Προς το περιεχόμενο

Τελευταίο δίλλημα! Παρακαλώ βοηθάτε...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κάτι ακόμα.

 

Σ'αυτή τη φάση που είσαι, μη διαθέσεις 400Ε για αγορά ενισχυτή. Γιατί σε 6 μήνες θα ψάχνεις να τον πουλήσεις. Οπότε δίνεις μια και καλή τα 1000 ευρώ τότε. :wink:

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει ρε συ Gideon με έπεισες.

Το ίδιο έλεγε και ο φίλος μου.

Δώσε όσα μπορείς για μια καλή κιθάρα στην αρχή και μετά

βλέπεις τι κάνεις για ενισχυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με eShops. Ξέρω μόνο έναν αμερικανο seller στο ebay που πουλάει συνέχεια κιθάρες (επαγγελματικά) και θεωρείται άψογος στις περιγραφές του κλπ κλπ, στέλνει και Ελλάδα, και είναι ok με το να δηλώσει την κιθάρα ως κιθάρα 100-200¤ όσο και να σου την πουλήσει. Αν σου τη στείλει μάλιστα με USPS θα πληρώσεις σύνολο (μεταφορικά + τελωνείο) το πολύ 100-150¤. Ρίξε μια ματιά και στο αμερικάνικο ebay, έχουν τεράστια ποικιλία και αυτό ρίχνει πολύ τις τιμές τους, αλλά για κιθάρα κάτω απο 500¤ (τιμές ebay) δεν ξέρω αν αξίζουν τόσα μεταφορικά. Πάντως κάνε μια έρευνα στις τιμές, μπορεί και να αξίζει. Ο seller που σου λέω είναι ο guitarbrat1: http://search.ebay.com/_W0QQfgtpZ1QQfrppZ25QQsassZguitarbrat1QQssPageNameZSTRKQ3aMEFSQ3aMESOI

Στειλ'του e-mail και ρώτα τον αν έχει κάποια από τις κιθάρες που θες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε συ Gideon με έπεισες.

Το ίδιο έλεγε και ο φίλος μου.

Δώσε όσα μπορείς για μια καλή κιθάρα στην αρχή και μετά

βλέπεις τι κάνεις για ενισχυτή.

 

Για να μην παρεξηγούμαστε...

 

Εγώ δε το λέω έτσι. Θεωρώ ότι ο ενισχυτής είναι εξίσου 'όργανο' με την κιθάρα (για την ακρίβεια όλο μαζί το rig είναι το όργανο).

 

Αλλά...

 

'Συμφέρει' σ'αυτή τη φάση που βρίσκεσαι να πάρεις, που λέει ο λόγος, έναν Behringer, ή άλλο φτηνό 'μοντελίσιο' ενισχυτή, να του βγάλεις τα μάτια χωρίς να το πολυσκέφτεσαι και παράλληλα να πάρεις και μια ιδέα για το τι ήχος σου αρέσει περισσότερο τελικά. Και σου μένει εν τέλει και σαν δεύτερος, backup, για το εξοχικό, για τα πάρτυ, κλπ. :wink:

 

Sites δεν μπορώ να σου δώσω, δεν θέλω να θεωρηθεί και διαφήμιση, οπότε μπες στο google και δώσε κάτι σαν 'PRS SE EG online shop site:.de' και θα σου βγάλει γερμανικά μαγαζιά.

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω με αυτή την έννοια το λεω μιας και για practice θα εχω

Guitar Rig 2 και Roland Cube30.

Μόνο από Γερμανία θα βρω φτηνές PRS;

Από άλλη χώρα δεν...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ψάξει άλλες χώρες, sorry... Αλλά η Γερμανία είναι και η μεγαλύτερη αγορά (την Αγγλία την αφήνουμε απέξω, κυρίως λόγω μεταφορικών, ωστόσο και εκεί είχα δει ένα καλό online μαγαζί με PRS).

 

O Cube είναι μια χαρά, περίμενε μερικούς μήνες, μάζεψε μερικά ευρουλάκια παραπάνω και πηγαίνεις σε κάτι πιο 'σωστό' τότε.

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ψάξει άλλες χώρες' date=' sorry... Αλλά η Γερμανία είναι και η μεγαλύτερη αγορά (την Αγγλία την αφήνουμε απέξω, κυρίως λόγω μεταφορικών, ωστόσο και εκεί είχα δει ένα καλό online μαγαζί με PRS).[/quote']

Αγγλία, για την custom που έψαχνα ήταν απαράδεκτα ακριβοί, ακόμα και στα μεταχειρισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγλία' date=' για την custom που έψαχνα ήταν απαράδεκτα ακριβοί, ακόμα και στα μεταχειρισμένα.[/quote']

 

Κι'όμως έχω βρει μαγαζί με πολύ καλές τιμές, τουλάχιστον σε κάποια μοντέλα. Και μάλιστα στην τιμή υποτίθεται περιλαμβάνεται και expert setup, κάποια δωράκια, κλπ.

 

Ας πούμε για την EG που λέει ο Νίκος, βλέπω μια τιμή 300 λίρες, όχι άσχημα έτσι;

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου