Προς το περιεχόμενο

Οικογένεια Κλικλίκου...(Θεός φυλάξοι...)


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, δεν θέλω να το τραβήξω το πράγμα μέχρι να σκάσουμε όλοι, αλλά όταν κάνουμε ένα σχόλιο περί χαμηλού επιπέδου ανθρώπων, καλό είναι να το αφήνουμε χωρίς προσδιορισμούς που γενικεύουν κάπως άδικα κατ' εμέ.

 

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να αναφέρω ότι το χαμηλό επίπεδο δεν είναι κάτι που έχει σχέση με το φύλο, αλλά αποκλειστικά και μόνο με την παιδεία που λαμβάνει ο καθένας προσωπικά και επίσης θα ήταν αρκετά άδικο αν δεν λαμβάναμε υπόψη το τι παιδεία λαμβάνει μια γυναίκα πρωτίστως από την οικογένειά της και μετά από την ίδια την κοινωνία σε συντριπτική πλειοψηφία στην Ελλάδα. Η κατάσταση φυσικά κ αλλάζει προς το καλύτερο αλλά πιστεύω πως εδώ μιας κ μορφωμένα παιδάκια είμαστε (ως επί το πλείστον), ας μην πέφτουμε στην παγίδα να συνεχίζουμε τέτοια στερεότυπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να αναφέρω ότι το χαμηλό επίπεδο δεν είναι κάτι που έχει σχέση με το φύλο,

 

Σωστά. Εμένα όλοι οι φύλοι μου είναι χαμηλού επιπέδου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, δεν θέλω να το τραβήξω το πράγμα μέχρι να σκάσουμε όλοι, αλλά όταν κάνουμε ένα σχόλιο περί χαμηλού επιπέδου ανθρώπων, καλό είναι να το αφήνουμε χωρίς προσδιορισμούς που γενικεύουν κάπως άδικα κατ' εμέ.

Μπορούμε να μιλήσουμε για τους μπασίστες και δή τους τετράχορδους...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πήξει στη δουλειά ε;

Εχω γίνει γαλοτύρι .....

 

Μπορούμε να μιλήσουμε για τους μπασίστες και δή τους τετράχορδους...

Μπασίστας = τετράχορδο = χαμηλό

 

Μην επαναλαμβάνεις τα συνώνυμα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και συμφωνώ μαζί σου, ο άντρας τους ο μαγκλάρας που πιάνει ένα πακέτο τσιγάρα για παρέα και στήνεται μπροστά στην τηλεόραση για να δει "μπάλα" με τις ώρες στο νόβα (πετώντας κάποια στιγμή και ένα "γυναίκα, τι έχει να φάμε;") δεν είναι και τόσο ανώτερος...

Δεν έχω νόβα ρε γμτ....

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως οι συμπαθέστατοι συνάνθρωποί μας που παρακολουθούν ηλίθιες εκπομπές ήταν όλοι ηλίθιοι πριν τις παρακολουθήσουν. Ορισμένες απλώς τους κάνουν (πιο) ηλίθιους. Π.χ. θυμάμαι εποχές που το "Χρυσό Κουφέτο" χτυπούσε απίστευτες θεαματικότητες, χωρίς να έχουμε στην Ελλάδα τόσους (τόσο πολύ) ηλίθιους. Είμαι σίγουρος όμως ότι μετά από μια χρονιά παρακολούθησης, ο εθνικός μ.ο. IQ είχε πέσει 5-6 μονάδες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως σε κάποιες περιπτώσεις βολεύει ....

 

- την έχεις δει αυτή την ταινία αγάπη μου ? αααα πολύ καλή ... κάτσε να τη δούμε

σε μισή ώρα την παίρνει ο ύπνος και την κάνεις για λίγο κιθαρομελέτη ...  :P

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να διανοηθω οτι τα προσφερομενα ελληνικα θεαματα απευθυνονται σε υπολογίσιμα ποσοστά του πληθυσμού μας. Οι "μετρήσεις" άλλα δείχνουν, αλλά οι περισσότεροι (από όσο γνωρίζω) ασχολούνται με ξένες σειρές και προγράμματα. Από όλους τους ανθρώπους που ξέρω, μόνο 2 είναι εφοδιασμένοι με μηχανάκι της AGB και αυτό είναι πολύ μικρό δείγμα.

 

Τελοσπάντων, εγώ θέλω να περάσω οτι οι σφυγμομετρήσεις τους πέφτουν έξω και δεν είμαστε τόσο ζώα όσο νομίζουν.Κάπου ενδιάμεσα στα προγράμματα αγοράζουν και χρόνο διαφημίσεων, οπότε φαντασιώνομαι στα κρυφά οτι απλά σπαταλάνε λεφτά μεταξύ τους, χωρίς να μπορούν να πετύχουν κάποιο target group. Τhey fail to fail που λενε και στο χωριο μου :)

 

Από την άλλη σκάει η μπουμπού και σε ρωτάει αν έστειλες sms "για να μείνει ο Τάσος" και σου διαλάει (από το διαλάω) την αισιοδοξία ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη σκάει η μπουμπού και σε ρωτάει αν έστειλες sms "για να μείνει ο Τάσος" και σου διαλάει (από το διαλάω) την αισιοδοξία ;D

 

Φεύγει ο Μπουγάς; Που πάει; Που στέλνουμε sms;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου