Προς το περιεχόμενο

Blues For Pepe


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω οτι ξερεις ήδη τι με ενόχλησε....τα τυμπανα :)

 

 

Μου αποσπουσαν την προσοχη, σαν να ακουγα εναν πολυ καλο κιθαριστα και στο διπλανο στουντιο να προβαρανε οι Σκορπιονς :-\

 

Το παιξιμο σου μου αρεσει πολυ, οπως και τα ακορντα που χρησιμοποιησες.

 

(Ενα Rhodes piano βαλε αν μπορεις...θα ήταν ονειρο :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξε ΑΜΕΣΩΣ τα τυμπανα,καταστρεφουν το πολυ ωραιο αυτο κομματι,καλυτερα να μη βαλεις καθολου.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ξερεις ήδη τι με ενόχλησε....τα τυμπανα :)

+1

 

Πολύ ωραίο! Αλλά τελικά είμαι προϊδεασμένη που ξέρω που σου αρέσει ο knopfler και νομίζω ότι τον αντιλαμβάνομαι στο συνολικό παίξιμο.

 

Επίσης μες την κουφαμάρα μου (βουίζει το ένα αυτί από τις σαχλαμάρες που έκανα σήμερα) είναι σε γυρίσματα που μου κολλάει ωραία το diamonds and rust  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενκ γιου ολ και μη βαράτε παρακαλώ. Έχετε δίκιο περί τυμπάνων, έχω γενικώς θέμα και συνθετικά αλλά και vstiικά (sic) στο συγκεκριμένο τομέα. Θα δω τι μπορώ να κάνω.

 

Άλλο ήχο, άλλο γκρουβ, άλλη μίξη;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ο knopfler και νομίζω ότι τον αντιλαμβάνομαι στο συνολικό παίξιμο.

Πέραν της συγγένειας του ήχου, Knopfler ταυτότητα δεν άκουσα. Άκουσα ένα ωραίο laid back κομμάτι με πολύ ωραίο ήχο και feel. Jazzjoker μου αρέσεις γιατί ως φαίνεται εκτιμάς το ίδιο με 'μενα την αγαπημένη μου κιθάρα, τη BC Rich :D.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Θοδωρή και Νέστορα.

 

Η (όντως) BC Rich έχει αλλαγμένους μαγνήτες (τριπλούς hyperactive με ζιγκ ζαγκ handwiring) και custom τρύπα στο σώμα από γεωτρύπανο προκειμένου να κολληθεί το μπράτσο ανάποδα. Προτιμώ το headstock κοντά μου για να κουρδίζω ξεκούραστα (ή ξεκουρδίζω ακούραστα).

 

 

 

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου