Προς το περιεχόμενο

Όλα ένα; Το τέλος της διαφορετικότητας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως στη Γερμανια ΟΛΟΙ οι ταξιτζηδες (ουτε το 10% δεν ειναι Γερμανοι & ελαχιστοι ειναι ιδιοκτητες ουτε το 3% ) θα κανουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τα παρακατω:

 

1.Θα κατεβουν και θα σου ανοιξουν την πορτα (αν ειναι σε πιατσα).

2.Θα βαλουν και θα βγαλουν τα μπαγκαζια σου απο το πορτ-μπαγκαζ.

3.Αν εισαι ηλικιωμενος θα σου τα πανε και μεχρι την ρεσεψιον του ξενοδοχειου σου (συνεβει στον πατερα μου και δε πιστευε στα ματια του ο ανθρωπος...θελει να μεταναστευσει και αυτος στα 81 του... ;D)

4.Αποκλειεται να σου αρνηθουν να σε πανε καπου (ακομα και 100 μετρα να ειναι η κουρσα)

5.Θα σε ρωτησουν αν σε ενοχλει το ραδιοφωνο

6.Θα σου δειξουν στο navigator τη διαδρομη που προτιθενται να ακολουθησουν και θα σε ρωτησουν αν συμφωνεις (σε πολεις τερατα οπως το Βερολινο)

7.Θα παθουν ΠΛΑΚΑ αν τους δωσεις ...μπαξισι... ;D (η σχεση των Γερμανων με το πουρμπουαρ ειναι απλα ανυπαρκτη,πρεπει να ειμαι ο πλεον..λατρεμενος επιβατης τους.. ;D)

8.Θα ερθουν σε τηλεφωνικο ραντεβου ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ωρα της ημερας μεσα σε 2 λεπτα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ.

 

 

Κυκλοφορω συνεχεια με ταξι,ντεν εχω αυτοκινητο καρντια μου αλλα ουτε και χρειαζομαι.... ;D, και δεν εχω δει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ οδηγο να βριζει,να καπνιζει και να συμπεριφερεται απρεπως (βεβαια το μηδενικο κυκλοφοριακο προβλημα στο Βερολινο βοηθαει,δεν ειναι οπως η.... Κασμπα των Αθηνων η κατασταση),ουτε βεβαια να μπαινει σε λεωφορειολωριδα (και να θελει δε μπορει μια και τις κλισεις αυτες τις γραφουν οι ΟΔΗΓΟΙ των λεωφορειων....)

 

Τυχαιο?

 

Δε νομιζω.... ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χε χε.. :)

 

είναι όντως έτσι. Την πρώτη φορά που πήγα στο Βερολίνο, ο ταξιτζής σκοτώθηκε να με εξυπηρετήσει. Τον ρώτησα από που είναι, μου είπε ότι είναι Τούρκος και μόλις του είπα ότι είμαι Έλληνας... μόνο που δεν με φίλησε. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ρώτησα από που είναι, μου είπε ότι είναι Τούρκος

 

ναι,συνηθως ειναι Τουρκοι (ενταξει φυσικο ειναι με 400.000 Τουρκους στην πολη) και Πολωνοι,αλλα μου εχει τυχει και...Ελληνας... ;D ,μια χαρα παιδι ηταν και αυτος.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν γίνει ίσιωμα όλα;

Είναι πλέον λογικό ένα φασιστοειδές να διαβάζει Ποντίκι;

Όλα είναι ένας αχταρμάς μέσα στον οποίο πλέον είναι δυσδιάκριτα τα πάντα;

Σαν να λέμε αριστεροί θρησκόληπτοι και φιλάνθρωποι ρατσιστές;

 

ψηφίζω ΝΑΙ και στα 4 -ρητορικά- ερωτήματα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,συνηθως ειναι Τουρκοι (ενταξει φυσικο ειναι με 400.000 Τουρκους στην πολη) και Πολωνοι,αλλα μου εχει τυχει και...Ελληνας... ;D ,μια χαρα παιδι ηταν και αυτος.

 

 

o μοναδικός ταξιτζής στην Ευρώπη που με έκλεψε στα ρέστα ήταν πριν 3 χρόνια στις Βρυξέλες και ήταν Ελληνας......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφίζω ΝΑΙ και στα 4 -ρητορικά- ερωτήματα

 

 

 

;D ;D

 

Καλα αυτο μονο σας παραξενευει... ;D

 

Για σκεφτειτε τι βλεπει ο μεσος...τουριστας που επισκεπτεται την Ελλαδα....

 

-"Αριστερους" και "προοδευτικους" που συμπεριφερονται χειροτερα και απο τον Γκαιμπελς

 

 

-Κατοικους της φτωχοτερης & μοναδικης χρεοκοπημενης χωρας της Ευρωζωνης,να εχουν απο 3 BMW & 4 σπιτια ο καθενας (και 2 ΕΞΟΧΙΚΑ,...ΚΑΝΕΙΣ Ευρωπαιος δεν ΞΕΡΕΙ τι ΣΗΜΑΙΝΕΙ η λεξη "εξοχικο"... ;D) & να καταναλωνουν με μανια μπυρες των 10 ευρω και φραπεδες των 5 ευρω... ;D

 

-Δημοσιους μονιμους υπαλληλους να συμπεριφερονται  σαν...αφεντικα & να αμοιβονται ΔΙΠΛΑΣΙΑ απο τους Ιδιωτικους υπαλληλους (στη Γερμανια οι μονιμοι δημοσιοι υπαλληλοι πληρωνονται 40% λιγοτερο απο τους μη μονιμους)

 

-Οικονομικη κριση και καφετεριες γεματες στις 10 το πρωϊ (ΚΑΝΕΙΣ Ευρωπαιος δεν ΞΕΡΕΙ τι ΣΗΜΑΙΝΕΙ η λεξη "καφετερια".. ;D)

 

-Τους εφευρετες της μεσογειακης διατροφης να τριγυριζουν πιο παχυσαρκοι και απο τους Αμερικανους (ειμαστε πλεον επισημα ο πλεον παχυσαρκος λαος του πλανητη)

 

-10χρονα να εχουν κανει καταληψεις στα...σχολεια τους  :o και να ζητουν...δικαιωμα ψηφου..

 

-Φοιτητες να.....ψηφιζουν τους...καθηγητες τους... :o (και γενικα να ψηφιζουν & να πολιτικοποιουνται  μεσα στα πανεπιστημια,στην Αμερικη απλα σε στελνουν σπιτι σου αν μπλεξεις πολιτικη και σπουδες)

 

-Παραλιες γεματες απο.....τους απογονους του Οδυσσεα οι οποιοι ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΑΝΕ ;D

 

-Ημιτρελλους οδηγους να αλλαλαζουν ο ενας στον αλλον..κυνηγωντας..πεζους πανω σε διαβασεις (αλλα και πεζους να περπατανε στη μεση του δρομου...σπρωχνοντας..καροτσακια με...μωρα...) και μηχανακια να παιζουν deathwish ανα 2 λεπτα....

 

-Ολα τα παραπανω μεσα σε ενα συννεφο καπνου και τσιγαριλας ενω το καπνισμα...απαγορευεται...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D

 

Καλα αυτο μονο σας παραξενευει... ;D

 

Για σκεφτειτε τι βλεπει ο μεσος...τουριστας που επισκεπτεται την Ελλαδα....

 

-"Αριστερους" και "προοδευτικους" που συμπεριφερονται χειροτερα και απο τον Γκαιμπελς

 

-Κατοικους της φτωχοτερης χωρας της Ευρωπης,να εχουν απο 3 BMW & 4 σπιτια ο καθενας (και 2 ΕΞΟΧΙΚΑ,...ΚΑΝΕΙΣ Ευρωπαιος δεν ΞΕΡΕΙ τι ΣΗΜΑΙΝΕΙ η λεξη "εξοχικο"... ;D)

 

-Δημοσιους υπαλληλους να συμπεριφερονται  σαν...αφεντικα

 

-Οικονομικη κριση και καφετεριες γεματες στις 10 το πρωϊ (ΚΑΝΕΙΣ Ευρωπαιος δεν ΞΕΡΕΙ τι ΣΗΜΑΙΝΕΙ η λεξη "καφετερια".. ;D)

 

-Τους εφευρετες της μεσογειακης διατροφης να τριγυριζουν πιο παχυσαρκοι και απο τους Αμερικανους (ειμαστε πλεον επισημα ο πλεον παχυσαρκος λαος του πλανητη)

 

-10χρονα να εχουν κανει καταληψεις στα...σχολεια τους  :o και να ζητουν...δικαιωμα ψηφου..

 

-Φοιτητες να.....ψηφιζουν τους...καθηγητες τους... :o (και γενικα να ψηφιζουν & να πολιτικοποιουνται  μεσα στα πανεπιστημια,στην Αμερικη απλα σε στελνουν σπιτι σου αν μπλεξεις πολιτικη και σπουδες)

 

-Παραλιες γεματες απο.....τους απογονους του Οδυσσεα οι οποιοι ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΑΝΕ ;D

 

-Ημιτρελλους οδηγους να αλλαλαζουν ο ενας στον αλλον..κυνηγωντας..πεζους πανω σε διαβασεις (αλλα και πεζους να περπατανε στη μεση του δρομου...σπρωχνοντας..καροτσακια με...μωρα...) και μηχανακια να παιζουν deathwish ανα 2 λεπτα....

 

-Ολα τα παραπανω μεσα σε ενα συννεφο καπνου και τσιγαριλας ενω το καπνισμα...απαγορευεται...

 

χμ.... ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Ημιτρελλους οδηγους να αλλαλαζουν ο ενας στον αλλον..κυνηγωντας..πεζους πανω σε διαβασεις

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αργια μητηρ πασης κακιας

 

στη σύγχρονη Ελλάδα: αργία μητήρ πάσης βλακείας

 

αντε πάω να δουλέψω ο... βλάκας

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα κι αλλα... ;D

 

-Το εμπορικο και ιστορικο κεντρο της πολης να εχει μετατραπει σε ΓΚΕΤΟ εξαθλιωμενων μεταναστων (και αλλου υπαρχουν γκετο αλλα τουλαχιστον ειναι στα προαστεια)

 

-Προαστεια ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ απο το κεντρο (μονο στην Ελλαδα συμβαινει αυτο,στο εξωτερικο στα προαστεια μενουν οι...φτωχοι.. ;D)

 

-Τα φτηνοτερα νοικια,για κατοικια, στην Ευρωζωνη αλλα και τα.....ακριβοτερα ακινητα... ;D  (φοβεροι επενδυτες οι Ελληνες... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου