Προς το περιεχόμενο

Vangelis


KOTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

mentalvortex είπες "φυσικα και μου αρεσει οταν καποια μουσικη ειναι πολυ "δυσκολη" οσον αφορα τη θεωρια και την τεχνικη που υπαρχει απο πισω,αυτο δε σημαινει πως μια απλη μελωδια δεν ειναι το ιδιο η και περισσοτερο εμπνευσμενη και αξιολογη" και συμφωνώ απόλυτα. Δεν υποστήριξα ποτέ το αντίθετο. Απλά μίλησα και για ενορχήστρωση. Εξαρτάται από πολλές παραμέτρους η αξιολόγηση του τελικού αποτελέσματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως μουσική για κινηματογράφο δεν μπορεί να υπαρξει χωρίς μουσική ανάπτυξη!!!

Αλλο πράγμα να υπογραμιζουμε μουσικα (νοήματα' date=' καταστασεις, χαρακτήρες, σκεψεις, δραση κτλ) που είναι απαραίτητα στοιχεία για την μουσική στον κινηματογράφο...

Και αλλο πραγμα να επενδυουμε με μουσικα θέματα διαφορες σκηνές.[/quote']

 

Σωστά είναι αυτά. Εξαρτάται και από τον σκηνοθέτη βέβαια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mentalvortex είπες "φυσικα και μου αρεσει οταν καποια μουσικη ειναι πολυ "δυσκολη" οσον αφορα τη θεωρια και την τεχνικη που υπαρχει απο πισω' date='αυτο δε σημαινει πως μια απλη μελωδια δεν ειναι το ιδιο η και περισσοτερο εμπνευσμενη και αξιολογη" και συμφωνώ απόλυτα. Δεν υποστήριξα ποτέ το αντίθετο. Απλά μίλησα και για ενορχήστρωση. Εξαρτάται από πολλές παραμέτρους η αξιολόγηση του τελικού αποτελέσματος.[/quote']

 

εκφρασα απλως τη γνωμη μου,δεν ειπα πως υποστηριξες το αντιθετο.Οποτε...συμφωνουμε! 8)

παντως γενικα δεν μπορω να καταλαβω ουτε αυτους που θεωρουν πως η μουσικη πρεπει να ειναι παντα απλη και πως οποιος παιζει δυσκολα θεματα ειναι απλως επιδειξιας,αλλα ουτε αυτους που ακουνε αποκλειστικα και μονο βιρτουοζους.(σα να ξεφυγαμε λιγο απο το αρχικο θεμα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα έλεγα εξαρταται απο την ταινιά.

Αν εχεις μια αφελή ιστορία ή μια κομεντί...

Εχω δει πολλές ταινιες απο καλούς σκηνοθετες που ειναι πατατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΟΣ ο Vangelis ! ! ! 8)

 

ένα αρθρο που διάβασα πρόσφατα (παλιό είναι) και αποδεικνύει σε τι τεράστια εκτίμηση τον έχουν οι ξένοι εδώ

 

ΘΕΟΣ και ο Danny Elfman (άσχετο) :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι δυνατον να ανεβει κανεις μονο με τα μεσα και τις γνωριμιες. Πρεπει να εχεις εμφυτο ταλεντο απο τη φυση σου. Ειδαλλως παβουν να ειναι χρησιμα τα "κονε" για το λογο του οτι δε μπορει να σε προωθησει το κονε σου αν εισαι αχρηστος.

 

Ο Βαγγελης εχει ανεβει με την αξια του και ειλικρινα πιστευω πως μια κουβεντα που ειπωθηκε του στυλ "τις μελωδιουλες αυτες τις εβγαζα οταν ημουν πρωτο ετος αρμονιας" ειναι καθαρα θεμα σνομπισμου!

 

Οποιος κατσει να ακουσει ολα του τα εργα μονο τοτε θα καταλαβει για τι ανθρωπο μιλαμε. Και για τι τεχνικη φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοφο ειναι να κραταμε τα πραγματα στις πραγματικές τους διαστάσεις!!!

Χαρακτηρισμοι του τυπου " Τεραστιος, Θεός, Ημιθεος κτλ μαλλον δεν οδηγούν στην ΓΝΩΣΗ :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KOTS πάντως σνομπ δεν είμαι, κάθε άλλο. Ρωτήθηκα για τη δική μου μουσική και απάντησα. Όσο για την τεχνική του, μάλλον μιλάς για την τεχνική του στην ενορχήστρωση. Αν μιλάς για την τεχνική του στη σύνθεση, περιμένω και παραδείγματα βάσιμα και όχι απλά ότι σου χαιδεύει τα αυτιά. Αυτό δεν είναι τεχνική.

Όσο για τις γνωριμίες, κάτσε και γράψε τα ονόματα αυτών που πιστεύεις πως δε θα έπρεπε να τους ξέρει ούτε η μανούλα τους. Πώς έγιναν γνωστοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου