Προς το περιεχόμενο

Stray Cat Strat (Gretsch g5120 electromatic review)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν αλλάξεις μαγνήτες, ανέβασε κλιπάκι και εντυπώσεις.Με ενδιαφέρει και μένα η αγορά μιας Gretsch (άτιμο G.A.S.)και θα 'θελα να ξέρω τι αναβαθμίσεις θα χρειαστεί να κάνω.

Argytar ακούς; Τα φώτα σου, παρακαλώ!

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Η Gretsch είναι ...άλλο φρούτο!!

Η δικιά μου φοράει TV Jones (oι original δε διεσωθησαν) και έχω να πω μόνο τα καλύτερα! Καθαρός articulate βαθυς ήχος με αρμονικη λεπτομέρεια (βοηθαει και το σκάφος) κατά τα άλλα με ένα καλό σεταπ πιστευω δε θα σου ξεκουρδιζεται κιόλας...η δικιά μου 44 χρονών είναι και παίζει...βούτυρο και μιλάμε για χαμηλό action όχι αστεια!!

επίσης με λίγο υψηλότερο budget προτεινω Setzer hot rod σε κανα περιεργο χρωμα που δεν ειναι τοσο επιθυμητες και μεταχειρισμενες στο ebay τις βρίσκεις σε πολύ λογικές τιμές!!

 

 

Συγχαρητήρια για το κλιπ!! Είναι εντελώς μέσα στο feel του Σετσερ, μας εφτιαξες βραδιατικα!!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Η Gretsch είναι ...άλλο φρούτο!!

Η δικιά μου φοράει TV Jones (oι original δε διεσωθησαν) και έχω να πω μόνο τα καλύτερα! Καθαρός articulate βαθυς ήχος με αρμονικη λεπτομέρεια (βοηθαει και το σκάφος) κατά τα άλλα με ένα καλό σεταπ πιστευω δε θα σου ξεκουρδιζεται κιόλας...η δικιά μου 44 χρονών είναι και παίζει...βούτυρο και μιλάμε για χαμηλό action όχι αστεια!!

επίσης με λίγο υψηλότερο budget προτεινω Setzer hot rod σε κανα περιεργο χρωμα που δεν ειναι τοσο επιθυμητες και μεταχειρισμενες στο ebay τις βρίσκεις σε πολύ λογικές τιμές!!

 

 

Συγχαρητήρια για το κλιπ!! Είναι εντελώς μέσα στο feel του Σετσερ, μας εφτιαξες βραδιατικα!!

@argytar ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες και προσωπικα ευχαριστω για το σχολιο :D

 

Μπράβο Γιάννη! Έχεις ωραίο γούστο. Καλόπαιχτη Wink

Ευχαριστω πολυ φιλε shelter! Μαλλον εχουμε τα ιδια γουστα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το κλιπάκι!  :D

 

Αλλά... θέλουμε και φωτό!

 

Εννοείται όποτε έχεις την ευκαιρία να πας σε TVJones. Αν και, δοκίμασέ τη και σε κανένα άλλο ενισχυτή πριν βγάλεις τελικά συμπεράσματα.

 

Για να ανεβάσεις το output μπορείς να χρησιμοποιείς και ένα tape echo! ;D

 

Ωστόσο, άλλο Rockabilly ήχος, άλλο Surf ήχος!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το κλιπάκι!  :D

 

Αλλά... θέλουμε και φωτό!

 

Εννοείται όποτε έχεις την ευκαιρία να πας σε TVJones. Αν και, δοκίμασέ τη και σε κανένα άλλο ενισχυτή πριν βγάλεις τελικά συμπεράσματα.

 

Για να ανεβάσεις το output μπορείς να χρησιμοποιείς και ένα tape echo! ;D

 

Ωστόσο, άλλο Rockabilly ήχος, άλλο Surf ήχος!  

@myster_maze, ευχαριστω πολυ για το σχολιο και τις συμβουλες! Για τις φωτο δεν ξερω τι εχει παθει και δεν τις βλεπει ??? Θα ξαναδοκιμασω.

Σιγουρα θα τη δοκιμασω και σε αλλους ενισχυτες. Ετσι κι αλλιως η αλλαγη σε tv jones δε θα γινει πολυ αμεσα (λογω οικονομικων), οπότε προς το παρον θα τη χρησιμοποιω ως εχει.

Tape echo ε? Θα με βαλεις και σε αλλες αγορες τωρα?  >:( :P

Rockabilly, surf, surf punk, rock n' roll, blues, whatever... κατσε να μαθουμε πρωτα να παιζουμε και βλεπουμε και για τον ηχο! Χαχα! Προς το παρον για να περασω απτο ενα ειδος στο αλλο, απλα αυξομειωνω το reverb :-[  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια και καλοπαιχτη!  :)

Αν εξαιρεσεις τα κλειδια που δεν μ' αρεσουν, η υπολοιπη ειναι μια κουκλα. Καιρο τωρα χαλβαδιαζω κι εγω μια, αλλα ημουν επιφυλακτικος για την ποιοτητα κατασκευης και τους μαγνητες.

Οι υποψιες μου οσον αφορα τους μαγνητες επιβεβαιωνονται απο τα λεγομενα σου, αν και στο κλιπακι δεν ακουγεται και ασχημα. Απο ποιοτητα κατασκευης πως τα παει? Ειδικα τα ταστα, ειναι σωστα φτιαγμενα και ανετα στο παιξιμο?

 

Αλλη ερωτηση: Ενα σετακι tv jones ποσο θα παει για να την αναβαθμισεις? Μηπως τελικα αξιζει να δωσει κανεις κατι παραπανω για μια καλυτερη (σε λογικα πλαισια τιμης) σαν αυτη?

http://www.thomann.de/gr/gretsch_g5191bk_tim_armstrong.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα! Τα καταφερα! Οριστε και οι φωτογραφιες! Ερχονται αλλες τρεις...

:D

 

Αλλη ερωτηση: Ενα σετακι tv jones ποσο θα παει για να την αναβαθμισεις?

TV Jones pickups

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου