Προς το περιεχόμενο

fender και charvel τι να παρω ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα οι charvel ειναι πιο solo χαρακτηρα κιθαρες.Ειδικα οι so cal απ'οτι ξερω

εχουν και μεταβαλομενο radius που για μενα ειναι μεγαλο +

θα την προτινα καλυτερα σε σχεση με την fender deluxe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Ειδικα οι so cal απ'οτι ξερω

εχουν και μεταβαλομενο radius που για μενα ειναι μεγαλο +

 

 

και οι san dimas εχουν............ ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας... μεχρι τωρα κλεινω προς την american deluxe παντως... υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω σε αυτες η οποια λεει fender american deluxe stratocaster ειναι αυτη που ψαχνω... σημειωτεων οτι πιθανοτατα θα ειναι HSS ωστε να γινουν στην πορεια οι καταλληλες αλλαγες μαγνητων...

 

αυτη ας πουμε μου αρεσει...

 

http://www.thomann.de/gr/fender_american_deluxe_strat_hss_rwop.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τολμήσω να προτείνω partscaster... Εφόσον γνωρίζεις ακριβώς τι θέλεις πιστεύω είναι μια καλή λύση, αρκετά φθηνότερα από τις αμερικάνικες fender, charvel κλπ. και προφανώς fully customizable. Αν δεν σ'ενδιαφέρει καν η ιδέα partscaster τότε άποψή μου είναι να κινηθείς προς fender, οι νέες charvel (και οι λοιπές superstrat-oμάρκες της δεκαετίας) προσωπικά με έχουν απογοητεύσει.

 

Κατά τ'άλλα μπορείς να βρείς και απίστευτες superstrats στις αγγελίες, είτε από μέλη είτε στο e-bay, και μάλλιστα απείρως καλύτερες από τις νέες αμερικάνικες charvel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας... μεχρι τωρα κλεινω προς την american deluxe παντως... υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω σε αυτες η οποια λεει fender american deluxe stratocaster ειναι αυτη που ψαχνω... σημειωτεων οτι πιθανοτατα θα ειναι HSS ωστε να γινουν στην πορεια οι καταλληλες αλλαγες μαγνητων...

 

αυτη ας πουμε μου αρεσει...

 

http://www.thomann.de/gr/fender_american_deluxe_strat_hss_rwop.htm

 

Ωραια κιθαρα (εκτος απο το pickguard  ;D), αλλα απο οτι βλεπω θελεις rosewood ταστιερα αρα ουτως ή αλλως η so cal αποκλειεται μιας και βγαινει μονο maple  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια κιθαρα (εκτος απο το pickguard  ;D), αλλα απο οτι βλεπω θελεις rosewood ταστιερα αρα ουτως ή αλλως η so cal αποκλειεται μιας και βγαινει μονο maple  ;)

 

 

η αληθεια ειναι οτι το μειπλ μου την δινει λιγο... αν ηταν ομως ολα τα υπολοιπα να αξιζουν τοτε θα εκανα μια υποχωρηση... αλλα τελικα χαιρομαι για την εκβαση των αποψεων σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου