Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για dave smith instruments mopho


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για Rudess δεν μπορώ να πω τίποτε γιατί με νευριάζει ο τύπος. >:(

 

Για Pink Floyd:

 

Αν θες τον solo ήχο στο Welcome to the Machine, αυτός προέρχεται από Minimoog, ξέχνα το απλά με το MoPho.

 

Αν θες την εισαγωγή στο Shine On You Crazy Diamond (Pt 1), αυτό βγαίνει αρκετά πειστικά με το MoPho.

 

Αν θες το sequence στο On The Run, αυτό προέρχεται από EMS VCS3, με ΠΟΛΛΗ υπομονή κάτι γίνεται γιατί το VCS3 έχει αρκετά διαφορετικό φίλτρο από το MoPho.

 

Δεν είναι κατ' ανάγκη κακό - απλά μην περιμένεις πειστικότατες εξομοιώσεις.

Ωραιος. Και κατατοπιστικοτατος.

Και γνωστης,το λεω γιατι our Darkness με λιγα λογια μεσα απο 2 πμ με εχεις βοηθησει α  ρ κ ε τ α !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κορυφαία αυτά τα video, αλλά το θέλω για άλλη δουλειά γιατί...... δεν είμαι πληκτράς :o :o :o , κιθαρίστας είμαι, απλά θέλω να το ελέγχω απο midi interface μέσω κιθάρας και είναι και βολικό επειδή δεν έχει πλήκτρα. Γι' αυτό ρώτησα ειδικά γι αυτό. Εκτός αν ξέρετε να προτείνεται κάτι που να είναι στο ίδιο στυλ (σε μέγεθος ) με το mopho αλλά να χει άλλες ηχητικές δυνατότητες και να κειμένεται στα ίδια λεφτά . (επίσης το midi interface είναι μονοφωνικό ).΄.......σας κούφανα τώρα εε ;D?  Γι' αυτό ρωτάω τους ειδικούς  ;)

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το midi inerface δεν ξερω ποσο σημαντικο λογο θα παιξει ???

Για συνθ δες και τα εξης: Nord Modular lead,Roland JP-8000,Waldorf Micro Q (με ερωτηματικα ομως,εγω δεν ημουν ευχαριστημενος).

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

(επίσης το midi interface είναι μονοφωνικό )

Σε κάποιο ποστ είχε ξανα-αναφερθεί τα περί πολυφωνίας (μονοφωνίας ανά χορδή) των guitar midi interfaces.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εψαχνα Μανωλη.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=178028.0

Εδω νομιζω οτι ειμαστε.

 

Pilgrim τσεκαρε κι αυτο: http://www.juno.co.uk/products/doepfer-dark-energy-100-analog-monophonic-synthesizer-with-usb-midi-interface/395666-01/

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιο ποστ είχε ξανα-αναφερθεί τα περί πολυφωνίας (μονοφωνίας ανά χορδή) των guitar midi interfaces.

 

 

Νομίζω αναφέρεσαι στην τεχνολογια των εξαφωνικών μαγνητών. Αυτό που λέω εγώ είναι το sonuus g2m. Δηλαδή δεν χρειάζεται εξαφωνικός μαγνήτης αλλά έχει το μειονέκτημα ότι είναι μονοφωνικό

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νομίζω αναφέρεσαι στην τεχνολογια των εξαφωνικών μαγνητών.

Ακριβώς.

 

Τώρα σχετικά με αυτό που έχεις, το γνωρίζω αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να δω την ταχύτητά του. Όπως το βλέπω δεν είναι καθόλου άσχημο, αν σκεφτεί κανείς ότι δεν μπλέκει με τους ειδικούς μαγνήτες που θα πρέπει να τοποθετήσει στην κιθάρα του.

 

Βέβαια, μπορεί να παίζεις μονοφωνικά αλλά σε σχέση με το πόσο απλό και γρήγορο είναι στην τοποθέτηση και λειτουργία του, νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλή λύση γι'αυτό που κάνει και ειδικά για το ποσό που κοστίζει (λιγότερο από 100 Ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς.

 

Τώρα σχετικά με αυτό που έχεις, το γνωρίζω αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να δω την ταχύτητά του. Όπως το βλέπω δεν είναι καθόλου άσχημο, αν σκεφτεί κανείς ότι δεν μπλέκει με τους ειδικούς μαγνήτες που θα πρέπει να τοποθετήσει στην κιθάρα του.

 

Βέβαια, μπορεί να παίζεις μονοφωνικά αλλά σε σχέση με το πόσο απλό και γρήγορο είναι στην τοποθέτηση και λειτουργία του, νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλή λύση γι'αυτό που κάνει και ειδικά για το ποσό που κοστίζει (λιγότερο από 100 Ευρώ).

+1

και μετα το συνθ απο οτι καταλαβαινω ?

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου