Προς το περιεχόμενο

Diy project: Noiz overdrive


toneless

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι μπορεί να συμβαίνει... επίσης πρόσεξα ότι ο διακόπτης που αγόρασα είναι σαν κουμπί και για να παραμένει ανοιχτός πρέπει να τον έχω πατημένο με το χέρι συνέχεια..κατι σαν τους διακοπτες απο τα κουδουνια των σπιτιών  :P λίγο το κακο..καθώς αν το φτιάξώ θα ακουσω

 

Αδερφέ ο διακόπτης πρέπει να αλλαχτεί.

 

Ο δικός μου είναι αυτός που μπαίνει στα πολύμπριζα στο od  on off  δλδ. χωρίς να το έχεις πατημένο.

 

επισης κάτι που  :P πρόσεξα..ακούω συνέχεια ένα φσσσσσσσσσσσσσ και όταν το ενεργοποιώ το φσσσσσσσ είναι πιο δυνατό..λογικά έχουμε την άυξιση  του  σήματος...αλλά απο ήχο 0...

και όταν ακουμπάω τις χορδές ακούγεται σαν να μην πάει κάτι καλά με την γείωση..

τι μπορεί να φταίει ? ???

 

Άν δεν το έχεις βάλει σε μεταλλικό κουτί πρέπει να ενώσεις τις γειώσεις από τα jack με ένα καλώδιο.

 

Κάντα αυτά και πες μας τι έγινε.  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 981
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αδερφέ ο διακόπτης πρέπει να αλλαχτεί.

 

Ο δικός μου είναι αυτός που μπαίνει στα πολύμπριζα στο od  on off  δλδ. χωρίς να το έχεις πατημένο.

 

Άν δεν το έχεις βάλει σε μεταλλικό κουτί πρέπει να ενώσεις τις γειώσεις από τα jack με ένα καλώδιο.

 

Κάντα αυτά και πες μας τι έγινε.  ;)

αν κρατήσω αυτόν τον διακόπτη μέχρι να πάρω καινούριο δεν θα παίξει ποτέ ?

 

και κάτι αλλο ...αν το βάλω σε χαρτονένιο κουτι πάλι πρεπει να βάλω γειώσεις μεταξυ τους ?

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κρατήσω αυτόν τον διακόπτη μέχρι να πάρω καινούριο δεν θα παίξει ποτέ ?

 

και κάτι αλλο ...αν το βάλω σε χαρτονένιο κουτι πάλι πρεπει να βάλω γειώσεις μεταξυ τους ?

 

Θα δουλεύει αν το έχεις εσύ πατημένο συνεχώς απ'όσο κατάλαβα.

 

Πάλι πρέπει να είναι ενωμένες οι γειώσεις εκτός αν μπεί σε μεταλλικό κουτί.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία..λοιπόν...για να βρώ την γείωση στο jack...το μπιπερ θα πάει στο ένα ποδαράκι..και το αλλο πρέπει να ακουμπάει σε ποιό σημείο του jack  για να θεωρείται γείωση ?

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία..λοιπόν...για να βρώ την γείωση στο jack...το μπιπερ θα πάει στο ένα ποδαράκι..και το αλλο πρέπει να ακουμπάει σε ποιό σημείο του jack  για να θεωρείται γείωση ?

 

Πολύ σωστά!

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση. Αν θέλω κάτι καλύτερο ποιοτικά από το βασικό σχέδιο (όχι μετατροπές αλλά ποιότητα ήχου) τί μπορώ να αλλάξω?

Αξίζει να κάνω κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση. Αν θέλω κάτι καλύτερο ποιοτικά από το βασικό σχέδιο (όχι μετατροπές αλλά ποιότητα ήχου) τί μπορώ να αλλάξω?

Αξίζει να κάνω κάτι τέτοιο?

 

Τί εννοείς ποιό ποιοτηκά.

Εμένα μου άρεσε σαν ποιότητα το αρχικό απλά το έδωσα παραπάνω gain και πρίμα.

Γούστα είναι αυτά.

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας φιλοι! Εχω φτιαξει εδω και λιγο καιρο νο noiz overdrive και ολα καλα εξ' αρχης. Τωρα ψαχνομαι να του κανω κανα mod και θελω να του κανω αυτο με το διακοπτη και τα led του Babtua στη σελιδα 48 του παρων θεματος, αλλα εχω κολλησει...ως ασχετος δεν ξερω πως να βαλω το διακοπτακι.

Εχω κανει μια επεξεργασια στο αρχικο σχηματακι και θελω βοηθεια αν ειμαι λαθος(που θα 'μαι).

Επισυναπτω την εικονα, να ειστε επιεικεις ;D ;D ;D

edited.jpg.cdecde1262a00f97fc1c925ec6f09dbc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου