Προς το περιεχόμενο

Δισκοπωλεία on line


maria9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 για το record house.

Εχω αγορασει λιγες φορες και ηταν ευγενεστατοι και εξυπηρετικοτατοι.

Αλλα λογω διαφορας σε ποικιλια, οχι μονο για το record house, γενικως για τα περισσοτερα εγχωρια, αγοραζω κυριως απο εξωτερικο, τα περισσοτερα τα εχω βρει Γερμανια για να ειμαι ειλικρινης.

Επισης εχει τυχει να βρω πολυ καλες τιμες και δυσευρετα πραγματα, η limited audiophile εκδοσεις σε αρκετα Γερμανικα ebay shops.

Απλα το θεμα ειναι και τι μουσικη ψαχνεις, γιατι καποια καταστηματα "ειδικευονται", ή δινουν περισσοτερο βαρος στο ταδε ειδος π.χ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eυχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις σας!

Όντως δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από τη δισκοβόλτα,αλλά όταν δέν υπάρχει χρόνος το internet βολεύει.

Μετά από μία δική μου έρευνα βρήκα αυτό,  http://www.3345rpm.gr/ που απ'ότι κατάλαβα πρέπει να είναι φρέσκο και δεν είναι ακόμα πλήρες.Πάντως μου άρεσε πολύ και μου έκανε εντύπωση που παρουσιάζει και φιλοξενεί Νέους καλλιτέχνες...Θα ετοιμάσω να του στείλω το υλικό μου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν ανεβάζεις κάτι στα clip απο τα δικά σου να ακούσουμε;

 

Πάντως εντύπωση μου κάνει που κατέληξες ή έστω βρήκες αυτό το σάιτ. Ουτε το Google δεν το βγάζει, προφανώς γιατί είναι πολύ νέο. Ασε δε που χρεώνει 4 ευρώ στο πακέτο μεταφορικά...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό το κατάστημα δεν είναι καλό.

 

Ένας φίλος μου έψαχνε το δίσκο μίας ξαδέλφης του που τον είχε ηχογραφήσει ο μπαμπάς της (και θείος του, αλλά από άλλη μητέρα του μπατζανάκη του πατέρα του), με τη βοήθεια ενός μικρού κασσετοφώνου, αλλά τα αντίγραφα τα είχε κάψει η διαχειρίστρια, παρ' όλα αυτά πιστεύαμε ότι έχουν διασωθεί κάποια κομάτια τα οποία όμως δεν υπήρχαν στο συγκεκριμένο κατάστημα.

 

Αντιθέτως τα βρήκαμε σε άλλο κατάστημα.

Μαρία με τα κίτρινα...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μία δική μου έρευνα βρήκα αυτό,  http://www.3345rpm.gr/ που απ'ότι κατάλαβα πρέπει να είναι φρέσκο και δεν είναι ακόμα πλήρες.Πάντως μου άρεσε πολύ και μου έκανε εντύπωση που παρουσιάζει και φιλοξενεί Νέους καλλιτέχνες...Θα ετοιμάσω να του στείλω το υλικό μου...

Μαρία, δεν καταλαβαίνω τι σου άρεσε σ' αυτό το δισκάδικο. ???

 

Έχει μόλις καμιά εικοσαριά lp βινύλια..Επίσης οι νέοι καλλιτέχνες που παρουσιάζει είναι μέχρι στιγμής ...μόλις ένας. Υπάρχουν σαφώς πιο ενημερωμένα δισκάδικα(π.χ. vinyl microstore ή rock n roll circus).

 

Ίσως μπερδεύτηκες(ή κάτι δεν κατάλαβα εγώ..).

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ παιδιά μάλλον εγώ δεν μιλάω ή δεν καταλαβαίνω σωστά την Ελληνική γλώσσα.

Αnyway…το δισκάδικο αυτό που ανέφερα το βρήκα πληκτρολογόντας στο google  “ηλεκτρονικό δισκοπωλείο” και είπα ότι πρέπει να είναι φρέσκο (δηλ. Νέο )

Στο record  house δεν βρήκα κατάλογο on line.

Το Αmazon και το play δεν είναι Ελληνικά (οπότε δεν μου κάνουν)(να και ένας λόγος που πάει η Ελλαδίτσα κατά διαόλου...όλο το χρήμα έξω πάει).

Tα υπόλοιπα που είπαν τα παιδιά απλά δεν μου έκαναν...πάντως ευχαριστώ!...

..και την επόμενη φορά που θα βρώ ή θα χρειαστώ κάτι, θα το μοιραστώ με τις φιλενάδες μου...ο νοών νοείτω!

 

PS:

Λίγη περισσότερη ευγένια σε μία Κυρία δεν βλάπτει!

(αναφέρομαι μόνο στους αγενείς κάγκουρες κ ξερόλες του φόρουμ)

By, by!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Συγγνώμη maria9 αν αισθάνεσαι έτσι απο τις απαντησεις, όμως ρωτάς και έχεις και την απάντηση έτοιμη. Ασε δε που η απάντηση δεν στηρίζεται σε κοινή λογική.

 

1. Το δισκάδικο υποτίθεται πως πρέπει να έχει ποικιλία και στοκ. Και αυτό που προτείνεις δεν έχει και ταυτόχρονα είναι ακριβό.

 

2. Αν θέλεις να προβάλεις ή να πουλήσεις τη δική σου μουσική υπάρχουν τεράστια σάιτ ειδικά, που σου προσφέρουν πολλές τέτοιες δυνατότητες και ταυτόχρονα έχουν και επισκεψημότητα για να σε βλέπει και κανένας άνθρωπος. Βλέπε Reverbnation, Bandpages, CDbaby, k.a.

 

Τώρα αν επιμένεις σε ελληνικά καταστήματα για ιδεολογικούς σκοπούς, αυτό είναι κάτι που δεν μας το ανέφερες στο αρχικό σου ποστ αλλά και ταυτόχρονα δεν άπτεται της λογικής ενός τεχνολογικού φόρουμ για να συμμετάσχουμε στην σκέψη σου, αφού τα κριτήρια μας είναι τεχνοκρατικά.

 

Λίγη περισσότερη ευγένια σε μία Κυρία δεν βλάπτει!

(αναφέρομαι μόνο στους αγενείς κάγκουρες κ ξερόλες του φόρουμ)

By, by!!!

Το ίδιο ισχύει και για τις κυρίες.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(να και ένας λόγος που πάει η Ελλαδίτσα κατά διαόλου...όλο το χρήμα έξω πάει).

 

οντως και τα 234 ευρω που ξεοδεψαν περυσι ΟΛΟΙ οι Ελληνες μαζι.... για αγορα δισκων ΕΞΩ πηγαν...ειναι....τρομερο.....

 

κατα τα αλλα αν ΟΝΤΩΣ ψαχνεις να βρεις ΣΟΒΑΡΟ ιντερνετικο καταστημα για να αγορασεις δισκους σε λογικες τιμες  το εξωτερικο ειναι σχεδον ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως Νικολα μου ψαχνω να βρω ενα καλο ON LINE σουβλατζιδικο για να του ...στειλω τα ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ που φτιαχνω με τον Μαραθωνα,ΕΛΛΑΔΑ ομως μονο γιατι οι ξενοι μας πινουν το αιμα...ξερεις κανα καλο?

 

 

..και την επόμενη φορά που θα βρώ ή θα χρειαστώ κάτι, θα το μοιραστώ με τις φιλενάδες μου...ο νοών νοείτω!

 

ντεϊτινγκ σερβις?

 

ΑΦΤΟ ΙΝΕ? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου