Προς το περιεχόμενο

Sour times:moonchild-gkou (cover)


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

InLoveWithMyGuitar, σε ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια! :)

dmilo, έχεις δίκιο για το συναίσθημα, κι εγώ τώρα που το ακούω το διαπιστώνω ότι μπορούσα και καλύτερα!

gdevelek , σε ευχαριστώ πολύ! :)

yannis37, όντως μαζευόμουνα κάπου-κάπου ;)

hadgi, σε ευχαριστούμε και καλώς όρισες !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άψογο…….και μου άρεσε πιο πολύ από το original.

[

quote]Το μόνο αρνητικό που βρίσκω και αυτό είναι μάλλον θέμα μίξης, είναι ότι η φωνή ακούγεται σα να τραγούδησες πάνω σε backing track

 

φίλε Jazzjoker εμένα μου  άρεσε πολύ αυτό το επιτηδευμένο lo-fi, το οποίο πιστεύω ότι πάει γάντι σε αυτού του είδους τη μουσική.

Πολύ ωραίος και ο ήχος της κιθάρας. ΜΠΡΑΒΟ!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gkou, θα σου πρότεινα να δεις και το Roads από Portishead. Επίσης στη φωνή σου θα ταίριαζαν (κατά τη γνώμη μου) οι:

  • Elizabeth Fraser (είτε Cocteau Twins είτε Massive Attack)
  • Dido

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gkou, θα σου πρότεινα να δεις και το Roads από Portishead. Επίσης στη φωνή σου θα ταίριαζαν (κατά τη γνώμη μου) οι:

  • Elizabeth Fraser (είτε Cocteau Twins είτε Massive Attack)
  • Dido

 

συμφωνώ για τη δεύτερη, διαφωνώ για την πρώτη

 

της έχω εξάλλου προτείνει ένα τραγούδι της Fraser και δεν της φάνηκε καλή ιδέα, και είχε δίκιο, δεν βγαίνει εύκολα αυτή η φωνάρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο. Ίσως με λίγες πρόβες παραπάνω να ήταν πιο άρτιο εκφραστικά. Σαν μεγάλος οπαδός της Gibbons, το ευχαριστήθηκα πολύ. :)

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LK, spewfy, σας ευχαριστούμε πολύ! :)

dmilo, η Dido είναι από τις φωνές που θαυμάζω πολύ, ίσως φτιάξουμε κάτι δικό της στο μέλλον ;)

kostri, χαίρομαι πολύ που το ευχαριστήθηκες! Όσο για τις πρόβες, φάγαμε όλο το καλοκαίρι σχεδόν και δεν το έλεγα καλύτερα, δυστυχώς :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τις πρόβες, φάγαμε όλο το καλοκαίρι σχεδόν και δεν το έλεγα καλύτερα, δυστυχώς :-\

Τότε ίσως με λίγη δουλειά σε επίπεδο φωνητικών ασκήσεων/εκπαίδευσης. Συνήθως, όσο πιο “σίγουροι” είμαστε τόσο πιο ελεύθερη αφήνουμε την έκφρασή μας. Εννοείται πως αυτά τα λέω για να γίνει η ερμηνεία σου ακόμα καλύτερη. Όπως είπα μου άρεσε πολύ το κομμάτι.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου