Προς το περιεχόμενο

Rolling Stones: Και του χρόνου φουντούνια.


kourosava

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να δείς τον Τζάγκερ να χωροπηδάει πάνω σε μασίφ κουρδισμένο ξύλο βραζιλίας

 

 

 

δεν καταλαβα...η ελλαδα δεν εχει τετοια ξυλα? :lol:

ακου ποσο ωραια θα ακουγοταν:"κουρδισμενο κελεπεκι" :lol:

 

 

προτιματε τα εγχωρια προϊοντα και οχι τα ξενα :lol:

 

Εχει και η ελλάδα αλλα είναι ακριβό.....όπως και η τσιπούρα. Στην Βραζιλία η τσιπούρα είναι τζάμπα...και αλανιάρα μάλιστα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

& που να δεις τα εισιτηρια της ΜΑΝΤΟΝΑΣ :lol:

 

χωρις πλακα με τη μεση τιμη των εισιτηριων να κυμαινεται απο 55-90 ευρω για τα μεγαλα ονοματα στις περισσοτερες ευρωπαϊκες συναυλιες η τιμη αυτη ειναι λογικη,μην κολλαμε στις VIP θεσεις :wink:

 

στην Αμερικη τα εισητηρια για τους Stones ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ακριβοτερα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& που να δεις τα εισιτηρια της ΜΑΝΤΟΝΑΣ :lol:

 

χωρις πλακα με τη μεση τιμη των εισιτηριων να κυμαινεται απο 55-90 ευρω για τα μεγαλα ονοματα στις περισσοτερες ευρωπαϊκες συναυλιες η τιμη αυτη ειναι λογικη' date='μην κολλαμε στις VIP θεσεις :wink:

 

στην Αμερικη τα εισητηρια για τους Stones ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ακριβοτερα...[/quote']

 

 

δεν το ηξερα αυτο superfunk :oops: :oops:

 

 

οι τιμες ειναι παρομοιες ΚΑΙ εξω?.....αυτο που θυμαμαι ειναι πως (για festival τουλαχιστον) εχουν και εκει 60-70.η διαφορα ομως ειναι πως ειναι για ολες τις μερες :lol:

 

 

 

p.s.madonna θα πηγαινα επισης...πρεπει και αυτη να φτασει την ηλικια των stones για να ερθει? (αν και...κοντα ειναι :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& που να δεις τα εισιτηρια της ΜΑΝΤΟΝΑΣ :lol:

 

χωρις πλακα με τη μεση τιμη των εισιτηριων να κυμαινεται απο 55-90 ευρω για τα μεγαλα ονοματα στις περισσοτερες ευρωπαϊκες συναυλιες η τιμη αυτη ειναι λογικη' date='μην κολλαμε στις VIP θεσεις :wink:

 

στην Αμερικη τα εισητηρια για τους Stones ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ακριβοτερα...[/quote']

 

θα εχεις σιγουρα δικιο,δεν γνωριζω τις τιμες για stones,madonna κτλ αλλα πιστευω να συμφωνεις πως στην ελλαδα γενικα κοπανανε τιμες...αστα να πανε.τουλαχιστον σε συγκριση με ιταλια και γερμανια που γνωριζω.

παντως αν προσεξες για τους στοουνς 78 ευρω ειναι μερικες θεσεις.απο κει και περα ανεβαινει αρκετα (και δεν αναφερομαι στις ,πιστευω λιγες, θεσεις βιπ)

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου τα λες? :lol:

που καθε φορα που γυριζω απο το Βερολινο η τις ΗΠΑ (πηγαινω συχνα για επαγγελματικους λογους) νομιζω οτι προσγειωθηκα στην...Ελβετια?? :lol:

 

παντως λιγοτερο με πειραζει το ακριβο εισιτηριο των συναυλιων και περισσοτερο οτι ενα σουβλακι στην Ελλαδα κοστιζει οσο 2 στο Βερολινο και οτι ενα λιτρο γαλα κοστιζει οσο ενα γαλονι στη Νεα Υορκη :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου τα λες? :lol:

που καθε φορα που γυριζω απο το Βερολινο η τις ΗΠΑ (πηγαινω συχνα για επαγγελματικους λογους) νομιζω οτι προσγειωθηκα στην...Ελβετια?? :lol:

 

παντως λιγοτερο με πειραζει το ακριβο εισιτηριο των συναυλιων και περισσοτερο οτι ενα σουβλακι στην Ελλαδα κοστιζει οσο 2 στο Βερολινο και οτι ενα λιτρο γαλα κοστιζει οσο ενα γαλονι στη Νεα Υορκη :twisted:

 

+100000000!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, η λύση είναι μία: να ρίξουμε το φταίξιμο στη κυβέρνηση. Κατόπιν, με τη συμβολή του ΠΑΜΕ, να πάμε στα γκισέ των εισιτηρίων και να εμποδίζουμε αυτούς που θέλουν να αγοράσουν. Παράλληλα, να έρθουν κάποιοι που επιδεικτικά να πετάνε τα βινύλια τους με Stones μπροστά στις κάμερες, ενώ εκπρόσωπός μας να πάει στο δελτίο ειδήσεων του Alpha και να συζητήσει το θέμα με τον Κακαουνάκη και τον Κύρτσο.

 

Παράλληλα να φροντίσουμε να βρούμε πειρατικά dvd από τη συναυλία (αν γίνει μετά από όλα τα παραπάνω) και να την ακούμε σε χαλασμένο στερεοφωνικό, ενώ λίγα χρόνια αργότερα να λέμε στα παιδιά μας "ήμουν και εγώ εκεί".

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να διορθώσω λίγο το λάθος του Superfunk: το ρεκορ κόσμου σε συναυλία το έχει (παραδόξως και προσωπικά δυστυχώς) ο Rod Stuart με 3,5 περίπου εκατομμύρια,φυσικά στο ίδιο μέρος όπου κάθε χρόνο πριν από το καρναβάλι κάνουν μια ΔΩΡΕΑΝ συναυλία με τεράστια ονόματα - στη κόπα καμπάνα του Ρίο.Δεύτερος με 2,5 εκατομμύρια έρχεται ο Norman Cooke (Fatboy Slim) και τρίτοι οι Stones.Όσον αφορά μια κανονική συναυλία (κανονικη=> κανονικά εισιτήρια και ένα μόνο συγκρότημα ή καλλίτεχνης,όχι δηλαδή φεστιβάλ) νομίζω ότι το ρεκόρ το έχουν οι Led Zeppelin σε κάποια έρημο της Αμερικής,όπου πήγαν ούτε λίγο ούτε πολύ,περίπου 850.000 λαός!! Μπορεί όμως να κάνω και λάθος εδώ.

Παιδιά νομίζω ότι πρέπει να παραδεχθούμε ότι είμαστε κι εμείς λίγο γκρινιάρηδες και ανικανοποίητοι ("I can't get no satisfaction" και τέτοια).Τόσα χρόνια παρακαλούσαμε να έρθουν κάποια ονόματα στην Ελλαδίτσα μας (όσον αφορά μόνο το μέγεθος,έτσι??!) και κλεγόμασταν που δεν έρχονταν.Τώρα ενώ,κακά τα ψέμματα,έρχονται κάθε χρόνο τουλάχιστον 3-4 "βαριά" ονόματα (έστω για να εισπράξουν σύνταξη),διαμαρτυρόμαστε για τις τιμές.Δεν λέω είναι κάπως τσουχτερές,αλλά προτιμώ να έχω την επιλογή να αγοράσω ή όχι ένα εισιτήριο,από το να μην γίνονται καθόλου συναυλίες.Προσωπικά δεν θα πάω στους Stones,γιατί δεν μπορώ να διαθέσω 80 ευρώ μόνο για ιστορία.Σε μικρότερη τιμή θα πήγαινα,αλλά ας μην ξεχνάμε ότι έπεται Waters και κυρίως Rockwave,όπου έχω μια διαίσθηση ότι φέτος θα δούμε ΠΟΛΥ δυνατά ονόματα (ίσως και να είναι ευσεβής πόθος... :lol: ).Πάντως ζηλεύω όσους θα πάνε και τους εύχομαι να τους απολαύσουν τους παππούδες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να διορθώσω λίγο το λάθος του Superfunk: το ρεκορ κόσμου σε συναυλία το έχει (παραδόξως και προσωπικά δυστυχώς) ο Rod Stuart με 3' date='5 περίπου εκατομμύρια,φυσικά στο ίδιο μέρος όπου κάθε χρόνο πριν από το καρναβάλι κάνουν μια ΔΩΡΕΑΝ συναυλία με τεράστια ονόματα - στη κόπα καμπάνα του Ρίο.Δεύτερος με 2,5 εκατομμύρια έρχεται ο Norman Cooke (Fatboy Slim) και τρίτοι οι Stones.Όσον αφορά μια κανονική συναυλία (κανονικη=> κανονικά εισιτήρια και ένα μόνο συγκρότημα ή καλλίτεχνης,όχι δηλαδή φεστιβάλ) νομίζω ότι το ρεκόρ το έχουν οι Led Zeppelin σε κάποια έρημο της Αμερικής,όπου πήγαν ούτε λίγο ούτε πολύ,περίπου 850.000 λαός!! Μπορεί όμως να κάνω και λάθος εδώ.

Παιδιά νομίζω ότι πρέπει να παραδεχθούμε ότι είμαστε κι εμείς λίγο γκρινιάρηδες και ανικανοποίητοι ("I can't get no satisfaction" και τέτοια).Τόσα χρόνια παρακαλούσαμε να έρθουν κάποια ονόματα στην Ελλαδίτσα μας (όσον αφορά μόνο το μέγεθος,έτσι??!) και κλεγόμασταν που δεν έρχονταν.Τώρα ενώ,κακά τα ψέμματα,έρχονται κάθε χρόνο τουλάχιστον 3-4 "βαριά" ονόματα (έστω για να εισπράξουν σύνταξη),διαμαρτυρόμαστε για τις τιμές.Δεν λέω είναι κάπως τσουχτερές,αλλά προτιμώ να έχω την επιλογή να αγοράσω ή όχι ένα εισιτήριο,από το να μην γίνονται καθόλου συναυλίες.Προσωπικά δεν θα πάω στους Stones,γιατί δεν μπορώ να διαθέσω 80 ευρώ μόνο για ιστορία.Σε μικρότερη τιμή θα πήγαινα,αλλά ας μην ξεχνάμε ότι έπεται Waters και κυρίως Rockwave,όπου έχω μια διαίσθηση ότι φέτος θα δούμε ΠΟΛΥ δυνατά ονόματα (ίσως και να είναι ευσεβής πόθος... :lol: ).Πάντως ζηλεύω όσους θα πάνε και τους εύχομαι να τους απολαύσουν τους παππούδες!![/quote']

 

Δίκιο έχεις απ'τη μία... Πάλι καλά που φέρνουν που και που μεγάλα ονόματα, ας τους το αναγνωρίσουμε.. Από την άλλη όμως... Οι Έλληνες διοργανωτές φροντίζουν συχνά να μας υπενθυμίζουν ότι δεν μας πολυσέβονται, είτε με κακές διοργανώσεις, είτε με... μισοτελειωμένες συναυλίες (ακόμα κλαίω τα 45 για stripes, και δεν θα ξεχάσω ποτέ τον τρόπο που συμπεριφέρθηκε η εταιρεία)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην Αμερικη τα εισητηρια για τους Stones ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ακριβοτερα...

 

Βέβαια στην αμερική και τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες ο μέσος μισθός είναι επίσης ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ υψηλότερος...... :( Και αν συνυπολογίσεις και τις χαμηλότερες γενικά τιμές των υπολοίπων προϊόντων σε αυτές τις αγορές, τελικά πολύ πιο άνετα θα δώσει κάποιος $100 στην αμερική, παρά 60-80¤ εδώ. Τέλος πάντων, τα VIP δε με ενδιαφέρουν, ας κοστίζουν και 1500¤ (μιλάω σοβαρότατα), αν δε θέλει κάποιος ας μην πάρει VIP. Γι αυτό λέγονται VIP, δε λέγονται general entrance. Τα υπόλοιπα όμως έπρεπε να αρχίζουν από πιο χαμηλά. Τώρα θα μου πεις όταν γίνονται live στο an club με 25-30¤ εισητήριο, τι ψάχνεις, αλλά και πάλι έπρεπε να αρχίζουν από 40-50¤, πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου