Προς το περιεχόμενο

Naturally Blond - Pocker face Lady Gaga Cover


fuzzman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μη μασας ρε συ.Ετσι ειναι αυτα.Δεν σου ειπε κανενας οτι ειναι ασχημο αλλα και να σου ελεγε δεν λεει κατι αν ξερεις να το φιλτραρεις.Υπαρχουν καλες γνωμες εδω.Εμενα πάντως θα με ενδιεφερε να ακουσω και αλλα στο μελλον και ειδικα αφου πάρετε πληκτρα.

 

thanks for the support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχεις λάθος αντιμετώπιση της κριτικής, κατά τη γνώμη μου. Ο ορισμός της καλοπροαίρετης κριτικής, kate me, είναι αν, τελικά, ανεξαρτήτως του τρόπου που γίνεται, σου κάνει καλό.

Εγώ πιστεύω ότι η κριτική που έγινε, δλδ το αναλόγιο, σίγουρα θα σας κάνει καλύτερους και ως εμφάνιση (δεν πιστεύω να υπάρχει αντίρρηση) αλλά και ως μπάντα (γιατί αν ένα μέλος δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τους άλλους επειδή πρέπει να διαβάζει, σίγουρα χάνεται ένα μέρος της χημείας, ιδίως όταν πρόκειται για τον τραγουδιστή).

 

Επίσης, εσένα δεν σε προβλημάτισε, όσον αφορά στη μουσική / διασκευή, που οι μισοί από αυτούς που έγραψαν, σου έγραψαν για το αναλόγιο; Και αν ναι, γιατί σε προβλημάτισε; Επειδή το Νοιζ είναι γεμάτο μ@λ@κες, ή επειδή η διασκευή δεν τους απέσπασε την προσοχή από το αναλόγιο;

 

Food for thought.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες (μιλαω για ολους ΜΑΣ), αμα ποσταρετε για να ακουτε μονο διθυραμβικες κριτικες, τοτε ΟΝΤΩΣ μην ξαναποσταρετε καλυτερα γιατι ΙΣΩΣ και να μην ειστε το γ@ματοι οσο νομιζετε.

Εγω απ την μερια μου ο,τι εγραψα ηταν ειλικρινες.

Ειδικα στην περιπτωση φιλος, ποσταρες ΒΙΝΤΕΟ οποτε ΜΟΙΡΑΙΑ κρινεται ΚΑΙ αυτο που βλεπουμε. (Τι να πει και ο Ignatios που τον εχουμε κανει πορνοσταρ απ τον τροπο που κανει τα βιντεο του? :) )

Σωστος?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις λάθος αντιμετώπιση της κριτικής, κατά τη γνώμη μου. Ο ορισμός της καλοπροαίρετης κριτικής, kate me, είναι αν, τελικά, ανεξαρτήτως του τρόπου που γίνεται, σου κάνει καλό.

Εγώ πιστεύω ότι η κριτική που έγινε, δλδ το αναλόγιο, σίγουρα θα σας κάνει καλύτερους και ως εμφάνιση (δεν πιστεύω να υπάρχει αντίρρηση) αλλά και ως μπάντα (γιατί αν ένα μέλος δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τους άλλους επειδή πρέπει να διαβάζει, σίγουρα χάνεται ένα μέρος της χημείας, ιδίως όταν πρόκειται για τον τραγουδιστή).

 

Επίσης, εσένα δεν σε προβλημάτισε, όσον αφορά στη μουσική / διασκευή, που οι μισοί από αυτούς που έγραψαν, σου έγραψαν για το αναλόγιο; Και αν ναι, γιατί σε προβλημάτισε; Επειδή το Νοιζ είναι γεμάτο μ@λ@κες, ή επειδή η διασκευή δεν τους απέσπασε την προσοχή από το αναλόγιο;

 

Food for thought.

 

Καταρχήν το noiz δεν είναι γεμάτο μ@λ@κες. Είναι γεμάτο με προβληματισμένους μουσικούς σαν και μένα που ανταλαζουν απόψεις. καλές οι κακές. και η κριτική κάνει καλό, βλέπεις τα σημεία που πρέπει να διορθόσεις. Δεν με χαλάει η κριτική που δέχτηκα, αλλα ντάξει, πέσαν σαν κοράκια για το αναλόγιο. Μου αρέσει που κολλήσανε με το αναλόγιο.. φορ φακ σεικ γκαισ. lady gaga παίζαμε, διασκευή τελευταίας στιγμής και της πλάκας.. σιγά μην ξέραμε και τους στοίχους απ' έξω. και αν δείτε και καλά δεν χρησιμοποιείτε και καθόλου το αναλόγιο γιατί κοντεύει να μας πάρει ο αέρας. και όσο για την μουσική δεχτό, ήμασταν πολύ "άδειοι" και θέλουμε δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες (μιλαω για ολους ΜΑΣ), αμα ποσταρετε για να ακουτε μονο διθυραμβικες κριτικες, τοτε ΟΝΤΩΣ μην ξαναποσταρετε καλυτερα γιατι ΙΣΩΣ και να μην ειστε το γ@ματοι οσο νομιζετε.

Εγω απ την μερια μου ο,τι εγραψα ηταν ειλικρινες.

Ειδικα στην περιπτωση φιλος, ποσταρες ΒΙΝΤΕΟ οποτε ΜΟΙΡΑΙΑ κρινεται ΚΑΙ αυτο που βλεπουμε. (Τι να πει και ο Ignatios που τον εχουμε κανει πορνοσταρ απ τον τροπο που κανει τα βιντεο του? :) )

Σωστος?

 

αν ήθελα να ακούω μπράβο και συγχαρητήριά θα το πόσταρα στο forum του mad tv (αν υπάρχει αυτό) δεν λέω κρίνετε! Αλλά εσείς κολλήσατε με ένα πράγμα και με στήσατε στον τοίχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος?

 

Όχι, δεν είσαι σωστός, διότι στο παρελθόν σε άλλη συζήτηση όπου κάποιος είχε ποστάρει ένα βίντεο με τη μπάντα του προσφέροντάς μας μία άλλη μέτρια εκτέλεση ενός κοματιού, είχα χρησιμοποιήσει ακριβώς τα ίδια επιχειρήματα με αυτά που χρησιμοποιείς τώρα (εκτός από το αναλόγιο, καθότι εκείνοι δεν είχαν) και είχες διαφωνήσει με το σκεπτικό μου.

 

Δε λέω, χαίρομαι να βλέπω ότι - έστω μετά από χρόνια - οι ιδέες μου πιάνουν τόπο, αλλά επίσης θα έχω υπ' όψιν μου στο μέλλον ότι αρκετοί από εσάς συμφωνείτε με την αλήθεια μόνο όταν σας κάνει κέφι ή δε θίγεται κάποιος φίλος σας.

 

Υ.Γ. Επί τη ευκαιρία, η διασκευή του Poker Face που ακούσαμε και είδαμε, είναι κακή, για όλους τους λόγους που είπε ο playloud και για αρκετούς ακόμη που θα τους έγραφα, αλλά μη ξεχνάμε ότι καραδοκούν και οι γνωστοί υπερασπιστές της ελευθερίας του λόγου (τους).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκινήσω από τα θετικά:

Ωραία φωνή η τραγουδίστρια, ωραία προφορά :)

Η μπάντα σαν σύνολο μια χαρά μου φάνηκε και μου ακούστηκε.

Ε, δε μπορώ κι εγώ να πω ότι δε με ενόχλησε που η κοπέλα κοιτούσε το αναλόγιο :-\ Ειδικά αυτό το κομμάτι είναι πολύ δυναμικό και θέλει έκφραση προσώπου και  κίνηση σώματος για να αποδοθεί σωστά.

 

Σ.Σ:Tελικά επιτρέπονται οι διασκευές στο noiz? ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι κοινη τακτικη για οποιον ανεβαζει κατι αμα δεν του αρεσει η κριτικη που δεχεται να κανει δηλωσεις τυπου ''αυτο ηταν, δεν ξανανεβαζω τιποτα''.

ετσι στα γρηγορα μου ρχεται μια πενταδα ονοματων...!

 

δηλαδη-με ολο το σεβασμο φιλε fuzzman-μας ανεβασες ενα κομματι που οπως ειπες ειναι

''διασκευή τελευταίας στιγμής και της πλάκας'', οποτε δεν θεωρησες πως αξιζει να την δουλεψετε οσο μπορειτε καλυτερα.

παρολα αυτα τολμας να το παρουσιασεις.

 

εκτος αυτου, διαλεγεις μια εκτελεση απο μια μερα που οπως ειπες η τραγουδιαρα σας ειναι κρυωμενη......

 

το οτι εισαι τοσο χαλαρος με την κριτικη του εαυτου σου δεν ειναι λογος για να κανει και ολο το φορουμ το ιδιο.

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αυτου, διαλεγεις μια εκτελεση απο μια μερα που οπως ειπες η τραγουδιαρα σας ειναι κρυωμενη......

 

Αυτό λες εσύ... εδώ βγήκανε να παίξουνε με τη τραγουδιάρα κρυωμένη, στο βίντεο θα κολλάγανε οι άνθρωποι..

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεχτά όλα τα παραπάνω.... απλά χαλαρώστε. χαβαλές να γίνετε... και ξέρετε κάτι ψέματα σας έλεγα... θα ξαναποστάρω μονο και μόνο για να σας σπάω τα νεύρα  :P . Επίσης δεν πρέπει να ποστάρω διασκευές στο noiz??? τι παίζει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου