Προς το περιεχόμενο

BlackStar Ht-1 ή .....


gadget

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς το παρόν υπάρχουν κομμάτια με ebony fretboard, αλλά το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο μοντέλο ήταν αποκλειστικότητα του Guitar Center & Musician's Friend...

 

Εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε δηλαδή.... >:(

Όπως και να έχει αφού θα περιμένω μέχρι μέσα Γενάρη για την κιθάρα (τότε την φέρνει ο thomann) θα ελπίζω σε κάποια εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

έλα ντε! απλά στο thomann/dv θα στείλουν πολύ λιγότερα πακέτα από ότι στα άλλα δυο... τεσπα!

 

καλό κουράγιο και ελπίζω να αποκτήσεις την κιθάρα που θέλεις! για την silverburst περίμενα 4 μήνες να τη βάλει ο thomann στο stock!! :o

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκτός από τα σχεδιαγράμματα που παραθέτεις που δεν θα διαφωνήσω τον έχεις ακούσει-παίξει το συγκεκριμένο μηχάνημα(Blackstar) ή έτσι νάχαμε να λέγαμε??

Γιατί εγώ τον έχω και συμπεριφέρεται σαν Full tube ενισχυτής και καρφί δεν μου καίγεται για τα τσιπάκια του και τα διοδάκια του και τα λαμπάκια του και από που προέρχεται το ποιοτικότατο distortion του η φοβερή του loopa και τα 2 κανάλια αγαπητέ μου(αυτό περί overpriced)...

Να σου πω οτι έχουν περάσει απ το σπίτι μου όλα τα μικρά που ανέφερες και ποιοτικά σαν ΗΧΟΣ δεν πιάνουν μία μπροστα στον Blackstar...Στο dirty κανάλι μιλάω ΠΑΝΤΑ

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ με τον όρο συμπεριφορά Full tube.....

Επίσης σε προσκαλώ να τον ακούσεις ιδίοις όμμασοι για να πειστείς για του λόγου μου το αληθές..

Φιλικά...

Συμφωνω απολυτως με τον φιλο σατανα.....ρε μαγκες μην βαζετε ταμπελες σε καθε τι κ λετε ααα αυτος ειναι λαμπατος οποτε ειναι καλος κτλ...βαλτε το αυτι να αποφασισει κ οχι τις ταμπελες...τι θα πει ειναι υβριδικος ο ht-5? στα φριδια μου...εγω τον ακουσα κ επαιξα με τον ht-5 k  εχω παιξει-ακουσει τοσους κ τοσους λαμπατους κ απλα θα πω οτι ο ht-5 ειναι λαμπαταρος μπροστα σε κατι αλλους λαμπατους.

 

φιλε sottos αν ειναι overpriced ο ht-5 τι να πουν κ ποσοι αλλοι...επισης κ το να βαζεις blackheart k bugera κ να τους συγκρινεις με τον ht-5 ειναι αστοχο.....

θα παραθεσω ξανα το clip κ ακουστε καλα ποσο πιο λαμπατος ακουγεται ο ht-5 σε σχεση με τους αλλους......φορεστε κ ακουστικα για να ακουσετε καλυτερα κ πιο λεπτομερη.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτως με τον φιλο σατανα.....ρε μαγκες μην βαζετε ταμπελες σε καθε τι κ λετε ααα αυτος ειναι λαμπατος οποτε ειναι καλος κτλ...βαλτε το αυτι να αποφασισει κ οχι τις ταμπελες...τι θα πει ειναι υβριδικος ο ht-5? στα φριδια μου...εγω τον ακουσα κ επαιξα με τον ht-5 k  εχω παιξει-ακουσει τοσους κ τοσους λαμπατους κ απλα θα πω οτι ο ht-5 ειναι λαμπαταρος μπροστα σε κατι αλλους λαμπατους.

 

φιλε sottos αν ειναι overpriced ο ht-5 τι να πουν κ ποσοι αλλοι...επισης κ το να βαζεις blackheart k bugera κ να τους συγκρινεις με τον ht-5 ειναι αστοχο.....

θα παραθεσω ξανα το clip κ ακουστε καλα ποσο πιο λαμπατος ακουγεται ο ht-5 σε σχεση με τους αλλους......φορεστε κ ακουστικα για να ακουσετε καλυτερα κ πιο λεπτομερη.... ;)

 

Φίλτατοι, προς τι η παρεξήγηση? Έγραψα κάτι αρνητικό για τον ήχο του ht-5? Αντίθετα, είπα ότι βγάζει πολύ γκάζι λόγω της τοπολογίας του. Αναφέρθηκα μόνο στο τεχνικό και οικονομικό κομμάτι.

Υπάρχουν δε υποκειμενικές απόψεις(σεβαστές, αλλα δεν αποτελούν κανόνα) και αντικειμενικά θέματα/γεγονότα.

Το τεχνικό κομμάτι είναι αντικειμενικό θέμα και δε εβαλα πουθενά "ταμπέλα", ορολογία τεχνική είναι:

Υβριδικός=λάμπα+τσιπ/τρανζίστορς στο Σήμα των καναλιών.

Το οικονομικό θέμα είναι υποκειμενικό και συγκριτικό πάντοτε.

Αν έχετε να κρίνετε ως προς το τεχνικό κομμάτι της τοπολογίας του, ευχαρίστως!

Ως προς τα οικονομικά, προσωπικά τον έχω ακούσει και το θεωρώ ακόμη overpriced, αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό.

Επίσης, υποκειμενικότατο είναι το τι ακούγεται σαν all-tube.

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδέρφια! προς τι τα μίση και ο αλληλοσπαραγμός;  :P :P Όλες οι γνώμης και οι απόψεις είναι δεκτές... όπως είπα σε καμιά δεκαριά μέρες θα βγώ στο δρόμο να τα ακούσω όλα.

 

Και κάτι που έχει αρχίσει να μου κάθεται καλά: ο VOX AC4TV με κανα πεταλάκι πχ Digitech Hardwired SC2(για μετέπειτα αγορά)... αλλά να μην σας κουράζω άλλο... ήδη άκουσα πολλές γνώμες και σας ευχαριστώ...και το μόνο που μένει είναι να ακούσω και ήχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατοι, προς τι η παρεξήγηση? Έγραψα κάτι αρνητικό για τον ήχο του ht-5? Αντίθετα, είπα ότι βγάζει πολύ γκάζι λόγω της τοπολογίας του. Αναφέρθηκα μόνο στο τεχνικό και οικονομικό κομμάτι.

Υπάρχουν δε υποκειμενικές απόψεις(σεβαστές, αλλα δεν αποτελούν κανόνα) και αντικειμενικά θέματα/γεγονότα.

Το τεχνικό κομμάτι είναι αντικειμενικό θέμα και δε εβαλα πουθενά "ταμπέλα", ορολογία τεχνική είναι:

Υβριδικός=λάμπα+τσιπ/τρανζίστορς στο Σήμα των καναλιών.

Το οικονομικό θέμα είναι υποκειμενικό και συγκριτικό πάντοτε.

Αν έχετε να κρίνετε ως προς το τεχνικό κομμάτι της τοπολογίας του, ευχαρίστως!

Ως προς τα οικονομικά, προσωπικά τον έχω ακούσει και το θεωρώ ακόμη overpriced, αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό.

Επίσης, υποκειμενικότατο είναι το τι ακούγεται σαν all-tube.

 

Φιλικά

Φίλτατε Sottos όταν συζητάνε δέκα άνθρωποι(σχετικοί) και οι 7 συμφωνούν σε κάτι και οι 3 όχι ποιός είναι ο κανόνας??

 

Αδέρφια! προς τι τα μίση και ο αλληλοσπαραγμός;  :P :P Όλες οι γνώμης και οι απόψεις είναι δεκτές... όπως είπα σε καμιά δεκαριά μέρες θα βγώ στο δρόμο να τα ακούσω όλα.

 

Και κάτι που έχει αρχίσει να μου κάθεται καλά: ο VOX AC4TV με κανα πεταλάκι πχ Digitech Hardwired SC2(για μετέπειτα αγορά)... αλλά να μην σας κουράζω άλλο... ήδη άκουσα πολλές γνώμες και σας ευχαριστώ...και το μόνο που μένει είναι να ακούσω και ήχους.

Τον VOX τον έδωσα προχθές πολυ καλό μηχάνημα αλλά δεν κάνει γι αυτό που το θελεις...

Πιο σωστή και στοχοποιημένη πρόταση το Blackstaraki....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχω καταλήξει σε κάποιος για δοκιμή(για να ξηγιόμαστε κανέαν απο τους παρακάτω δεν τον έχω ακούσει live αλλα αυτό θα γίνει μέσα στισ επόμενες 10 μέρες ;D). Πρώτος στη λίστα παραμένει ο BlackStar HT-1, που είναι ίσως ο μόνος που έχει το high gain που θέλω.

 

Μετά έρχονται και οι άλλοι Vox AC4TV, BLACKHEART Little Giant, VHT Special 6, που δεν έχουν το gain που θέλω μέν αλλά πιστεύω πως μπορώ να το διορθώσω αυτό με κάποιο καλό distrortion πετάλι στο μέλλον.

 

Μου πρότειναν και άκουσα και τους Bugera V22 & Laney LC15(για μεταχειρησμένο) αλλά εκεί ξεφεύγω πολύ σε budget (max 250€). Βέβαι είδα στο Θωμά και αυτό:

http://www.thomann.de/gr/vox_lil_night_train_nt2h_set.htm

 

και δεν μπορώ να πώ οτι με άφησε αδιάφορο...αλλά λίγο πρόχειρα που το κοίταξα δεν βρήκα να υπάρχει κάπου Ελλάδα.

 

Και κάτι τελευταίο: Όπως προείπα μπορεί τα ακπύσματα μου να είναι πολλά και διάφορα (απο ελληνικό εντεχνοροκ μέχρι black-death-kai-den-simazeuetai metal) αλλά ο ήχος που "έχω στο κεφάλι μου" προσεγγίζει περισσότερο το στυλ kyuss/clutch/BARONESS/mastodon/burst

 

Αυτά τα λίγα.

 

Και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο και τις γνώμες...και περιμένω και άλλες  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ηρθέ ο καιρός για να κάνω το πρώτο δώρο (ενισχυτή) στον εαυτό μου με το που μπεί το "αλλο" δώρο. Οπότε κ λόγο περιορισμένου χρόνου θα ήθελα να πάω στοχευμένα σε 5-6 μέρη να ακούσω τους BlacStar HT-1, Vox AC4 και Blackheart Little Gian...

 

οπότε.... ξέρετε που μπορώ να τους ακούσω για VOX kai BlackStar ξέρω 2 μαγαζιά αλλα περιμένω και αλλά να κάνω μια μίνι έρευνα αγοράς;

 

Αν το θεωρείτε διαφήμιση αγνοήστε το post απλά όταν δουλεύεις καθημερινά μέχρι τις 8 και χωρίς άδεια μέσα στις γιορτές είναι δύσκολο να πάρω σβάρνα όλα τα καταστήματα του κέντρου...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλή χρονια σε όλου αρχικά, και ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν να με βοηθήσουν.

 

Τελικά αγόρασα τον VOX AC4 με ενα πεταλάκι Rocktron Rampage Distortion για τις πιο high gain καταστάσεις και απο τα πρώτα πειράγματα που του έκανα είμαι κατευχαριστημένος. Blackstar Ht-1 δεν με εντυπωσίασε, μου φανηκε αρκετά άχρωμός και χωρίς χαρακτήρα. Εν αντιθέση με τον ΗΤ-5 που όμως είναι πολύ πιο ακριβός αλλα απίστευτος ήχος.

 

Για κιθάρα ευχαριστώ την φίλη WildRose που με ενημέρωσε για αυτήν την κιθάρα

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_sb_ch.htm

 

και περιμένω τον thomman να μου τη στείλει!  ;D ;D ;D. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου