Προς το περιεχόμενο

Προβληματισμοί για ενισχυτή μπάσου.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κώστα, μιας και έχεις κεφάλι και 2x10 καμπίνα, πως παίζει σε χαμηλές εντάσεις?

Όταν παίζει πχ στο 1 χάνεις πολύ σε χροιά και συχνότητες σε σχέση με την εντάση

σε πρόβα?

Όχι. Είναι ακριβώς το ίδιο. Ή στο 1 παίζεις ή στο 11 (yeap, this one goes up to eleven), πρόβα, Live (ίδιες εντάσεις είναι εξάλλου) ή εξάσκηση στο σπίτι (δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό) είναι ακριβώς το ίδιο. Αυτό εξηγούσα προχθές σε μια νεράιδα καθώς πετάγαμε με τα φτερωτά μας γουρούνια πάνω από την Ατλαντίδα. 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποσημείωση μια χαρά είναι οι Hartke, μην τους απορρίψεις έτσι εύκολα!

 

+1 στον Harley Benton του Αλέξανδρου (αν και για να παίξω έκλεισα εντελώς τα μεσαία μου *γκρίνια γκρίνια*). Με κανένα precision μπορεί κ να μην έχεις τέτοια θέματα.

 

Την περίπτωση Behringer την έχεις ξεγράψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό

Αυτό εξηγούσα προχθές σε μια νεράιδα καθώς πετάγαμε με τα φτερωτά μας γουρούνια πάνω από την Ατλαντίδα. 

αναιρεί αυτο?

Είναι ακριβώς το ίδιο. Ή στο 1 παίζεις ή στο 11 (yeap, this one goes up to eleven), πρόβα, Live (ίδιες εντάσεις είναι εξάλλου) ή εξάσκηση στο σπίτι (δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό) είναι ακριβώς το ίδιο.

Μιλάς με γρίφους γέροντα ;D

Αν σοβαρολογείς, είναι πολύ ενθαρρυντικό, δεν σημαίνει όμως απαραίτητα οτι ισχύει

για όλους τους ενισχυτές, έτσι?

 

Θα ξαναπάρω τηλέφωνο τον τύπο με τον hartke το απόγευμα, τον πήρα στις 12:30,

κοιμόταν και μου ακούστηκε hangover, δεν κατάλαβα λέξη απο αυτά που έλεγε...

Θα στείλω κανένα φίλο απο Θεσσ/νίκη να τον δει και να τον πάρει αν είναι εντάξει.

 

Την περίπτωση Behringer την έχεις ξεγράψει;

Όχι αλλά θα προτιμούσα κάτι απο φτηνή σειρά πιο ''ειδικής'' εταιρίας, κάποιον gk

backline ας πούμε, είναι και πιο εμφανίσιμοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεγομενα του Οντιοκοστας τα επιβεβαιωνω κι εγω, minus το acid trip. ;D Το ιδιο καλα παιζουν οι Solid State μπασοενισχυτες ειτε με το master στο 1 ειτε στο 11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου