Προς το περιεχόμενο

stick twirling!


paraddidle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιες ειναι οι αποψεις σας για τις περιστροφες της μπαγκετας? Εμενα μου αρεσουν πολυ και τις κανω παντα στα λαϊβ χωρις ομως σε κοστος του παιξιματος.Παντως εγω τα θεωρω μερος του σοου το ντραμερ και μου αρεσει να βλεπω ντραμερ να κανουν διαφορα κολπα οπως ο Donati(god!!)

ας πουμε, σε συνδυασμο ομως με σωστο παιξιμο. :D

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε είχε πέσει στα χέρια μου ενα promotion video με τον Thomas Lang να κάνει τα απίστευτα.

 

Δεν υπήρχε σκάσιμο σε πιάτο που να μη πετάξει τη μπακέτα στον αέρα.

 

Υπάρχει και ενα σχετικό βιβλίο για όσους ενδιαφέρονται. Δεν θυμάμαι site αλλά αν δώσεις στο google τα keywords stick twirling θα σου φέρει πάρα πολλά links.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει στο Νάκα το βιβλίο Στροφολογία Μπακετών μετεφρασμένο, του Steve Stockmal περίπου 12 ¤, χωρίς DVD όπως το ξένο. Έχει περίπου 70 σελίδες αλλά δεν είναι όλες με ασκήσεις. Ρίχνει λίγο Αμερικάνικο χιούμορ στο τέλος, πολλές ασκήσεις είναι χωρίς φωτογραφίες και θέλει μια μικρή εξοικείωση με την κωδικοποίηση των μερών του χεριού και τις θέσεις τις μπακέτας. Για μένα είναι καλούτσικο αλλά θέλει βελτίωση. Ξέρετε κάτι άλλο σχετικά;

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει στο Νάκα το βιβλίο Στροφολογία Μπακετών μετεφρασμένο, του Steve Stockmal περίπου 12 ¤, χωρίς DVD όπως το ξένο.

 

άσχετο αλλά ψάχνωντας στο google για το βιβλίο που αναφέρεις, έπεσα σε μια σελίδα με τη βιογραφία του εδώ

 

Παραθέτω απόσπασμα:

 

"... Then came that fateful day that I got a call to go to Greece for a six moth gig as a singer. I went, I sang, it was great. When that gig finished, I scored another job in a rock club there, and then another and another. Each gig was a bit "bigger and better" than the last one. I was very fortunate to work with some of the top artists in the big night clubs as well as TV and radio. I was the personal drummer for Sakis Ruvas (teen idol/pop star) for about 4 years, and each summer we would go out for 30 or 40 concerts and see all of the countryside and islands. I lived there for about 7 years...."

 

 

8O 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει στο Νάκα το βιβλίο Στροφολογία Μπακετών μετεφρασμένο' date=' του Steve Stockmal περίπου 12 ¤, χωρίς DVD όπως το ξένο. Έχει περίπου 70 σελίδες αλλά δεν είναι όλες με ασκήσεις. Ρίχνει λίγο Αμερικάνικο χιούμορ στο τέλος, πολλές ασκήσεις είναι χωρίς φωτογραφίες και θέλει μια μικρή εξοικείωση με την κωδικοποίηση των μερών του χεριού και τις θέσεις τις μπακέτας. Για μένα είναι καλούτσικο αλλά θέλει βελτίωση. Ξέρετε κάτι άλλο σχετικά;[/quote']

 

Ναι το εχω αυτο το βιβλιο αλλα δυστυχως δεν μου αρεσε καθολου και απο τις τοσες ασκησεις που εχει μεσα μονο κανα δυο αξιζουν οι αλλες ειναι ανευ ουσιας.

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι΄αυτό κι εγώ το τοποθέτησα στη βιβλιοθήκη μου, γιατί θα ξεχάσω ότι ξέρω. :D Κάπως έτσι όπως τα λες...

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα dvd με πολυ εφφε ειναι αυτο του blackwell που ειναι πολυ εφφετζης...

για ριξτε του μια ματια,αν και δεν ειναι μονο για αυτην την δουλεια.

ειναι αυτο......

http://www.thomann.de/iw_smb_suche.html?SUBJECT=KOMFORTSUCHE&iwid=7&SUCHBEGRIFF=blackwell&x=0&y=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου