Προς το περιεχόμενο

Dark Eyed Cajun Woman....by 4WD


Costas Siachamis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετική ερμηνεία σε ένα από τα πιό αγαπημένα μου τραγούδια.

Νέστωρ, ωραίος ήχος αλλά τα σόλο του Tom Johnston είναι σφραγίδα και αναπτύσσουν πάνω στη μελωδία και θα περίμενα να ακολουθήσεις στο περίπου. (όχι το ίδιο βέβαια, αλλά επειδή το παίζω από το '73, έχω κόλλημα. :-[ εγώ φταίω.)

Korgious έχεις τον ήχο! Το Rhodes είναι μέσα στο ύφος και το pad ευχάριστη έκπληξη.

Εμένα μου άρεσε ο Μάνος στο τραγούδι κι ας έφυγε σε κανα δυό σημεία. Η χροιά κι η ερμηνεία ήταν η πρέπουσα.

Η ηχοληψία vintage και ο δράμερ βράχος. Σταθερές αξίες.  :D

Αρχηγέ συμφωνώ σε όλα. Το κομμάτι ήταν τζαμάρισμα, η πρώτη φορά που παίχτηκε-γράφτηκε (όλες οι άλλες ήταν απλά χειρότερες σε ήχο, παίξιμο κλπ). Στη συνέχεια αφού το κομμάτι μας άρεσε, το δουλέψαμε ώστε να ακολουθούνται πιστά τα μέτρα, τα γεμίσματα της κιθάρας πίσω απ' τη φωνή, τα 2α φωνητικά. Έτσι και αλλιώς όμως αφου σου αρέσουν οι έκτακτες εμφανίσεις, σε καλώ στις 16 Ιουλίου στο τελευταίο live της σαιζόν για μας να το παίξεις μαζί μας (και όχι μόνο αυτό).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κλεβεις την παρασταση..και νωρις βγαζεις ειδηση....την επομενη εβδομαδα λεγαμε να ανεβασουμε την εμφανιση μας...ας οψεται η προσκληση..Αρχηγε σε περιμενω..εχω χρονια να σε δω.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Very nice!

 

Τί rhodes είαναι αυτά Korgious? Tr μυρίζομαι...μωρέ και αυτό το pad κάπου το ξέρω...  έχεις κάνει τη μίξη ξεχωριστά ή δεν υπήρχε δυνατότητα να τα παίζεις και να ακούγονται και τα δυο μαζί (rhodes&pad). Μόνο αυτό μα χαλάει σε μερικά σημεία 8)

 

Πολύ καλό παιχτικά μπράβο!

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Very nice!

 

Τί rhodes είαναι αυτά Korgious? Tr μυρίζομαι...μωρέ και αυτό το pad κάπου το ξέρω...  έχεις κάνει τη μίξη ξεχωριστά ή δεν υπήρχε δυνατότητα να τα παίζεις και να ακούγονται και τα δυο μαζί (rhodes&pad). Μόνο αυτό μα χαλάει σε μερικά σημεία 8)

 

Πολύ καλό παιχτικά μπράβο!

Το παιξιμο ειναι σε αληθινο χρονο,επειτα εγινε η μιξη. Μυριστηκες tr  αλλα στα pad,το ep ειναι φτιαγμενο στην cs2x της Yamaha μεσα απο jazz chorus 125 7ender.

 

σε ευχαριστουμε Σταυρο  :D

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Κι εμένα μου άρεσε. Το ότι σφίγγεται σε κάποια σημεία ο τραγουδιστής, προσωπικά μου αρέσει.

 

Γουέλ Νταν :)

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο!

Το ευχαριστήθηκα!

Δεν νομίζω οτι τραγούδησε ζορισμένος ο Μάνος...(εκτός απο 2-3 σημεία που υπάρχουν κάτι νότες 2-3 μέτρα πάνω απο το πεντάγραμμο... :))

 

Πολύ ωραίος ήχος η κιθάρα στά αριστερά!

 

Τί είναι?...strat neck με ocd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου