωτικά. Απλά μη μπερδεύετε το ταλέντο κάποιου συνθέτη με το πόσο ευχάριστα έρχεται στο αυτί μας το αποτέλεσμά της δουλειάς του. Ίσως αν έγραφε για ένα βιολί σόλο, να έγραφε με διαφορετική δομή πολύ πιο ανεπτυγμένη και λόγια. Ίσως επειδή τα δίνει όλα στην ενορχήστρωση επίτηδες έχει τη μουσική του έτσι. Δε λέω ότι δε μπορεί, λέω πως δεν το κάνει. ¶ρα ΜΑΛΛΟΝ δε μπορεί.

(Για την επιτυχία μην ξεχνάτε και τις δημόσιες σχέσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,βεβαια ειναι και οι δημοσιες σχεσεις.. :roll:

 

εννοειται οτι ενα απλο παιδι απο το Βολο οπως ο Βαγγελης ειχε γεννηθει μεσα στις δημοσιες σχεσεις! :lol:

 

δε σοβαρευομαστε καλυτερα λεω εγω....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για να γελασουμε και λιγακι Tasos οι δηλωσεις σου μου θυμιζουν λιγακι την παρακατω ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δηλωση που ειχε κανει ο ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ναι αυτος που ειχε γραψει το ¨ΚΑΜΠΡΙΟΛΕ") ' date='ειχε πει λοιπον ο απιστευτος

 

"το 74 ημουν σε ενα κλαμπ στο Μαϊαμι & επαιζα,τοτε μπηκε στο μαγαζι ο James Brown & επαθε τοσο μεγαλη πλακα απο το bit μου που το πηρε & το εβγαλε αργοτερα για δικο του.ΕΓΩ εδειξα το bit στον JAMES BROWN!! :lol:[/quote']

 

 

Σωστος..και για να επιτρεψει ο Βασιλειου να γινει κατι τετιοιο..ζητησε απο τον Δημητρη Καφετι...να κοιμηθει με ολες τις αραπινες που ειχε μαζι του...μερικοι λενε οτι εκεινη την νυχτα εγινε η συλληψη ενος αλλου μεγαλου αστεριου...του ΑΛΚΑΙΟΥ...

Μην τον βλεπετε ετσι ασπρο.. :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανενας αλλος που να εχει μεγαλυτερο ταλεντο απο τον..αχρηστο τον Μπετοβεν παιδια?? :lol:

 

Λίγο υπερβολικό αυτό!

 

Ίσως επειδή τα δίνει όλα στην ενορχήστρωση επίτηδες έχει τη μουσική του έτσι. Δε λέω ότι δε μπορεί' date=' λέω πως δεν το κάνει. ¶ρα ΜΑΛΛΟΝ δε μπορεί. [/quote']

 

 

Όπως και αυτό.....

 

Δηλαδή συγνώμη ρε παιδιά αλλα πως συγκρινετε ο Beethoven (που ειταν ιδιοφυια) με τον Vangelis (που οκ, αλλα ιδιοφυια δεν ειναι)...

 

Και γιατι μας ειναι τοσο δυσκολο να παραδεκτουμε οτι καποιοι καλλιτεχνες δεν στηριζονται τοσο στη δυσκολια της σύνθεσης αλλα στον ήχο τους;

 

Αρχιζει και μου θυμιζει κουβεντα του Metal Hammer οπου 15 7χρονα θεωρουν τον Harris τον καλύτερο μπασιστα ever απλα και μονο γιατι εχουν φαει κόλλημα....Καλό ειναι να μην θεοποιουμε τπτ και να βλεπουμε και τα καλα και τα θετικά ενος καλλιτεχνη

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου