Προς το περιεχόμενο

Σπάσιμο truss rod, την τρέλα μου μέσα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι αναγκη να κανετε ολον αυτον τον χαμο.... ;D απλα βοηθηστε λιγο με το...χερακι (πιεζοντας το headstock προς τα πισω) αν εχετε μπασο με λεπτο μπρατσο και vintage style tuss rod δεν ειναι αναγκη να ξεκω*(*&^  το truss rod....σφιγγοντας το με μανια ;)

 

Υπαρχει βεβαια παντα και αυτη η κλασσικη λυση

 

You can try removing the nut from the end of the truss rod and putting a couple flat washers on there, then screw the nut back on. This will give you a couple more turns of adjustment before the nut runs out of threads. I have save a few necks this way in the past.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Δεν ειναι αναγκη να κανετε ολον αυτον τον χαμο.... ;D απλα βοηθηστε λιγο με το...χερακι (πιεζοντας το headstock προς τα πισω) αν εχετε μπασο με λεπτο μπρατσο και vintage style tuss rod δεν ειναι αναγκη να ξεκω*(*&^  το truss rod....σφιγγοντας το με μανια ;)

 

Υπαρχει βεβαια παντα και αυτη η κλασσικη λυση

 

Είναι λιγάκι... τρομακτικό  ;D Να το δώσεις λίγο παραπάνω... πίεση και να ακουστεί το... κρακ  ;D ;D ;D ;D ;D. Πάντως καλή πατέντα.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πως διαολο εχετε ολα αυτα τα προβληματα με τις...βεργες και τις ξοβεργες (ενα παλικαρι σε ενα αλλο θεμα ισχυριζεται οτι η Fender του θελει ρυθμιση καθε φορα που..αναπνεει κοντα στο μπρατσο... ;D) δεν μπορω να το καταλαβω... ;D

 

Οι δικες μου (και τα μπασα) δεν καταλαβαινουν Χριστο,νομιζω οτι εχω να ..ισιωσω μπρατσο απο το 2000... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να πεις οτι παίζω... μια βδομάδα κρεμασμένο στον τοίχο ήταν. Όλα τα υπόλοιπα

όργανα απο το κρέμασμα ισιώνουν αντί να στραβώνουν, ίσως αυξήθηκε η τάση τελευταία

επειδή το έκανα string through, είχα E και Α περασμένες string through και τις άλλες top

loaded για να ισορροπήσει η τάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παντως πως διαολο εχετε ολα αυτα τα προβληματα με τις...βεργες και τις ξοβεργες (ενα παλικαρι σε ενα αλλο θεμα ισχυριζεται οτι η Fender του θελει ρυθμιση καθε φορα που..αναπνεει κοντα στο μπρατσο... ;D) δεν μπορω να το καταλαβω... ;D

 

Οι δικες μου (και τα μπασα) δεν καταλαβαινουν Χριστο,νομιζω οτι εχω να ..ισιωσω μπρατσο απο το 2000... ;D ;D

 

Έλα ντε  ;D

Κι εγώ ΜΙΑ φορά τα ρυθμίζω στην αρχή και μένουν για πάντα στη θέση τους.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικες μου (και τα μπασα) δεν καταλαβαινουν Χριστο,νομιζω οτι εχω να ..ισιωσω μπρατσο απο το 2000... ;D ;D

 

οι δικές σου οι squier?  ;)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στάνταρ κάθε άνοιξη κ φθινόπωρο θέλει λίγο αλλά δεν είναι κάτι το τραγικό. Πιο πολύ αγχώνομαι εγώ.

Εγώ κάθε 21 Νοεμβρίου.

Το χω τάμα στην Αγία Βεργινία.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου