Προς το περιεχόμενο

Rolling Stones: Και του χρόνου φουντούνια.


kourosava

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βέβαια στην αμερική και τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες ο μέσος μισθός είναι επίσης ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ υψηλότερος...... :( Και αν συνυπολογίσεις και τις χαμηλότερες γενικά τιμές των υπολοίπων προϊόντων σε αυτές τις αγορές' date=' τελικά πολύ πιο άνετα θα δώσει κάποιος $100 στην αμερική, παρά 60-80¤ εδώ. Τέλος πάντων, τα VIP δε με ενδιαφέρουν, ας κοστίζουν και 1500¤ (μιλάω σοβαρότατα), αν δε θέλει κάποιος ας μην πάρει VIP. Γι αυτό λέγονται VIP, δε λέγονται general entrance. Τα υπόλοιπα όμως έπρεπε να αρχίζουν από πιο χαμηλά. Τώρα θα μου πεις όταν γίνονται live στο an club με 25-30¤ εισητήριο, τι ψάχνεις, αλλά και πάλι έπρεπε να αρχίζουν από 40-50¤, πιστεύω.[/quote']

 

Είπα να μην το γράψω, αλλά μετά από αυτό το ποστ δεν αντέχω... Ιδού μία λίστα πολιτών που κατά τη γνώμη μου θα πάνε στη συναυλία (μάλλον με Vip εισιτήριο).

 

- Αντώνης Ρέμος

- Χριστίνα Λαμπίρη

- Σοφία Αρβανίτη

- Νατάσα Θεοδωρίδου

- Αλέξης Κούγιας

- Μάκης Τριανταφυλόπουλος

- Γιώργος Παπανδρέου

- ΚΚΕ-anonymous

- Υπουργοί της προηγούμενης κυβέρνησης (μάλλον οπαδοι του "Θρύλου")

- Υπουργοί της νυν-κυβέρνησης (οπαδοί του ¨Θρύλου")

 

Οπότε - για όσους πάνε - μακρυά από τις θέσεις VIP γιατί με τον πολύ ροκ οίστρο μπορεί να πέσουνε και τίποτε ψιλές...

 

:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε μικρότερη τιμή θα πήγαινα' date='αλλά ας μην ξεχνάμε ότι έπεται Waters και κυρίως Rockwave,όπου έχω μια διαίσθηση ότι φέτος θα δούμε ΠΟΛΥ δυνατά ονόματα (ίσως και να είναι ευσεβής πόθος... :lol: ).Πάντως ζηλεύω όσους θα πάνε και τους εύχομαι να τους απολαύσουν τους παππούδες!![/quote']

 

Tο ονομα που εχω ακουσει για Rockwave εδω και αρκετο καιρο ειναι οι AC/DC. Φοβαμαι ομως να μην ειναι ο ευσεβης ποθος που αναφερεις :) και δεν ανταποκρινεται στη πραγματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συναυλία των λίθων θα πάει πολύ καλά, αφού μόνο οι κοσμικοί που θα πάνε θα βγάλουν τα έξοδα της συναυλίας. ¶λλωστε είναι ευκαιρία να δείξουν πόσο ροκάδες και μοδάτοι ταυτόχρονα είναι.

 

Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι σχεδόν όλες οι συναυλίες στην ελλάδα είναι υπερτιμημένες και τα εισιτήρια πανάκριβα. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που παίρνουν 78 ευρώ το μήνα, άλλο αν κανείς δε μπαίνει στον κόπο να αναφερθεί σε αυτούς. Οποιαδήποτε σύγκριση με προηγμένες χώρες είναι τουλάχιστον ουτοπική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να μην το γράψω' date=' αλλά μετά από αυτό το ποστ δεν αντέχω... Ιδού μία λίστα πολιτών που κατά τη γνώμη μου θα πάνε στη συναυλία (μάλλον με Vip εισιτήριο).

 

- Αντώνης Ρέμος

- Χριστίνα Λαμπίρη

- Σοφία Αρβανίτη

- Νατάσα Θεοδωρίδου

- Αλέξης Κούγιας

- Μάκης Τριανταφυλόπουλος

- Γιώργος Παπανδρέου

- ΚΚΕ-anonymous

- Υπουργοί της προηγούμενης κυβέρνησης (μάλλον οπαδοι του "Θρύλου")

- Υπουργοί της νυν-κυβέρνησης (οπαδοί του ¨Θρύλου")

 

Οπότε - για όσους πάνε - μακρυά από τις θέσεις VIP γιατί με τον πολύ ροκ οίστρο μπορεί να πέσουνε και τίποτε ψιλές...

 

:) :) :) :) :) :) :) :) :)[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Και φυσικά θα τους δούμε να μοστραρονται σε ''δελτία ειδήσεων'' σαν και καλά απλοί μουσικόφιλοι που πήγαν να απολαύσουν το αγαπημένο τους συγκρότημα!!! :roll:

 

¶σχετο! Την Αρβανίτη που την θυμήθηκες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω κατι ,χωρις να θελω να μειωσω,αλλωστε ουτε μπορω ,ενα τοσο φημισμενο group , ειναι σιγουρα classic

σιγουρα θα προκειτε για πολυ οργανωμενο show ,πληρως επαγγελματικο

και η αμοιβη τους θα ειναι αναλογη της ζητησης τους .

Νομιζω οτι τετοιου βεληνεκους group ,μαζευουν και τον 'ασχετο' κοσμο

αφου θεωρουνται κοσμικο γεγονος , ετσι θα δειτε πολλους ανθρωπους

που οταν βρουν 'πραγματικο rock' στο δρομο ,το παραδιδουν σε

αστυνομικο τμημα .

Ακουω παρα πολλα χρονια ,μονο ξενο rock ,και ειναι απο το λιγα group ,

που δεν καταλαβα γιατι αρεσουν τοσο . Παω σε πολλες συναυλιες και

εδω και εκτος , στην συγκεκριμενη δεν θα πηγαινα ουτε δωρεαν αν ηταν ,

δεν μου παει το στυλ τους , δεν βρισκω ενδιαφερουσα την μουσικη

τους , και για τα standarts μου οχι τοσο rock .

 

Βεβαιως σιγουρα θα αξιζουν για να δημιουργησαν τετοιο ονομα , και

ειμαι ο τελευταιος που μπορω να τους μειωσει ,προφανως στους

περισσοτερους θα αρεσουν , εγω ειμαι o περιεργος , απλα λεω την

αποψη μου .

 

 

alp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο ακριβως πρεπει να γινει κατανοητο οι RS εχουν παψει εδω και καιρο να ειναι απλα ενα συγκροτημα,ανηκουν πλεον μαζι με ελαχιστους μουσικους (Sinatra,James Brown,Bob Dylan) στην σφαιρα των INSTITUTIONS οποτε καθε κριση η εκφορα γνωμης για αυτους καθισταται αυτοματα ακυρη :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

superfunk, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω μερικως και να πω οτι τα group η καλλιτεχνες σαν αυτους που αναφερεις ειναι αρκετοι ,

(Pink Floyd,Scorpions,D.Purple και αλλοι ) , οι οποιοι ασχετως τελευταιας

δουλειας , ασχετως μοδας , οπου να παιξουν θαναι sold out . Και παιζει

ρολο και η συχνοτητα εμφανισης .Π.Χ. οι Stones δεν εμφανιζονται τοσο

συχνα οποτε η 'διψα' του κοινου ειναι μεγαλυτερη.

 

δεν νομιζω οτι κανενος η γνωμη ειναι ακυρη για οτιδηποτε ,και

μαλιστα αυτοματα ,

 

αλλωστε η πλειοψηφια αυτων που θα παει ειναι ζητημα αν θα ξερει παραπανω απο 4 κομματια τους αρα απο μουσικη παραδοχη της αξιας

τους δεν πανε , απλα ειναι κλασσικοι

 

* για Sinatra συμφωνω στο ειδος του , αλλα σε διαφορετικο χωρο για

παραλληλισμο .

 

για τους αλλους 2 ,πολυ σημαντικοι με τουλαχιστον αλλους 50 ομως μαζι.

 

alp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Όλα είναι θέμα marketing, προώθησης και συμφερόντων!

Και φυσικά όλα είναι θέμα προσωπικής επιλογής και γούστου!

Αν δεν μου αρέσει ένας καλλιτέχνης, μπαντα, μουσική και όλος ο πλανήτης να τον/τους έχει θεοποιήσει, δεν μου λέει απολύτως τίποτα.

Σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να χάσω το χρόνο μου για να δω ή να ακούσω κάτι το οποίο θεωρείται γεγονός, είναι της μόδας ή απλά πουλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο ακριβως πρεπει να γινει κατανοητο οι RS εχουν παψει εδω και καιρο να ειναι απλα ενα συγκροτημα' date='ανηκουν πλεον μαζι με ελαχιστους μουσικους (Sinatra,James Brown,Bob Dylan) στην σφαιρα των [b']INSTITUTIONS[/b] οποτε καθε κριση η εκφορα γνωμης για αυτους καθισταται αυτοματα ακυρη :wink:

 

Κάτι σαν τον... Πάπα ας πούμε ε; :roll:

 

Ή σαν τον Μωάμεθ :roll: :roll:

 

Εγώ πάλι είμαι με τους φίλους μας τους Δανούς και τα σκιτσάκια τους... και FUCK the institutions 8)

 

Ο κόσμος χρειάζεται ήρωες... όταν οι ήρωες μετατραπούν σε... institutions τότε η κατάσταση γίνεται σκατά. Με φράουλες.

 

P.S. O Πάπας θα πρέπει να πάρει μαθήματα από τον Τζάγκερ... ή τουλάχιστον να του γνωστοποιήσει ο τελευταίος από που αγοράζει κόκα... τελικά αν ξέρεις να την παίρνεις βοηθάει πολύ... :P

 

P.S2 Μην με κατηγορήσει κανείς παρακαλώ ότι προσπαθώ να το παίξω ανατρεπτικός. Είναι πολύς ο καιρός που έχω γράψει στα @@ μου διάφορους τέτοιους 'μύθους' και δεν πρόκειται να μπω σε λεκτικές αντιπαραθέσεις για την πάρτη τους. Ευχαριστώ :wink:

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου