Προς το περιεχόμενο

Οικογένεια Κλικλίκου...(Θεός φυλάξοι...)


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από καταβολής ιδιωτικών καναλιών, κυκλοφορεί τρελή σαβούρα στην ελληνική τηλεόραση και δεν ξέρω αν θα έπρεπε πλέον να αποτελεί έκπληξη αυτό - δεν χρειάζεται άλλωστε να παρακολουθεί κανείς τηλεόραση καθημερινά για να το αντιληφθεί.

 

Αυτό που πραγματικά θα έπρεπε να μας απασχολεί είναι μήπως το επίπεδο της τηλεόρασης στην Ελλάδα είναι αυτό που αρμόζει στο επίπεδο του κοινού. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει και ότι το πρότυπο τηλεθεατή είναι η νοικοκυρά 35-50 ετών οπότε δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις και ως εκ τούτου, δεν παρακολουθώ συχνά τηλεόραση.

 

Για να παινέψουμε και το σπίτι μας πάντως, η δική μας τηλεόραση είναι τουλάχιστον για διαννοούμενους σε σχέση με την κατάσταση στην Ιταλία. Τολμήστε το αν βρεθείτε ποτέ εκεί, έστω για την εμπειρία! Μιλάμε για άλλα επίπεδα βλακείας... ::)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει και ότι το πρότυπο τηλεθεατή είναι η νοικοκυρά 35-50 ετών οπότε δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις και ως εκ τούτου, δεν παρακολουθώ συχνά τηλεόραση.

 

Για να παινέψουμε και το σπίτι μας πάντως, η δική μας τηλεόραση είναι τουλάχιστον για διαννοούμενους σε σχέση με την κατάσταση στην Ιταλία. Τολμήστε το αν βρεθείτε ποτέ εκεί, έστω για την εμπειρία! Μιλάμε για άλλα επίπεδα βλακείας... ::)

To πραγματικό ερώτημα είναι η αντίστοιχη νοικοκυρά 35-50 στην Ιταλία...είναι πιό όμορφη από τις δικές μας?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που πραγματικά θα έπρεπε να μας απασχολεί είναι μήπως το επίπεδο της τηλεόρασης στην Ελλάδα είναι αυτό που αρμόζει στο επίπεδο του κοινού.

 

Εν μέρει (δυστυχώς) ναι...

 

 

Για να παινέψουμε και το σπίτι μας πάντως, η δική μας τηλεόραση είναι τουλάχιστον για διαννοούμενους σε σχέση με την κατάσταση στην Ιταλία. Τολμήστε το αν βρεθείτε ποτέ εκεί, έστω για την εμπειρία! Μιλάμε για άλλα επίπεδα βλακείας... ::)

 

Το γέλιο είναι υγεία και το πας φιρί - φιρί να πάω να βάλω καμμιά δορυφορική... ;D

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πραγματικό ερώτημα είναι η αντίστοιχη νοικοκυρά 35-50 στην Ιταλία...είναι πιό όμορφη από τις δικές μας?

Α-Ν-Ε-Τ-Α γιατί δεν μπορώ να πω, μπορεί η τηλεόρασή τους να είναι αίσχος αλλά από νοικοκυρές πάνε καλά! :P

 

Το γέλιο είναι υγεία και το πας φιρί - φιρί να πάω να βάλω καμμιά δορυφορική... ;D

Μωρέ το γέλιο της αρκούδας θα ρίξεις στην αρχή αλλά την τρίτη-τέταρτη φορά που θα δεις χολιγουντιανό blockbuster μεταγλωττισμένο στα ιταλικά (συνήθως με τις πιο φλώρικες φωνές που μπορείς να φανταστείς), θα έχεις πρόβλημα... ;D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πραγματικό ερώτημα είναι η αντίστοιχη νοικοκυρά 35-50 στην Ιταλία...είναι πιό όμορφη από τις δικές μας?

 

the grass is always greener on the other side

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που πραγματικά θα έπρεπε να μας απασχολεί είναι μήπως το επίπεδο της τηλεόρασης στην Ελλάδα είναι αυτό που αρμόζει στο επίπεδο του κοινού. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει και ότι το πρότυπο τηλεθεατή είναι η νοικοκυρά 35-50 ετών οπότε δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις και ως εκ τούτου, δεν παρακολουθώ συχνά τηλεόραση.

 

Μόνο εμένα με πειράζει που το δείγμα χαμηλού επιπέδου ανθρώπου είναι η νοικοκυρά;

 

Έχω κόψει την τηλεόραση από τότε που ήταν της μόδας ο ακάλυπτος. Μπορεί κ πιο πριν. Και νομίζω ήταν κοντά το 98?

Τώρα ανησυχήσατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the grass is always greener on the other side

Ξεκόλλα με το χόρτο. Για γυναίκες μιλάμε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα με πειράζει που το δείγμα χαμηλού επιπέδου ανθρώπου είναι η νοικοκυρά;

Με όλο το συμπάθειο και το σεβασμό Εύη μου, η συντριπτική πλειοψηφία των νοικοκυρών που γνωρίζω* είναι άτομα που κι εσύ θα έλεγες "χαμηλού επιπέδου". Όχι ότι αυτό τις κάνει κακές ή ανάξιες λόγου, πάντως για δείγμα τηλεοπτικού πολιτισμού δεν είναι ό,τι καλύτερο.

 

Έχω κόψει την τηλεόραση από τότε που ήταν της μόδας ο ακάλυπτος. Μπορεί κ πιο πριν. Και νομίζω ήταν κοντά το 98?

Τώρα ανησυχήσατε;

Προσωπικά δεν ανησυχώ καθόλου για το θέμα της τηλεόρασης. Δόξα τω Θεώ, όλες οι τηλεοράσεις έχουν κουμπί απενεργοποίησης. ;)

 

 

*Αναφέρομαι σε γυναίκες που ασχολούνται αποκλειστικά με τα οικιακά και σε γυναίκες που μπορεί να έχουν κάποια εργασία αλλά θα ήθελαν να ασχολούνται μόνο με οικιακά αν είχαν την οικονομική δυνατότητα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλο το συμπάθειο και το σεβασμό Εύη μου, η συντριπτική πλειοψηφία των νοικοκυρών που γνωρίζω* είναι άτομα που κι εσύ θα έλεγες "χαμηλού επιπέδου". Όχι ότι αυτό τις κάνει κακές ή ανάξιες λόγου, πάντως για δείγμα τηλεοπτικού πολιτισμού δεν είναι ό,τι καλύτερο.

 

αν και συμφωνώ μαζί σου, ο άντρας τους ο μαγκλάρας που πιάνει ένα πακέτο τσιγάρα για παρέα και στήνεται μπροστά στην τηλεόραση για να δει "μπάλα" με τις ώρες στο νόβα (πετώντας κάποια στιγμή και ένα "γυναίκα, τι έχει να φάμε;") δεν είναι και τόσο ανώτερος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και συμφωνώ μαζί σου, ο άντρας τους ο μαγκλάρας που πιάνει ένα πακέτο τσιγάρα για παρέα και στήνεται μπροστά στην τηλεόραση για να δει "μπάλα" με τις ώρες στο νόβα (πετώντας κάποια στιγμή και ένα "γυναίκα, τι έχει να φάμε;") δεν είναι και τόσο ανώτερος...

Εγώ δεν σου επιτέθηκα προσωπικά και δεν θέλω να το πάμε εκεί....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου