Προς το περιεχόμενο

Κυβερνοπόλεμος ακτιβιστών κατά της βιομηχανίας


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιό είναι το ζήτημα ;

Το γεγονός ή δημοσίευση της είδησης;

κατ εμέ

ένα υπόγειο πόλεμο, έξω από τις δικαστικές αίθουσες που δεν είχα φανταστεί και (προφανώς) έξω από τα όρια των νόμων...

Ως απλός παρατηρητής, θα με ενδιέφερε, εάν υπάρξει νικητής ή ηττημένος.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και γιατί η παράθεση της είδησης σημαίνει αυτόματα και δημόσια τοποθέτηση επί του γεγονότος;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά νομίζω, ότι τα δικαστήρια είναι ανίσχυρα να παράξουν "δικαιοσύνη" και ξαναγυρνάμε στο παλιό-δοκιμασμένο "οφθαλμός αντι οφθαλμού"

 

Μα ειχαμε φυγει ποτε?Ετσι ηταν ,ετσι ειναι και ετσι θα'ναι,ειναι η ανθρωπινη φυση τετοια βλεπεις. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί η παράθεση της είδησης σημαίνει αυτόματα και δημόσια τοποθέτηση επί του γεγονότος;

Μπαρδόν?

Ποιά είναι η δημόσια τοποθέτηση?

Kαι γιατί ας πούμε αυτό σημαίνει?

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180229.0

 

Μα ειχαμε φυγει ποτε?Ετσι ηταν ,ετσι ειναι και ετσι θα'ναι,ειναι η ανθρωπινη φυση τετοια βλεπεις. ;)

Εγώ το ξέρω...στους δικηγόρους πέστα ;D

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα επιθέσεις και hacks γίνονται συνέχεια σε πολλές σελίδες. Το ότι έγινε αυτό και μάλιστα χρησιμοποιώντας και μια "διακήρυξη" του γιατί δείχνει απλά μια τρομοκρατική συμπεριφορά και είναι εντελώς κίνηση εντυπωσιασμού από πλευράς pirate bay.

Η MPAA δεν έχει λόγο να μην το δημοσιοποιήσει διότι το καταγγέλλει.

 

Επιμένω πως ο λόγος που το κάθε in.gr και οι άλλες ελάχιστες σελίδες επέλεξαν να το δημοσιοποιήσουν αποτελεί και μια κάποια δήλωση απόψεων η οποία κλίνει προς κάποια κατεύθυνση.

 

Ο νικητής είναι και συνεχίζει να είναι όποιος αναδείχθηκε με το νόμιμο τρόπο. Αυτοί και θα τους κυνηγήσουν και η πράξη τους είναι αρκετά ανούσια, ως προς την αλλαγή του νομικού αποτελέσματος. Και γι αυτό επιμένω πως επέλεξαν να το κάνουν για να επηρεάσουν την τυχόν κοινή γνώμη.

 

Και γιατί η παράθεση της είδησης σημαίνει αυτόματα και δημόσια τοποθέτηση επί του γεγονότος;

Δεν είναι κακό απλά ο μάραθον για να το βάζει θεωρεί πως έχει και κάποια σημασία ως προς το τι πρεσβεύει. Και αυτό είναι που δεν τον βλέπω να λέει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό απλά ο μάραθον για να το βάζει θεωρεί πως έχει και κάποια σημασία ως προς το τι πρεσβεύει. Και αυτό είναι που δεν τον βλέπω να λέει :)

Ο Marathon δεν τοποθετήθηκε και καλά έκανε.

Εσύ του το ζήτησες επίμονα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό απλά ο μάραθον για να το βάζει θεωρεί πως έχει και κάποια σημασία ως προς το τι πρεσβεύει. Και αυτό είναι που δεν τον βλέπω να λέει :)

Διπλό μπαρδόν?

Με βοηθάς για να σου πώ αυτό που φαντάζεσαι? Τι νομίζεις ότι πρεσβεύω δηλ?

 

Η MPAA δεν έχει λόγο να μην το δημοσιοποιήσει διότι το καταγγέλλει.

Η MPAA το δημοσιοποίησε γιατί 1) έπεσε και 2) δεν μπορούσε να το κρύψει αφού το είπαν πρώτοι οι άλλοι

 

Ο Marathon δεν τοποθετήθηκε και καλά έκανε.

Δεν έχω πρόβλημα να τοποθετηθώ...απλά δεν καταλαβαίνω τι θέλει να ακούσει ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται απλό, όπως είπα για να το δίνεις εδώ σαν είδηση το θεωρείς σημαντικό. Εγώ πάλι το θεωρώ μια ανούσια πληροφορία, θα τους κυνηγήσουν, και πάλι άδικο έχουν και η πράξη τους αυτή δεν τους τιμάει, άρα όλα οκ.

 

Εσύ γιατί του δίνεις σημασία. Δεν έχεις ξανακούσει για εγκληματικές ή τρομοκρατικές πράξεις; Επειδή πρόκειται για το pirate bay αλλάζει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ γιατί του δίνεις σημασία. Δεν έχεις ξανακούσει για εγκληματικές ή τρομοκρατικές πράξεις; Επειδή πρόκειται για το pirate bay αλλάζει κάτι;

Η έμφαση που επαναλαμβανόμενα έδωσε (ακόμα και στον τίτλο) ήταν το γεγονός του cyber retaliation.

Νομίζω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου