Προς το περιεχόμενο

neck που βουταει


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη προσφατα διαβασα ενα αλλο θεμα για μια αγορα κιθαρας και ειδα καπια σχολια για neck που βουτανε και επειδη προσφατα επιασα στα χερια μου μια που ειχε αυτο το προβλημα.....

τι τρεχει με αυτο το θεμα....διορθονεται... η οχι

αν ναι ποσο κοστιζει και πως (ισως) διορθωνεται

και τι ακριβος φταιει που βουταει το neck.....ειναι πιο βαρη το neck......ειναι κακοφτιαγμενη??

 

ευχαριστω για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο απλη λυση θα ηταν μια φαρδυτερη ζωνη και απο αλλο υλικο που να μην γλυστραει τοσο! Με μεγαλυτερη τριβη λογικα αντισταθμιζεται το προβλημα  ;)

Το να διορθωσεις την κιθαρα μαλλον σημαινει αλλαγη στο σωμα με ενα βαρυτερο (?) ,αλλα ετσι δεν την "διορθωνεις" ,την αλλαζεις! 8)

 

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη προσφατα διαβασα ενα αλλο θεμα για μια αγορα κιθαρας και ειδα καπια σχολια για neck που βουτανε και επειδη προσφατα επιασα στα χερια μου μια που ειχε αυτο το προβλημα.....

τι τρεχει με αυτο το θεμα....διορθονεται... η οχι

αν ναι ποσο κοστιζει και πως (ισως) διορθωνεται

και τι ακριβος φταιει που βουταει το neck.....ειναι πιο βαρη το neck......ειναι κακοφτιαγμενη??

 

ευχαριστω για το χρονο σας

 

Aν η κιθαρα ειναι μπολτ ον το προβλημα λυνεται ευκολα με το να βαζεις το στραπ στην θεση 2 του νεκ πλειτ.

 

οπως κοιτας απο πισω εκει που βιδωνει το μπρατσο ξεβιδωνεις την πανω δεξια βιδα και βαζεις μια καπως μεγαλυτερη και ισως ελαχιστα φαρδυτερη , βιδωνοντας μαζι και το στραπ μπατον... σθνηθως ετσι το προβλημα διορθωνεται... αν ειναι νεκ θρου ... δεν μπορεις να κανει πολλα .. εκτος αν τρυπησεςι το σωμα της κιθαρας που δεν το προτεινω... η λυση με την ζωνη ειναι καλη.. αλλα δεν λυνει το προβλημα εντελως καθος αυτο βοηθαει αν παιζει γυμνος ηα τα ρουχα σου εχουν τριβη. αν φορας πιο λεια ρουχα δεν βοηθαει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λυση με την ζωνη ειναι καλη.. αλλα δεν λυνει το προβλημα εντελως καθος αυτο βοηθαει αν παιζει γυμνος ηα τα ρουχα σου εχουν τριβη. αν φορας πιο λεια ρουχα δεν βοηθαει...

;D ;D ;D

 

οφφ τοπικ. 2 βαθμους εχει εξω ;D

xxxxxx.jpg.d1352c01c8ae0d08d542dfe02c17fc6d.jpg

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με αυτές έχω λύσει το πρόβλημα του neck diving. Και με μάλλινα και με βαμβακερά t-shirt και με πουκάμισα στέκεται μια χαρά το μπράτσο. Τώρα για πιο λεία ρούχα ακόμη δεν ξέρω. Η ζώνη είναι βαμβακερή και αυτή και έχει μια τραχειά επιφάνεια σαν ελαφρύ κοτλέ. Την είχε κάποτε ο thomann απ'όπου και την είχα πάρει, τώρα δεν τη βλέπω όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx everybody

πιο σιγκεκριμενα με ενδιαφερει να παρω στο μελλον μια απο αυτες

http://www.thomann.de/gr/schecter_diamond_v1_fr_custom_sbk.htm

http://www.thomann.de/gr/bc_rich_kerry_king_v2.htm

η γενικα καποια  v  θα δω....μηπως ξερετε αν αυτες εχουν καποιο τετοιο θεμα???

η γενικα μηπως η v  εχουν καμια τετοια φημη........ελπιζω πως οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος κιθαρίστας μου είχε αναφέρει το εξής κόλπο. Βαρίδια ψαρέματος μέσα στο χώρο με τα ηλεκτρονικά, σταθεροποιημένα με κάποιο τρόπο. Κάνουν το σώμα πιο βαρύ οπότε το όργανο ισορροπει καλύτερα. Φυσικά μόνο αν μπορείς να ανεχτείς περισσότερο συνολικό βάρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζεις και ενα αγκιστρι μπροστα κ πιανεις και καμια πεστροφα αμα λαχει και κανεις λαιβ σε κανα ριβερ παρτυ. Θεοςς χααα!!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης μπορεις να δεσεις το σωμα τις κιθαρας με ενα κοματι σκοινι,και την αλλη ακρη του σκοινιου να την δεσεις στο δεξι σου ποδι (στο υψος του γονατου) :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μιλάμε με την τελευταία απάντηση πέθανα στο γέλιο. Ήμουνα στην δουλειά σοβαρός με κοστούμια κτλ μπροστά σε σοβαρούς ανθρώπους και λέω κάτσε να τσεκαρω τα μέιλ και βλέπω την απάντηση και μου πέφτει το κινητό από τα γέλια... Ξεφτίλα έγινα...  Ρώταγανε τι έγινε τι έγινε ! Άντε να τους πεις τώρα... Ρε παιδιά πάντως αυτή η ιδέα με τα βαρίδια νταξει ... Τι να πω ; υπάρχου τόσοι απλοί τρόποι... Πάντως μπράβο... Γέλασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου