Προς το περιεχόμενο

Naturally Blond - Pocker face Lady Gaga Cover


fuzzman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έλεος με τα αναλόγια. Το είχα δει και σε μια άλλη μπάντα στο Νοίζ οι οποίοι έπαιζαν και χαρντροκιές. Δλδ τόσο δύσκολο είναι να μάθεις δέκα τραγούδια απέξω;

Να σημειωσω σ αυτο...Στη δουλεια βγαινω παντα με αναλογιο...Εκει ομως ειμαι πεντε ωρες στο σανιδι και πολλες φορες παιζω τραγουδια που δεν εχω ακουσει παρα μια δυο φορες...

Στη Ροκ οντως δεν ειναι ομορφο να βλεπεις αναλογια...Και εγω με την μπαντα μου που παιζουμε τρεις ωρες σετ παιζω χωρις..

Ομως αν εχεις την δομη του κομματιου μπροστα σου και βλεπεις την αρμονια του τοτε μπορεις ποιο ευκολα να αυτοσχεδιασεις...

Ολα αυτα δεδομενου του οτι ξερεις το κομματι απ εξω ρυθμικα και αρμονικα

Τωρα για τους τραγουδιστες.το 90% που γνωριζω παιζουν με αναλογια...Οποτε το σεβομαι...θα εχουν τους λογους τους...Οι τραγουδιστες δεν παιζουν λουπα παρα μονο στα ρεφρεν...ειναι πολυ ποιο δυσκολο να θυμουνται απ εξω τα λογια τους...Μιλαω παντα για δυο ωρες σετ το μινιμουμ...

Οποτε Εγω δεν εχω προβλημα επ αυτου

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό πάρτε ένα fake μόνιτορ και κάντε το αναλόγιο, δεν θα σας πάρει χαμπάρι κανένας ;D ;D ;D

 

η μπορειτε αν ειστε το ιδιο μαγκες με τους ειροσμιθ να βγαλετε τα σωθικα απο το μονιτορ και να βαλετε μεσα μια οθονη και να περνανε οι στιχοι αλλα οτο κιου, οπως στις ειδησεις! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βγαλετε τα σωθικα απο το μονιτορ και να βαλετε μεσα μια οθονη και να περνανε οι στιχοι αλλα οτο κιου

+1000000

 

Μπορειτε να το κανετε και Καραοκε στυλ!!!Σε οθονες!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειωσω σ αυτο...Στη δουλεια βγαινω παντα με αναλογιο...Εκει ομως ειμαι πεντε ωρες στο σανιδι και πολλες φορες παιζω τραγουδια που δεν εχω ακουσει παρα μια δυο φορες...

Στη Ροκ οντως δεν ειναι ομορφο να βλεπεις αναλογια...Και εγω με την μπαντα μου που παιζουμε τρεις ωρες σετ παιζω χωρις..

Ομως αν εχεις την δομη του κομματιου μπροστα σου και βλεπεις την αρμονια του τοτε μπορεις ποιο ευκολα να αυτοσχεδιασεις...

Ολα αυτα δεδομενου του οτι ξερεις το κομματι απ εξω ρυθμικα και αρμονικα

Τωρα για τους τραγουδιστες.το 90% που γνωριζω παιζουν με αναλογια...Οποτε το σεβομαι...θα εχουν τους λογους τους...Οι τραγουδιστες δεν παιζουν λουπα παρα μονο στα ρεφρεν...ειναι πολυ ποιο δυσκολο να θυμουνται απ εξω τα λογια τους...Μιλαω παντα για δυο ωρες σετ το μινιμουμ...

Οποτε Εγω δεν εχω προβλημα επ αυτου

 

Φιλος ο καθενας να κανει την δουλεια του. Αλλο να παιζεις σε σκυλαδικο (που μαντευω οτι παιζεις) και να εχεις μπροστα σου 200 κομματια που δεν ξερεις οδηγο, κι εγω το εχω κανει αυτο, κι αλλο να εχεις 30 κομματια να μαθεις (σε βαθος χρονου) τα λογια.

Οπως εγω πρεπει να στρωσω κwλο να βγαλω εισαγωγες, σολα, ρυθμικα και δε συμμαζευεται και ο τραγουδιστης-τρια πρεπει να κανει τη ΔΟΥΛΕΙΑ του(της) αλλιως ειναι απλα τεμπελης. το να ξερει ο τραγουδιστης τα λογια ειναι (μερος) της ΔΟΥΛΕΙΑΣ του. Τελος

Για να ΜΗΝ μπω και στο θεμα του αφου ειναι τραγουδιστης ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να ξερει ΤΙ τραγουδαει για το αναλογο αισθημα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο να παιζεις σε σκυλαδικο (που μαντευω οτι παιζεις) και να εχεις μπροστα σου 200 κομματια που δεν ξερεις οδηγο

Οπως εγω πρεπει να στρωσω κwλο να βγαλω εισαγωγες, σολα, ρυθμικα και δε συμμαζευεται και ο τραγουδιστης-τρια πρεπει να κανει τη ΔΟΥΛΕΙΑ του(της) αλλιως ειναι απλα τεμπελης

Ροκ μπουζουκια το λεω εγω :D

Οσο για το δευτερο...Ξυνεις πληγες :)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... να εχεις 30 κομματια να μαθεις (σε βαθος χρονου) τα λογια.

Οπως εγω πρεπει να στρωσω κwλο να βγαλω εισαγωγες, σολα, ρυθμικα και δε συμμαζευεται και ο τραγουδιστης-τρια πρεπει να κανει τη ΔΟΥΛΕΙΑ του(της) αλλιως ειναι απλα τεμπελης. το να ξερει ο τραγουδιστης τα λογια ειναι (μερος) της ΔΟΥΛΕΙΑΣ του. Τελος

Για να ΜΗΝ μπω και στο θεμα του αφου ειναι τραγουδιστης ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να ξερει ΤΙ τραγουδαει για το αναλογο αισθημα

 

 

+ απειρα respect

 

Οντως αυτη η ανευθυνοτητα-χαλαροτητα στην πλειοψηφια των τραγουδιστων-τριων κατανταει εκνευριστικη για τους υπολοιπους. Και να προσθεσω επισης κατι ασχετο αλλα με τρωει να το πω  ;D :  οτι ελαχιστοι ξηλωθηκαν εστω και 100 ευρω να παρουν ενα γ..μπιιιιπ 58αρι την ωρα που οι υπολοιποι της μπαντας εχουν πληρωσει τα μαλλια της κεφαλης τους σε εξοπλισμο,ενω στανταρ  παντα θα τους φταιει το μικροφωνο οπου και να παιζουν.

Ουφ,τα ειπα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

+ απειρα respect

 

Οντως αυτη η ανευθυνοτητα-χαλαροτητα στην πλειοψηφια των τραγουδιστων-τριων κατανταει εκνευριστικη για τους υπολοιπους. Και να προσθεσω επισης κατι ασχετο αλλα με τρωει να το πω  ;D :  οτι ελαχιστοι ξηλωθηκαν εστω και 100 ευρω να παρουν ενα γ..μπιιιιπ 58αρι την ωρα που οι υπολοιποι της μπαντας εχουν πληρωσει τα μαλλια της κεφαλης τους σε εξοπλισμο,ενω στανταρ  παντα θα τους φταιει το μικροφωνο οπου και να παιζουν.

Ουφ,τα ειπα  ;D

 

αν και το θεμα εκτροχιαζεται (και να ζητησω συγνωμη γι αυτο) θα πρεπει να συμπληρωσω την αποψη μου, που λεει οτι ΕΠΙΣΗΣ μερος της δουλειας του τραγουδιστη ειναι να εχει τον ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ του(της) και βεβια να τον ΞΕΡΕΙ. Και, οπως εγω εχω τα μαλλια της κεφαλης μου σε πεταλια και ενισχυτες και ρακ και καμπινες και τελικους, ετσι και ο..... τραγουδιαρης πρεπει αν ΟΧΙ να εχει δικο του υποτυπωδες PA (ο ενισχυτης ΤΟΥ) να εχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ το μικροφωνο (-α) ΤΟΥ και ενα rack case με τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ τουλαχιστο (compressor, effects) που σε καθε κομματι να ΒΑΖΕΙ και το καταλληλο εφφε (πχ short reverb, long hall, echoes)

Υπαρχουν και midi controllers που μπορουν να εχουν ΚΙ ΑΥΤΟΙ.

Εδω σταματαω και ζητω παλι συγνωμη απ το παιδι που ανοιξε το θεμα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-100 και απο μενα για το αναλογιο. :-X :-\

 

Τωρα στο θεμα, δε τρελαθηκα με τη διακευη, Ισως επειδη εχω ακουσει αυτο (βλ. κατω), και μου φαινεται πολυ ως εντελως ιδιο.

Πολυ πιθανο να το ακουσατε και σεις, οποτε δε μετραει και πολυ σαν διασκευη :P.

Εριξα και γω το φαρμακι μου :P

 

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος ο καθενας να κανει την δουλεια του. Αλλο να παιζεις σε σκυλαδικο (που μαντευω οτι παιζεις) και να εχεις μπροστα σου 200 κομματια που δεν ξερεις οδηγο, κι εγω το εχω κανει αυτο, κι αλλο να εχεις 30 κομματια να μαθεις (σε βαθος χρονου) τα λογια.

Οπως εγω πρεπει να στρωσω κwλο να βγαλω εισαγωγες, σολα, ρυθμικα και δε συμμαζευεται και ο τραγουδιστης-τρια πρεπει να κανει τη ΔΟΥΛΕΙΑ του(της) αλλιως ειναι απλα τεμπελης. το να ξερει ο τραγουδιστης τα λογια ειναι (μερος) της ΔΟΥΛΕΙΑΣ του. Τελος

Για να ΜΗΝ μπω και στο θεμα του αφου ειναι τραγουδιστης ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να ξερει ΤΙ τραγουδαει για το αναλογο αισθημα

 

Γέρο, σωστά μιλάς... :P

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου