Προς το περιεχόμενο

ibanez artcore tailpiece κανεις?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα..εχω μια ibanez af 125 custom ...δυστυχως επεσε απ το σταντ και το tailpiece εσπασε...

 

ο τριμμης φερνει το ανταλακτικο με παραγγελια απο ιαπωνια..βρασε ρυζι

 

θα μπορουσα να βρω αραγε απο καπου αλλου?Νομιζω οτι κανει απο οποιαδηποτε AF series

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα στον τριμμη να το παραγγειλω...και μου ειπε οτι δεν ειναι διαθεσιμο ουτε σαν στοκ και οτι θα ερθει σε .....5 μηνες!!

 

πειτε ρε παιδια κανα μαστορα να την παω να μου κανει καμια πατεντα να βαλει ενα tail piece να τελειωνω...εχω μεινει χωρις κιθαρα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα η δουλεια δεν ειναι βαλε βγαλε...καθε tail piece ειναι διαφορετικο....η κιθαρα εχει 4 τρυπες... μονο με πατεντα φανταζομαι να μπει αλλο tail piece εκτος απ της

μανας του..οι τρυπες ειναι σε αλλα αημεια

 

Η θα πρεπει να τρυπηθει η κιθαρα, η το καινουριο tail piece...η ξερω γω τι αλλο

 

γι αυτο σκεφτομαι κανα μαστορα...εγω θα τα κανω μανταρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου, λες ότι το tailpiece έσπασε... αυτό σημαίνει ότι δεν παίρνει καμμία επισκευή? Το έχει δει μάστορας για να σου δώσει μια γνώμη?

 

Πιθανώς να μπορεί να το κολλήσει ώστε να κάνεις τη δουλειά σου έστω προσωρινά, μέχρι να δοθεί οριστική λύση.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν το χει δει...γι αυτο ρωταω για μαστορα για τετοιες κιθαρες

 

δεν νομιζω οτι παιρνει κολληση, δεν ειναι μεταλλο χυτο, ειναι κραμα, καλα μιλαμε ειναι εντελως ψευτικο και σουπερ ελαφρυ

 

ο λογος που εσπασε ηταν γιατι εφυγε η κιθαρα απ το σταντ και σταματησε το μπρατσο σ ενα καναπε 50 ποντους μακρια....δεν κοπανησε κατω...απλα τρανταχτηκε ελαφρως και η ταση των χορδων το εκανε φετες,  οποτε τι να κολλησεις...θα ξανασπασει

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι παιρνει κολληση, δεν ειναι μεταλλο χυτο, ειναι κραμα, καλα μιλαμε ειναι εντελως ψευτικο και σουπερ ελαφρυ

 

ο λογος που εσπασε ηταν γιατι εφυγε η κιθαρα απ το σταντ και σταματησε το μπρατσο σ ενα καναπε 50 ποντους μακρια....δεν κοπανησε κατω...απλα τρανταχτηκε ελαφρως και η ταση των χορδων το εκανε φετες,  οποτε τι να κολλησεις...θα ξανασπασει

 

Το ότι είναι ελαφρύ δεν σημαίνει ότι είναι ψεύτικο. Και η τάση των χορδών δεν είναι και τόσο μικρή, ειδικά μετά το τράνταγμα (που θα πρέπει η τάση να πολλαπλασιάστηκε).

 

Το tailpiece σου μάλλον είναι από κάποιο μείγμα προϊόντος ξύλου και εποξικής ρητίνης, πράγμα που του δίνει ομοιογένεια, με ό,τι σημαίνει αυτό για τον ήχο.

 

Επιμένω, αν έχει σπάσει "καθαρά" σε κάποιο σημείο, πήγαινέ την κιθάρα σε ένα μάστορα γιατί μπορεί να καταφέρει να στην κάνει καινούργια. Ή τουλάχιστον να κάνεις τη δουλειά σου με ασφάλεια περιμένοντας το ανταλλακτικό (ή μέχρι να αποφασίσεις πιθανή αλλαγή με κάτι άλλο, όπως το εξαίρετο της Benedetto).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν βάζεις και καμία φωτογραφία να δούμε τη ζημιά? (Ίσως φτιάχνεται όπως είπε και ο TGL)

Επίσης, ίσως φανταστούμε την "πατέντα" που χρειάζεσαι καλύτερα αν το δούμε :).

 

 

....δεν ειναι διαθεσιμο ουτε σαν στοκ και οτι θα ερθει σε .....5 μηνες!!

 

5 μήνες....αστεία πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου