Προς το περιεχόμενο

Ιορδανης.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο προδοτης Ιορδανης(εγινε Korgaκιας) εκτελει το "Screaming Head" απο το τελευταιο του cd "Rythm Of Time".

 

http://jordanrudess.com/flash_videos/jr_screaminghead.html

 

Καποιοι ηχοι ειναι playback αλλα το θεμα ειναι το παιξιμο του.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε υπογειε :lol: ο Ιορδάνης δεν εγινε τωρα κοργκακιας(απο το 1990 ειναι σχεδιαστής ήχου στην εταιρεία) απλά αλλαξε πριν 2 χρονακια το endorsement 8) .

 

 

 

αυτό το παιδί και 120 πληκτρα κλαβιε να έχει δεν θα του φτάσουν ποτέ :twisted: :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλα ηταν σχεδιαστης ηχου και στην Kurzweil και επαιζε με Κ2600 αλλα για καποιους αλλους λογους εμεινε μονο στην Korg.

Στο cd τις Kurzweil που πηρα μαζι με το Κ2661 εχει 10 videos στα οποια δειχνει τις δυνατοτητες των μηχανηματων της σειρας Κ26xx.

Παντως το παιξιμο του, με βαση παντα την μουσικη των theater, ειναι περισσοτερο κιθαριστικο παρα πιανιστικο και αυτο ειναι το καλο με καποιον καλο πληκτρα, να μπορει να προσαρμοζεται.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω να καταγγειλω οτι το βιντεακι ειναι στημενο και σκηνοθετημενο απο την Dreamworks και τον Στιβεν Σπιλμπεργκ. Θα το δειτε και στη μεσημεριανη εκπομπη του Λιακοπουλου, στο βιβλιο "Η τεχνη της απατης στη μουσικη και ο Σιωνισμος της Αποκαλυψης" :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλα ηταν σχεδιαστης ηχου και στην Kurzweil και επαιζε με Κ2600 αλλα για καποιους αλλους λογους εμεινε μονο στην Korg.

 

Ειναι πολλα τα λεφτα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηταν μονο τα λεφτα. Ο ιδιος ο Ιορδανης λεει οτι τα kurzweil, σε σχεση με το Οasys που παιζει τωρα, ειχαν αρχισει να εχουν μειονεκτηματα σε σχεση με την μνημη και την υπολογιστικη δυναμη(γιατι στον ηχο πιστευω οτι ακομη η kurzweil ειναι κορυφη).

Δηλαδη αυτο που εκανε με 3 kurzweil(1 keyboard,2 rack) τωρα το κανει με 1 Οasys και αυτο ειναι λογικο βαση τις υπολογιστικης και αποθηκετευτικης δυναμης των δυο μηχανηματων.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηταν μονο τα λεφτα. Ο ιδιος ο Ιορδανης λεει οτι τα kurzweil' date=' σε σχεση με το Οasys που παιζει τωρα, ειχαν αρχισει να εχουν μειονεκτηματα σε σχεση με την μνημη και την υπολογιστικη δυναμη(γιατι στον ηχο πιστευω οτι ακομη η kurzweil ειναι κορυφη).

Δηλαδη αυτο που εκανε με 3 kurzweil(1 keyboard,2 rack) τωρα το κανει με 1 Οasys και αυτο ειναι λογικο βαση τις υπολογιστικης και αποθηκετευτικης δυναμης των δυο μηχανηματων.[/quote']

 

Εχεις απολυτο δικιο.Και εγω παντως αν με πληρωνε η korg θα ειχα το oasys και κρυφα θα το συνεδεα με ενα k2600 rack για τα πιανα βασικα!Τραγικος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι πληκτράδες, χωρίς την παραμικρή διάθεση να εκτροχιάσω την κουβέντα ή να βάλω φωτιές, μιας και έπεσε το όνομα του Rudess στην κουβέντα, θα ήθελα να πω πως κατά τη γνώμη μου και ο Moore και ο Sherinian τρώνε άνετα το πρωινό τους πάνω στην καράφλα του Rudess...

 

Κουβέντα-Theater. Πόσο πίσω με πάτε...:lol:

 

Δεν λέω, κάθένας τους μια εντελώς διαφορετική σχολή στα πλήκτρα, αλλά παρόλο που ο Jordan είχε την τύχη να παίξει στο αξεπέραστο Metropolis Pt II, θεωρώ, αν και είμαι απλά ένας ποταπός κιθαρίστας, και τους δύο προκατόχους του πολύ πιο ενδιαφέροντες παίχτες...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου