Προς το περιεχόμενο

Οικογένεια Κλικλίκου...(Θεός φυλάξοι...)


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από όλους τους ανθρώπους που ξέρω, μόνο 2 είναι εφοδιασμένοι με μηχανάκι της AGB και αυτό είναι πολύ μικρό δείγμα.

Πόσους ανθρώπους ξέρεις;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν μπορω να διανοηθω οτι τα προσφερομενα ελληνικα θεαματα απευθυνονται σε υπολογίσιμα ποσοστά του πληθυσμού μας. Οι "μετρήσεις" άλλα δείχνουν, αλλά οι περισσότεροι (από όσο γνωρίζω) ασχολούνται με ξένες σειρές και προγράμματα. Από όλους τους ανθρώπους που ξέρω, μόνο 2 είναι εφοδιασμένοι με μηχανάκι της AGB και αυτό είναι πολύ μικρό δείγμα.

 

Τελοσπάντων, εγώ θέλω να περάσω οτι οι σφυγμομετρήσεις τους πέφτουν έξω και δεν είμαστε τόσο ζώα όσο νομίζουν.Κάπου ενδιάμεσα στα προγράμματα αγοράζουν και χρόνο διαφημίσεων, οπότε φαντασιώνομαι στα κρυφά οτι απλά σπαταλάνε λεφτά μεταξύ τους, χωρίς να μπορούν να πετύχουν κάποιο target group. Τhey fail to fail που λενε και στο χωριο μου :)

Οι δικές μου ψευδαισθήσεις για το αν αξίζουμε αυτά που μας σερβίρουν διαλύθηκαν κάπου το 2001 όταν βρέθηκα σε μία παρέα ατόμων οι οποίοι άκουγαν μόνο "ανεξάρτητη" μουσική, πήγαιναν μανιωδώς σε όλα τα φεστιβάλ ταινιών και σήκωναν υποτιμητικά το φρύδι όταν γινόταν αναφορά σε πιο εύπεπτα ακούσματα ή θεάματα. Κεντρικό θέμα της συζήτησης ήταν η άδικη αποχώρηση της Ρέας και η εριστική συμπεριφορά του Πρόδρομου σε αντιδιαστολή με τον πιο ψύχραιμο και μεθοδικό Τσάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεντρικό θέμα της συζήτησης ήταν η άδικη αποχώρηση της Ρέας και η εριστική συμπεριφορά του Πρόδρομου σε αντιδιαστολή με τον πιο ψύχραιμο και μεθοδικό Τσάκα.

 

εδώ υπάρχει κόσμος που ΠΛΗΡΩΝΕΙ να δει το Πρόδρομο να τραγουδάει..... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικές μου ψευδαισθήσεις για το αν αξίζουμε αυτά που μας σερβίρουν διαλύθηκαν κάπου το 2001 όταν βρέθηκα σε μία παρέα ατόμων οι οποίοι άκουγαν μόνο "ανεξάρτητη" μουσική, πήγαιναν μανιωδώς σε όλα τα φεστιβάλ ταινιών και σήκωναν υποτιμητικά το φρύδι όταν γινόταν αναφορά σε πιο εύπεπτα ακούσματα ή θεάματα. Κεντρικό θέμα της συζήτησης ήταν η άδικη αποχώρηση της Ρέας και η εριστική συμπεριφορά του Πρόδρομου σε αντιδιαστολή με τον πιο ψύχραιμο και μεθοδικό Τσάκα.

 

Είναι εντυπωσιακό το fail αρκετών νεο-ελλήνων (το λέω γιατί δεν το παρατήρησα στη ζωή μου σε 'ξένους', αρκετούς από τους οποίους γνώρισα λόγω διαμονής στο εξωτερικό) να αναγνωρίσουν την τρελλή ασυνέπεια της αισθητικής τους σε αντίστοιχα θέματα. Ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα μια κοπέλα η οποία ήταν well-versed σε έργα του Μποντλαίρ, λάτρευε το θέατρο και την κλασσική μουσική αλλά τα σαββατόβραδα πήγαινε και στα μπουζούκια να τα σπάσει, τα συμπεράσματα δικά σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ υπάρχει κόσμος που ΠΛΗΡΩΝΕΙ να δει το Πρόδρομο να τραγουδάει..... ;D

Γιατί δηλαδή, είναι καλύτεροι οι U2 ;

Αυτός τουλάχιστον έχει και κάτι καινούριο και κάτι κακό να πει.

Θα αρέσει στον Superfunk.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινωνικό θέμα κ αυτό. Οι περισσότεροι απλά θέλουν να ανήκουν στην πλειοψηφία. Αν λοιπόν η πλειοψηφία διασκεδάζει τύφλα στα μπουζούκια, τότε αυτό θα κάνουν. Πόσες φορές δε σας έχει τύχει σε μεγάλη χαρά κοντινού προσώπου σας να επιλέξει να το γιορτάσει στα μπουζούκια.

Αν η πλειοψηφία διασκεδάζει σε καφετέρια με 4 ευρώ τον φραπέ, επίσης σ αυτό θα ακολουθήσουν, ακόμα και αν η καφετέρια έχει άθλιο σέρβις, τέρμα τη μουσική, στριμωγμένα τραπεζάκια, άθλια διακόσμηση και τρως κ τη τσιγαρίλα.

 

Οι περισσότεροι που ξέρω δηλώνουν πως διασκεδάζουν έτσι κ έτσι σε τέτοιες περιπτώσεις, αλλά επιλέγουν να πηγαίνουν ακόμα. Ή αλλιώς λένε πως γεράσανε (25 κ άνω χρονών παιδιά) κ κάθονται σπίτι. Αν τους προτείνεις δε κάτι διαφορετικό αρχίζουν τα μα μου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αρέσει στον Superfunk.

Αντιφατικό αυτό το παιδί, από τη μία αναφέρεται σε στούντιος που έχει γραφτεί (κατά το παρελθόν) η καλύτερη μουσική, αναφέρεται  με θαυμάσμό σε υπερμουσικούς του παρελθόντος και από την άλλη εκστομίζει αυτό το <<νεο και κακό παρά παλιό....>>. Πολύ με μπερδεύει. ???

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ο Πρόδρομος δεν είναι κάτι νέο. Τραγουδιάρης που παίζει σε σκυλελέ στυλάκι είναι. Μάλλον χειρότερος και από τους προηγούμενούς του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και αν η καφετέρια έχει άθλιο σέρβις, τέρμα τη μουσική, στριμωγμένα τραπεζάκια, άθλια διακόσμηση και τρως κ τη τσιγαρίλα.

Τα liveάδικα δεν είναι καφετέριες ...

 

Πολύ με μπερδεύει. ???

He is living on the Edge.

Αλλά προσβλέπει στο "with"....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου