Προς το περιεχόμενο

Adsl...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γλυκα μου αγορια...εχω τρελαθει..απο εχθες το μοντεμ δεν συνδεεται με το νετ και μου βγαζει ενα σφαλμα 721 και πιο συγκεκριμενα λεει The Remote Computer Couldnt Response.

Kοιταζω την τιμη του μοντεμ στο Downstream kai βλεπω 512,ενω εχω 384 γραμμη...Μουρλαθηκα....

Παιρνω την Forthnet και μου εξηγουν οτι φταιει ο ακατανομαστος...κατοπιν του τηλεφωνω και μου λενε οτι εκεινοι με βλεπουν σαν 384 στο δικτυο...και δεν ξερουν τι συμβαινει..

 

Αουγκα..ουγκα...

 

 

Σημειωτεον..Εχω εγκαταστησει και απεγκαταστησει καμμια 6 φορες το μοντεμ..αλλα τα ιδια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚΥΡΟ...μολις απεκατασταθη η βλαβη,ειχαν λεει κανει στην γραμμη μου κατα λαθος αναβαθμιση σε 512 και δεν το ειχαν προσεξει..αιντε αιντε...

 

Μου ειπαν παντως αν θελω να μην ξανασυμβει αυτο να σταματησω να κατεβαζω γυμνες απο ξενες χωρες.. :D :D

Μπορει να προκληθει διπλωματικο επεισοδιο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σε σένα την κάνανε την αναβάθμηση και εγώ περιμένω τόσο καιρό?

 

Χωρίς πλάκα τώρα έχει από την προηγούμενη Πέμπτη που έλειξε η σύνδεση μου και έκανα ανανέωση και ζήτησα αναβάθμηση σε 512. Από την forthnet μου είπαν ότι από τον πΟΤΕ θέλει 10 με 12 μέρες για να γίνει και μου είπαν ότι για να μην μείνω χωρίς internet θα μου δώσουν παράταση στην σύνδεση μου (384) μέχρι να γίνει η αναβάθμηση.

 

Η φάση είναι ότι από δευτέρα συνδέομαι με 512. Πέρνω τηλ στην forthnet και τους το λέω και μου λένε ότι δεν τους έχει ενημερώσει ο πΟΤΕ ακόμα και πως όταν τους ενημερώσει θα μου στείλουν e-mail ότι η σύνδεση μου αναβαθμήστηκε και ανανεώθηκε. Σήμερα Πέμπτη και εγώ συνδέομαι με 512 αλλά ακόμη δεν έχω πάρει e-mail ότι έγινε ανανέωση...

 

¶ντε βγάλε άκρη τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος πινει...αλλος μεθαει....

 

 

 

 

Παντως φιλε Fleamail..ειμαι υπεραπογοητευμενς apo Forthnet..χιλιες φορες HOL ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ...ασε που τους ζητησα και διακοπη συνδεσης και μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι εχουν ηδη πληρωσει τα παγια του οτε εκεινοι και πρεπει να περιμενω να ληξει το 6μηνο..ασε

 

Παντως μπορουμε αν θες να αλλαξουμε ζωες..αφου εκαναν σε μενα αυτο που εσυ τους ζητησες..ε να μην τους αναστατωνουμε τους ανθρωπους ρε συ..

 

 

Ασε που ο τεχνικος της Forthnet moυ ειπε:Μιλας τους με το καλο στον Οτε,γιατι ετσι θελουν...

σιγα μην τους παω και γλυκα!!!!!!!1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που ο τεχνικος της Forthnet moυ ειπε:Μιλας τους με το καλο στον Οτε' date='γιατι ετσι θελουν...

σιγα μην τους παω και γλυκα!!!!!!!1[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Εγώ δεν μπορώ να πώ ότι είμαι δυσαρεστημένος από την forthnet, όσα προβλήματα έχω στην σύνδεση μου όλα οφείλονται στον πΟΤΕ, δηλαδή στην γραμμή adsl και όχι στην σύνδεση.

 

¶σε αφού πιάνω ταχύτητες 60kb εδώ που μένω στην Θεσσαλονίκη και με τις καλωδιώσεις που έχει η προπολεμική πολυκατοικία που μένω δεν έχω κανένα πρόβλημα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ωχχχ....Μη μου λέτε ρε περίεργα για την forth γιατί προχθές πήρα πακετάκι... :oops: :oops: :oops: :cry:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχχχ....Μη μου λέτε ρε περίεργα για την forth γιατί προχθές πήρα πακετάκι... :oops: :oops: :oops: :cry:

 

 

Συλληπητηρια..αγαπητε npap......!!!!!!!!

 

 

Οκ...πλακα κανω ρε...τι να σου πω εμενα παντως με εχει απογοητευσει...κατεβαζω το πολυ με 24 κb με 384 ταχυτητα!!!Και δεν μιλαω για p2p programm...

 

Ολα ειναι σχετικα παντως.....περιοχη-dslam----

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ολα φταιει ο πουστης ο 0τε!εκτος τωρα αν εχει το modem sou προβλεμ αλα συνηθως οι κολογραμμεσ του φτενε καμια φορα εχω κατι ταχυτητες λες και εχω modem 56

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω από Πειραιά με forthnet φτανω και τα 45 kb! Βεβαια δεν μπορω να πω οτι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αλλά την τελευταία φορα που εβαλα συνδεση (8μηνη) είχε πολύ πιο φτηνά από άλλες. Hol δεν εχω δοκιμάσει και δεν ξέρω.

 

Βεβαια η ταχυτητα εξαρταται και από την εκάστοτε ιστοσελίδα.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου