Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μπράτσου σε Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται!Θέλω να αλλάξω το μπράτσο της Strat μου.Η κιθάρα μου έχει το λεπτό μπράτσο Modern "C" Shape προφίλ και θέλω να βάλω πιό παχύ. Έχω πολύ μεγάλα χέρια,παίζω πολλές φορές με τον αντίχειρα μου στην Μί μπάσα και μου αρέσουν πολλά είδη μουσικής να παίζω (rock,hard rock,blues,fusion). Tο θέμα ειναι ότι μου αρέσει και με βολεύει το μπράτσο της άλλης κιθάρας μου της LP... η οποία έχει το 59άρη μπράτσο (σαφώς πιό μεγάλο απο της strat). Είμαι σε δίλλημα πάντως για το πιό θα ήταν το κατάλληλο απ'όλα για την Strat: το Fatback, το Boatneck, ή το 59άρη;;; Ρωτάω αυτούς πού έχουνε κάποια απο τα συγκεκριμένα μπράτσα για να με βοηθήσουνε λιγάκι.Η παραγγελία θα γίνει απο την Warmoth.Ευχαριστώ πολύ!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω πολλές φορές με τον αντίχειρα μου στην Μί μπάσα

 

το boatneck (που ειναι και το αγαπημενο μου) θα σε βολεψει πολυ...

 

αν θες κτηνωδες τυπου Les Paul 59 παρε το fatback (το 59 της Warmoth ειναι πολυ λεπτοτερο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεδομένου ότι παίζεις με thump over ψάξε και γνώμες για το SRV profile, το οποίο είναι ασύμμετρο. Θα με θυμηθείς (πιθανότατα).  ;)

 

Επίσης αν πάρεις Warmoth, θα είναι κρίμα να βάλεις ένα από τα τυπικά του μπράτσα με το θεόβαρο truss rod, καλύτερα να κοιτάξεις για Vintage Modern κατά τη γνώμη μου.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για vintage modern θα κοιτάξω Genius Loci.

 

SF, το 59 της Warmoth δεν ήξερα ότι ειναι τόσο διαφορετικό και λεπτότερο απο της LP το μπράτσο. Το σκέφτομαι το boatneck... αλλά θα δώ διαφορά με αυτό που έχω ήδη; Θέλω να ειναι chunky για να το χορταίνει το μπράτσο η παλάμη μου.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ειναι chunky για να το χορταίνει το μπράτσο η παλάμη μου.

 

παχιο,παχιο ειναι,παχυτερο απο το 59αρι της Warmoth.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παχιο,παχιο ειναι,παχυτερο απο το 59αρι της Warmoth.

 

μμμμμ!!!Μάλιστα!ΟΚ!Λέω τότε να πάω με το boatneck διότι όπως και είδα στο site της warmoth το έχουν και σαν το πιό επίλεκτο παχύ μπράτσο σε αντίθεση με τα υπόλοιπα.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου