Προς το περιεχόμενο

ελέω modulator


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Θα ήθελα να κάνω μια προσπάθεια να καταλάβω την εξής πρόταση, γιατί όσες φορές έχει αναφερθεί δεν μπορώ να πιάσω πού απευθύνεται, με τι στόχους και τι ιστορία βρίσκεται πίσω της :

 

Οπότε, ας σταματήσουν οι - ελέω modulator - γελοιότητες.

 

Σύντομη απάντηση : οι moderators/modulators (και ειδικά εγώ ;D) δεν φέρουν καμία ευθύνη για ό,ποιες γελοιότητες. Η άποψή μου είναι οτι έχουμε την πιθανότητα να τις αναγνωρίσουμε, καμμιά φορά θέλουμε να πούμε "ξεκολλάτε λίγο ρε παιδιά" (ειδικά σε αυτούς που έχουμε και μια επικοινωνία), αλλά αν συζητήσουμε η κατάληξη θα είναι μια σειρά λογικών αλμάτων και χαοτικών συνδέσεων που ωφελεί μόνο στον παγκόσμιο εκνευρισμό.

 

Πρέπει να γίνει κατανοητό οτι όλα τα κείμενα φέρουν (ηλεκτρονική) υπογραφή και ο υπογραφών έχει την απόλυτη ευθύνη των λεχθέντων του. Η κληση συντονιστών για το διαχωρισμό μεταξύ σεβαστών/αξιόλογων ή όχι απόψεων υποβαθμίζει την έννοια της κουβέντας, καθώς τότε δεν θα βρισκόμασταν σε χώρο συζητήσεων, αλλά σε χώρο ελεγχόμενης αρθρογραφίας. Και ενώ για το τελευταίο γίνεται μια προσπάθεια στο χώρο των άρθρων, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι θέση πιστεύεται (παθητική φωνή) οτι έχουν οι mods σε μια πλατύτατη κουβέντα γύρω από τη μουσική.

 

Ειδικά για τη μουσική λοιπόν, δεν θα έμπαινα ποτέ στη διαδικασία να επισημάνω ανακρίβειες σε θέσεις για τις οποίες απλά διαφωνω, καθώς έχω αρκετές γνώσεις ώστε να γνωρίζω οτι σε κάποια πράματα θα διατελω μαθητής εφ' όρου ζωής και δεν θα επέβαλλα ποτέ τις έννοιες που νομίζω οτι έχω καταλάβει ως παγκόσμιες σταθερές. Στα τεχνικά θέματα τα πράματα είναι αλλιώς και όσοι διαβάζουν ξέρουν πού να δίνουν βαρύτητα, αλλά η παραπάνω παράθεση προέρχεται από ενα θέμα όπου είναι αυτονόητο οτι ούτε η αλήθεια ούτε η πραγματικότητα είναι μοναδικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φράση αναφέρεται στην ενθάρρυνση (εκ' μέρους του audiokostas) προς την κατεύθυνση του να περιφρονηθεί η κοινή λογική. Όλα τα ποστ που πρόσθεσα σε εκείνη τη συζήτηση εκφράζουν τις πεποιθήσεις μου, δεν προσβάλλουν κανέναν και τα έχω τεκμηριώσει όσο καλύτερα μπορούσα.

 

Θα μπορούσα να επεκταθώ, αλλά δεν θα το κάνω διότι έχω ήδη ενημερώσει τον admin γι' αυτό το αίσχος (το οποίο έχει διάρκεια στη συμπεριφορά του συγκεκριμένου ανθρώπου) και περιμένω τις εισηγήσεις του.

 

Άλλωστε, μου ζητήθηκε από τον audiokostas να κάνω μία προσπάθεια. Την κάνω λοιπόν.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς. Είχα την εντύπωση οτι θα έπρεπε να ξανασυζητήσουμε το ρόλο των συντονιστών, αλλά μάλλον κατάλαβα λάθος. Προχωράμε παρακάτω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φράση αναφέρεται στην ενθάρρυνση (εκ' μέρους του audiokostas) προς την κατεύθυνση του να περιφρονηθεί η κοινή λογική. Όλα τα ποστ που πρόσθεσα σε εκείνη τη συζήτηση εκφράζουν τις πεποιθήσεις μου, δεν προσβάλλουν κανέναν και τα έχω τεκμηριώσει όσο καλύτερα μπορούσα.

 

Θα μπορούσα να επεκταθώ, αλλά δεν θα το κάνω διότι έχω ήδη ενημερώσει τον admin γι' αυτό το αίσχος (το οποίο έχει διάρκεια στη συμπεριφορά του συγκεκριμένου ανθρώπου) και περιμένω τις εισηγήσεις του.

 

Άλλωστε, μου ζητήθηκε από τον audiokostas να κάνω μία προσπάθεια. Την κάνω λοιπόν.

 

 

 

 

 

 

Den tin paleueis Kastano...

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Den tin paleueis Kastano...

 

Εσένα ξέχασα να σε ρωτήσω κάτι που ήθελα... επειδή έγραψες ότι εκείνος ο παλιός σου φίλος ηταν άσχημος αλλά χρησιμοποιούσε το μυαλό του για να βγάζει γκόμενες... μήπως έχεις τίποτε φωτογραφίες σου (φαντάζομαι ότι είσαι ένας Απόλλων στην ομορφιά)...

 

Αν έχεις βάλ'τες σε παρακαλώ, να μη γελάω χωρίς να σκέφτομαι κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο.

 

 

Ama de mporeis na diavaseis ta parapano, na thymasai oti to kastano den exei sxesi me ta blues - einai arketi gnosi gia na paristaneis ton bluesman sto ellada.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε σου μίλησαν με το καλό

σου μίλησαν με το κακό

σου μίλησαν με το άσχημο

και εσύ εκεί...

 

Όχι μόνο επιμένεις να μη μας λες τι πιστεύεις αλλά και όλο σνομπάρεις...

 

 

Και την ιστορία με το φίλο μου για αυτό την ανέφερα, γιατί το έπαιζε ιστορίας αλλά ήταν αέρας κοπανιστός.

 

Ναι, και είμαι απόλλωνας με το Α και το ς κεφαλαία και μπόλτ (δηλαδή ΑπόλλοναΣ

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν σοβαρές σκέψεις για την διοργάνωση των πρώτων noiz καλλιστείων.

 

Παιδιά, αν θέλετε να δηλώσετε συμμετοχή θα πρέπει να στείλετε μια φωτό προσώπου και μία ολόσωμη με μαγιώ στην οποία θα κρατάτε ένα μουσικό όργανο.*

 

Εύχομαι τα καλλιστεία να έχουν επιτυχία και να καθιερωθούν, να γίνουν θεσμός!!

 

 

*Δεν είναι ανάγκη να ξέρετε να παίζετε το όργανο.

Αρκεί να αισθάνεστε όμορφοι...

(Εξάλλου το ταλέντο είναι κάτι το πολύ δευτερεύον..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν σοβαρές σκέψεις για την διοργάνωση των πρώτων noiz καλλιστείων.

 

Παιδιά, αν θέλετε να δηλώσετε συμμετοχή θα πρέπει να στείλετε μια φωτό προσώπου και μία ολόσωμη με μαγιώ στην οποία θα κρατάτε ένα μουσικό όργανο.*

 

Εύχομαι τα καλλιστεία να έχουν επιτυχία και να καθιερωθούν, να γίνουν θεσμός!!

 

 

*Δεν είναι ανάγκη να ξέρετε να παίζετε το όργανο.

Αρκεί να αισθάνεστε όμορφοι...

(Εξάλλου το ταλέντο είναι κάτι το πολύ δευτερεύον..)

 

 

Δε μας λες και τίποτε καινούργιο !

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου