Προς το περιεχόμενο

Ας μιλήσουμε για ταλέντο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Τι?  ;D

Η Παπανδρέου είναι ατάλαντη και τα κατάφερε με σκληρή μελέτη?  :D

 

Επίσης παρακαλώ μην γράφουμε off topic.... Το θέμα είναι μόνο για drummer.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πιστεύω πως το ταλέντο σε ένα ντράμερ  παίζει ρόλο στα πρώτα χρόνια που ξεκάνει.

Αφομοιώνει –μιμείται  εύκολα ότι ακούει, γκρουβς λικς  παίζει κομμάτια κτλ.

Επιτα όσο ανεβαίνει το επίπεδο του,το μουσικό  το τεχνικό αλλά και τις αντίληψης ,η μελέτη μπαίνει στο θέμα.  Οπότε εφόσον έχει ταλέντο και πραγματική αγάπη για αυτο που κάνει,

Μελεταει εις βάθος και πολλές ωρες.Αυτο πιστεύω πως βγάζει  τα πραγματικά ταλέντα

Και τους όποιους παιχταράδες  που ακούμε και θαυμάζουμε.

Υ.Γ

για το παράδειγμα του Τόνι ροιστερ ,επιδη ξεκίνησε από 3 χρονών και έχοντας ταλεντο,φανταζομε πως το μόνο που έκανε ήταν να παίζει τυμπανα.και όχι με παιχνίδια που παίζουν τα παιδιά της ηλικίας του.

Αυτο ηταν και είναι το πραγματικό του παιχνίδι.

 

Χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους!!

 

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Παπανδρέου είναι ατάλαντη

 

Ε,οχι και αταλαντος ο πρωθυπουργος μας!

 

Μας εφερε το ΔΝΤ,μας εβ(γ)αλε απο την κριση,αναδιοργανωνει το κρατος,ειναι αθληταρας,ειναι ποδηλατης,ξερει ξενες γλωσσες (μιλαει σχεδον σαν Ελληνας τα ελληνικα) ,ειναι ταξιδευτης του κοσμου,εχει ωραιο μουστακι,ειναι ομορφοπαιδο και πολλα αλλα.....

 

Αρα ειμαι σιγουρος οτι και στην κιθαρα θα πεταει!

 

 

edit : μπερδευτηκα εγω νομισα οτι ειπες Ο Παπανδρεου... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι?  ;D

Η Παπανδρέου είναι ατάλαντη και τα κατάφερε με σκληρή μελέτη?  :D

 

Επίσης παρακαλώ μην γράφουμε off topic.... Το θέμα είναι μόνο για drummer.  :P

Aγαπητοι μας διαχειριστες.

Μου ειναι πραγματικα πολυ ευκολο να μπω στη διαδικασια των ειρωνικων και σαρκαστικων σας σχολιων..{εσεις το ονομαζεται ..χιουμορ αν δεν κανω λαθος} ::) ::)

δεν θα το κανω ομως..Επι της ουσιας?? 

Εγω να ευχηθω σε ολους σας Καλη Χρονια.

Β. Μουλακακης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μη θυμώνεις vagelis΄μ.

Με τέτοια θέματα, λογικό είναι να πέσει και λίγο καζούρα.

 

....Επι της ουσιας?? 

...

Δεν κατάλαβα.... θεωρείς ότι υπάρχει και ουσία σε αυτή τη συζήτηση?

Μη με αναγκάσεις να σου πω την πικρή αλήθεια που όλοι σκέφτονται και η πολιτική ορθότητα δεν τους αφήνει να εκφράσουν. Και όταν λέω "όλοι" δεν εννοώ οι "μαθητές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με αναγκάσεις να σου πω την πικρή αλήθεια

Εμένα θα με ενδιέφερε η πικρή αλήθεια...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά λοιπόν  ;D

 

Η πικρή αλήθεια είναι ότι η καραμέλα της "σκληρής μελέτης" που τα πετυχαίνει όλα είναι απλά κάτι ευγενικό (και όχι τελείως ψευδές) το οποίο μπορείς να λες στους μαθητές που σε πληρώνουν με την ώρα.

 

Επίσης είναι η πικρή αλήθεια ότι για κάθε παιδί που "στην αρχή δεν το είχε" αλλά που με την πολλή προσπάθεια κατάφερε να παίξει (χωρίς λάθη) το asturias (ή όποιο παίζουν τέλος πάντων) και να πάρει το πτυχίο της κλασικής υπάρχουν άλλοι ΔΕΚΑ που εφαγαν τα χρόνια τους (και μισή περιουσία) στα ωδεία και τους δασκάλους (και στα Πανεπιστήμια -αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα) και παρέμειναν θλιβερές μετριότητες που δεν μπορούν να παίξουν ούτε το imagine.

 

Η προσωπική μου άποψη (που χρειάστηκε σθένος και ψυχική υπέρβαση για να εφαρμόσω) είναι ότι αν απογοητεύσεις κάποιον που δυσκολεύεται, μερικές φορές του προσφέρεις θετικότατη υπηρεσία. Αν κάνεις λάθος, αυτός θα βρει το δρόμο του και το πολύ πολύ να σε θυμάται σαν έναν "περίεργο". Αν έχεις δίκιο όμως, τον έχεις γλυτώσει από μεγάλη άδικη προσπάθεια. (Και ίσως τον έχεις οδηγήσει να αναζητήσει άλλο δρόμο στον οποίο θα διαπρέψει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσωπική μου άποψη (που χρειάστηκε σθένος και ψυχική υπέρβαση για να εφαρμόσω) είναι ότι αν απογοητεύσεις κάποιον που δυσκολεύεται, μερικές φορές του προσφέρεις θετικότατη υπηρεσία.

Δηλ. πως γίνεται?

"Όποιος έχει ταλέντο, ένα βήμα μπροστά...που πάς εσύ ρε Καραμήτρο με τα drums?"

AΦTO INE?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά λοιπόν  ;D

 

Η πικρή αλήθεια είναι ότι η καραμέλα της "σκληρής μελέτης" που τα πετυχαίνει όλα είναι απλά κάτι ευγενικό (και όχι τελείως ψευδές) το οποίο μπορείς να λες στους μαθητές που σε πληρώνουν με την ώρα.

 

Επίσης είναι η πικρή αλήθεια ότι για κάθε παιδί που "στην αρχή δεν το είχε" αλλά που με την πολλή προσπάθεια κατάφερε να παίξει (χωρίς λάθη) το asturias (ή όποιο παίζουν τέλος πάντων) και να πάρει το πτυχίο της κλασικής υπάρχουν άλλοι ΔΕΚΑ που εφαγαν τα χρόνια τους (και μισή περιουσία) στα ωδεία και τους δασκάλους (και στα Πανεπιστήμια -αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα) και παρέμειναν θλιβερές μετριότητες που δεν μπορούν να παίξουν ούτε το imagine.

 

Η προσωπική μου άποψη (που χρειάστηκε σθένος και ψυχική υπέρβαση για να εφαρμόσω) είναι ότι αν απογοητεύσεις κάποιον που δυσκολεύεται, μερικές φορές του προσφέρεις θετικότατη υπηρεσία. Αν κάνεις λάθος, αυτός θα βρει το δρόμο του και το πολύ πολύ να σε θυμάται σαν έναν "περίεργο". Αν έχεις δίκιο όμως, τον έχεις γλυτώσει από μεγάλη άδικη προσπάθεια. (Και ίσως τον έχεις οδηγήσει να αναζητήσει άλλο δρόμο στον οποίο θα διαπρέψει.)

 

 

applause.jpg

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου