Προς το περιεχόμενο

rockinger telly


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δει σώματα Rockinger σε LPB και είναι καταπληκτικά!

Ο gpiad είχε αγοράσει μια LPB Rockinger tele, την οποία νομίζω έχει ακόμη στην κατοχή του, οπότε στείλτου ένα PM για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το χρώμα ;)

 

 

τα σώματα αυτά που έχεις δει της rockinger μοιάζουν στην απόχρωση με αυτό ?

67_Telecaster_NOS_Lake_Placid_Blue_White_Binding_R38390_1.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ναι μοιάζουν.

Αλλά όπως σου είπε και ο SF, το χρώμα LPB και όλα όσα έχουν sparkles (πχ Candy Apple Red, Gold Top κ.α.) είναι δύσκολο να φωτογραφηθούν 100% σωστά. Επίσης, ανάλογα με το πώς πέφτει ο φωτισμός, το χρώμα φαίνεται διαφορετικό.

 

Δες ένα Rockinger LPB σώμα μιας strat φωτογραφισμένο με διαφορετικούς φωτισμούς:

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον Fenderiarh λες? Αν δεν απατωμαι, αυτος ειχε παρει Baja και ειχε αλλαξει το σωμα με ενα double bound lake placid blue...

 

Ναι, έχεις δίκιο! Ανάποδα το είχε κάνει!  ;)

 

Γενικα το Lake Placid Blue  οπως και τα περισσοτερα μεταλλικα χρωματα δυσκολα φωτογραφιζεται,παντως ειναι κανονικο Lake Placid Blue αυτο της Rockinger.

 

+1000

 

Το LPB πάντως είναι για μένα (μαζί με το CAR) τα ΑΠΟΛΥΤΑ 7ender χρώματα.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για ποιότητα, ήχο και εμφάνιση. Έχω την ίδια κιθάρα με του elavd, και είναι από τις κιθάρες που δύσκολα θα αποχωριστώ (και είναι και η μόνη μου κιθάρα που δεν έχω πειράξει τίποτα πάνω της γιατί απλά δεν χρειάστηκε...).

Ψέματα... έχω βάλει αυτοκόλλητα σημαδάκια στο πλάι της ταστίερας γιατί τα δικά της είναι πολύ μικρά και σε σκοτεινές σκηνές δε βλέπω την τύφλα μου  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μοιάζουν.

Αλλά όπως σου είπε και ο SF, το χρώμα LPB και όλα όσα έχουν sparkles (πχ Candy Apple Red, Gold Top κ.α.) είναι δύσκολο να φωτογραφηθούν 100% σωστά. Επίσης, ανάλογα με το πώς πέφτει ο φωτισμός, το χρώμα φαίνεται διαφορετικό.

 

Δες ένα Rockinger LPB σώμα μιας strat φωτογραφισμένο με διαφορετικούς φωτισμούς:

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

 

Αυτή η φωτό μου θυμίζει την δικιά μου Strat (τώρα την έχει ένας -τρισευτυχισμένος- φίλος), εκτός από το pickguard (mint στη δικιά μου). Σε διάφορες φωτό που έχω (στο σπίτι, με διάφορους φωτισμούς, σε live, κλπ) φαίνεται παντού διαφορετικό το LPB... κι'αυτή είναι η γοητεία του εξάλλου!!

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω βάλει αυτοκόλλητα σημαδάκια στο πλάι της ταστίερας γιατί τα δικά της είναι πολύ μικρά και σε σκοτεινές σκηνές δε βλέπω την τύφλα μου  :-X

 

Εγώ νόμιζα ότι κανείς δεν τα κοιτάει αυτά τα σημαδάκια παίζοντας...!!! ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου