Προς το περιεχόμενο

Φυσημα κατα την ηχογραφηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια γεια χαρα!! Ηχογραφω στο cubase την κιθαρα μου μεσω ενος μικρου μικτη (peavey pv8) και την καρτας ηχου (audiophile 2496) και παντα εχω αρκετο φυσημα. Προς το παρον λεω να παω για αγορα νεων καλωδιων  ...Τι αλλο μπορει να φταιει ;

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμασε να καρφωσεις την κιθαρα πανω στην καρτα χωρις την παρεμβαση του μικτη.

Πριν πας για καλωδια.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Plastic,

 

Δοκίμασε να κάνεις αυτό που σου είπε ο digisilence μόνο και μόνο για να μπορέσεις να βρεις τελικά ποιός είναι ο ένοχος στην όλη υπόθεση! Μπορεί δηλαδή απο την φύση του ο μικτής να σου βγάζει φύσημα, μπορεί το όργανο να μην δέχεται την κατάλληλη προ ενίσχυση ή ακόμα και να μήν είναι καλό το καλωδιό σου.

 

Πάντως κάτι μου λέει οτι η λύση είναι μια καλή προενίσχυση για την κιθάρα σου έτσι ώστε να μην βγαίνει φύσημα και όχι τα καλώδια.

: Web

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις!! Αφου δοκιμασα αυτα που ειπατε και δεν αλλαξε κατι ...ξαναπερασα τους drivers της καρτας και τωρα ειναι οκ!  ...ενα μικρο φυσιματακι μονο.

leaf ως προενισχυση  χρησιμοποιω τον ενισχυτη της κιθαρας, που δεν ανεφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου