Προς το περιεχόμενο

Θορυβος monitor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχουμε προβλημα!

Μολις πηρα τα esi near08 http://www.thomann.de/gr/esi_near_08_classic.htm και τα συνδεσα με το pc με ενα διπλο xlr που καταληγει σε mini stereo jack.

Αυτο που εχω ειναι ενα συνεχες εντονο γκχχχχχχχχχ.

Εχει καποιος εμπειρια να μου πει τι φταιει?

Να τα στειλω πισω?

Το προσεχες project ειναι να μπουν πανω σε interface, λετε να κανει διαφορα?

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανεις? Αλλη μια πληροφορια μπας και βοηθησει ειναι οτι εβγαλα τα xlr απο τα ηχεια και αφησα μονο το ρευμα. Το αποτελεσμα ηταν να χαθει η φασαρια αλλα και παλι να αχνοακουγεται ενα φυσηματακι απο τα tweeter. Ειναι φυσικο?

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου ελεγα βγαλτα απο το Pc...δοκιμασετα και αλλου εκτος υπολογιστη κι αν δεις

οτι συνεχιζουν να κανουν τον ιδιο θορυβο...στειλτα στον Θωμα και πες του:

 

Καλα ρε μπαρμπα Θωμα μας δουλευεις εν οψει οικονομικης κρισεως;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου. Είχα και γω έναν παρόμοιο πρόβλημα. Η λύση ήταν να βγάλω το ρεύμα του υπολογιστή και της οθόνη απο το ίδιο πολύμπριζο (αν αυτό έχεις κάνει, ή απο την ίδια "γραμμή' του πίνακα) τράβα μια προέκταση απο μια άλλη πρίζα και δοκίμασε και πάλι. Αλλά απο πρίζα που να είναι σε άλλη γραμμή του γενικού σου πίνακα, και πως θα το καταλάβεις, απλά κατεβασε μερικές ασφάλειες και κοίτα απο ποιά πέρνει το pc και η οθόνη και απλά πάρε απο κάπου αλλόυ για τα μόνιτορ σου. Δεν θυμάμαι ακριβώς πώς και γιατί συμβαίνει αυτό (αν και μου το είχαν αιτολογίσει κάποτε, κάτι σαν συγχρονισμός με την οθόνη αν δεν κάνω λάθος). Πιστεύω πως δεν έχεις κάτι να χάσεις εάν δοκιμάσεις. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι για τον λόγο που ανέφερε ο vasil, μπορεί να γίνεται και λόγω του ότι μετέτρεψες το xlr σε jack. Το είχα κάνει σε ένα μικρόφωνο και έβγαζε θόρυβο.

Ίσως είναι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου