Προς το περιεχόμενο

Kemper Profiling Amplifier: το μέλλον στο amp modeling?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:o

 

Μπήκα για πλάκα στον Τομαν και το είδα. Καλά πως την έριξαν έτσι την τιμή;

Η πρόβλεψη δεν ήταν για 5χίλιαρο; Έτσι μιλάμε για εν δυνάμει best seller, αν πράγματι κάνει όσα υπόσχεται!  ;D

 

Δεν ξέρω που το είδες αυτό.  ???

 

Από την αρχή η προτεινόμενη τιμή ήταν γύρω στο ενάμιση χιλιάρικο.

 

Καλά, μένει να διαπιστωθούν διάφορα πράγματα, όπως σταθερότητα του firmware, συνεργασία με controllers, PC/Mac editor, κλπ. Αλλά το "τι κάνει" το βλέπεις στα βίντεο (με beta firmware), δεν είναι τίποτε σκηνοθετημένο. Το θετικό είναι πως επένδυσαν αρκετούς μήνες σε testing και profiling διάφορων πολύ ακριβών amps. Θα πωλείται με καμμιά 100αριά προφίλ απ'ό,τι λένε.

 

Το μόνο αρνητικό είναι πως το φτιάχνουν Γερμανοί ρε γμτ....  ::)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 234
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το εργαλειο θα το εχω Τετάρτη - Πέμπτη αν όλα πάνε καλά. Εχω "ψησει" τον αντιπροσωπο

 

να φέρει και άλλα.Τελικα θα φερει αρχικά 2 κομματια, ενα το δικο μου και ενα demo, οπότε

 

όποιος θελει μπορει να το απολαύσει απο κοντά. Η αντιπροσωπεια ειναι η UNISON Τζωρτζ 3

 

Πλ. Κάνιγγος.

 

http://www.gpanagopoulos.com/eshop/index.php

 

Χρόνια Πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εργαλειο θα το εχω Τετάρτη - Πέμπτη αν όλα πάνε καλά. Εχω "ψησει" τον αντιπροσωπο

 

να φέρει και άλλα.Τελικα θα φερει αρχικά 2 κομματια, ενα το δικο μου και ενα demo, οπότε

 

όποιος θελει μπορει να το απολαύσει απο κοντά. Η αντιπροσωπεια ειναι η UNISON Τζωρτζ 3

 

Πλ. Κάνιγγος.

 

http://www.gpanagopoulos.com/eshop/index.php

 

Χρόνια Πολλά

 

Nάτος και ο "ένας τουλάχιστον συνφορουμίτης".  ;D

 

Χρόνια Πολλά Γρηγόρη! Περιμένουμε εντυπώσεις!  ;)

 

 

Wot? No Dumble?

 

Όχι, αν και δε νομίζω να αργήσουν, μόλις βγει στην αγορά. Υπάρχουν διάφοροι Two Rock και λοιποί σχετικοί, πάντως.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια Πολλά Γρηγόρη!

 

Περιμένουμε εντυπώσεις!  ;)

 

Ευχαριστω Βασιλη, επίσης.

 

Σιγουρα  θα καταθεσω την προσωπικη μου αποψη, μολις το εχω στα χερια μου και θα σας

 

ενημερωσω και για τα profiles  των ενισχυτων που περιλαμβάνει, γιατι απ'οτι βλεπω δεν

 

εχει δημοσιοποιησει κατι γι'αυτο.

 

Υπαρχει ενα αρχικο user guide για όποιον ενδιαφερεται εδώ:

 

http://kemper-amps.com/page/render/lang/en/p/171/do/Kemper_Profiling_Amplifier___Support_Portal.html

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, σε αντίθεση με το Axe, το θετικό εδώ είναι πως το KPA θα είναι διαθεσιμο all over the world, μέσω επίσημων αντιπροσώπων, "στο ράφι", και όπως φαίνεται και στην ίδια τιμή.

 

Εδώ μπορούν να γράψουν την εμπειρία τους ίσως οι χρήστες του γνωστού Access Virus (από την ίδια εταιρεία) σε ό,τι αφορά στην υποστήριξη, τα updates, κλπ.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, σε αντίθεση με το Axe, το θετικό εδώ είναι πως το KPA θα είναι διαθεσιμο all over the world, μέσω επίσημων αντιπροσώπων, "στο ράφι", και όπως φαίνεται και στην ίδια τιμή.

 

Ε ναι, να εχουμε τη δυνατοτητα να βριζουμε βρε αδερφέ face to face, οχι οπως με τον Cliff και τη  Sussi, που εχουν αποσταση ασφαλείας! ;D ;D

 

Η τιμη πωλησης του απ'τον  Έλληνα αντιπρόσωπο, ειναι τυπικα ιδια με τη χαμηλότερη της Ευρωπης (Μusic Store 1425 E), με δυνατότητα να γίνει ακομα και η χαμηλότερη της παγκόσμιας αγοράς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, να εχουμε τη δυνατοτητα να βριζουμε βρε αδερφέ face to face, οχι οπως με τον Cliff και τη  Sussi, που εχουν αποσταση ασφαλείας! ;D ;D

 

Η τιμη πωλησης του απ'τον  Έλληνα αντιπρόσωπο, ειναι τυπικα ιδια με τη χαμηλότερη της Ευρωπης (Μusic Store 1425 E), με δυνατότητα να γίνει ακομα και η χαμηλότερη της παγκόσμιας αγοράς ;)

 

Έτσι, πες τα!  ;D

 

Γρηγόρη, σε κάποιο thread στο gear page υπήρχε λίστα με τους μέχρι τότε profiled amps συν τα εφφέ. Αν το βρω θα το ανεβάσω, αλλά μέχρι τώρα θα έχουν φτιάξει και άλλους ενισχυτές.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε grorig, δέν θέλω να σε αγχώσω αλλά να ξέρεις ότι πάρα πολλοί κιθαρίστες κρεμόμαστε από τα δάχτυλά σου περιμένοντας διακαώς το review που θα κάνεις... ;D

 

Άντε, με το καλό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου