Προς το περιεχόμενο

Πού είναι οι ... παλιοί?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαναφέρω αυτό το θέμα' date=' με αφορμή το γεγονός ότι τελευταία έχω αρχίσει να αισθάνομαι ότι επικρατεί στο NOIZ ένας υπεροπτισμός από διάφορα παλιά μέλη, με απαξιωτικές/ειρωνικές απαντήσεις/υποδείξεις σε νέα μέλη, καθώς επίσης και μια έντονη διάθεση για βρίσιμο...[/quote']

Αυτο ειναι τουλαχιστον προβοκατορικο! έως κακοήθες

Δεν μπορεις να γενικευεις.

Πες μας για ποια παλαια -οπως λες- μελη αναφέρεσαι και που σε εκαναν να επαναφέρεις το θέμα.

Αν δεν γινεις συγκεκριμένος, τοτε η κινηση σου ειναι ύποπτη ή ανόητη.

 

Δεν μ αρεσει να προβαινω σε χαρακτηρισμους οπως και δεν μ αρεσει να μασαω τα λογια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επαναφέρω αυτό το θέμα' date=' με αφορμή το γεγονός ότι τελευταία έχω αρχίσει να αισθάνομαι ότι επικρατεί στο NOIZ ένας υπεροπτισμός από διάφορα παλιά μέλη, με απαξιωτικές/ειρωνικές απαντήσεις/υποδείξεις σε νέα μέλη, καθώς επίσης και μια έντονη διάθεση για βρίσιμο...[/quote']

Αυτο ειναι τουλαχιστον προβοκατορικο! έως κακοήθες

Δεν μπορεις να γενικευεις.

Πες μας για ποια παλαια -οπως λες- μελη αναφέρεσαι και που σε εκαναν να επαναφέρεις το θέμα.

Αν δεν γινεις συγκεκριμένος, τοτε η κινηση σου ειναι ύποπτη ή ανόητη.

 

Δεν μ αρεσει να προβαινω σε χαρακτηρισμους οπως και δεν μ αρεσει να μασαω τα λογια μου.

 

δεν μπορω με τιποτα να κατλαβω πως ειναι δυνατον να κατηγορει τον ηλια με τετοιους χαρακτηρισμους γιατι εξεθεσε με τον πιο ΚΟΣΜΙΟ τροπο τον προβληματισμο του.ας σκεφτομαστε λιγο παραπανω πριν γραψουμε σε αυτο το forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σοβαρά μιλάτε; 8O

Μήπως πρέπει να το κλειδώσω;

Δουλειά δεν είχ' ο διάβολος...

Γιατί απ' ότι κατάλαβα μια παρανόηση μπορεί να πάει πολύ μακριά.

Τέλος παρακαλώ τώρα!

 

 

*Πάντως αν έχετε κάποια πρόταση ή παράπονο με το Noiz και τη συμπεριφορά των "παικτών" είμαι ανοικτός σε κάθε συζήτηση σε πμ ή τηλεφωνικά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω αυτό το θέμα' date=' με αφορμή το γεγονός ότι τελευταία έχω αρχίσει να αισθάνομαι ότι επικρατεί στο NOIZ ένας υπεροπτισμός από διάφορα παλιά μέλη, με απαξιωτικές/ειρωνικές απαντήσεις/υποδείξεις σε νέα μέλη, καθώς επίσης και μια έντονη διάθεση για βρίσιμο...[/quote']

Αυτο ειναι τουλαχιστον προβοκατορικο! έως κακοήθες

Δεν μπορεις να γενικευεις.

Πες μας για ποια παλαια -οπως λες- μελη αναφέρεσαι και που σε εκαναν να επαναφέρεις το θέμα.

Αν δεν γινεις συγκεκριμένος, τοτε η κινηση σου ειναι ύποπτη ή ανόητη.

 

Δεν μ αρεσει να προβαινω σε χαρακτηρισμους οπως και δεν μ αρεσει να μασαω τα λογια μου.

 

δεν μπορω με τιποτα να κατλαβω πως ειναι δυνατον να κατηγορει τον ηλια με τετοιους χαρακτηρισμους γιατι εξεθεσε με τον πιο ΚΟΣΜΙΟ τροπο τον προβληματισμο του.ας σκεφτομαστε λιγο παραπανω πριν γραψουμε σε αυτο το forum.

 

*1.0000....ακου εκει ¨η κινηση σου ειναι υποπτη¨...ελα Παναγια μου....

Αiolos δεν μασας τα λογια σου οπως λες...αλλα καμμια φορα καλυτερα να μασας παρα να μιλας.. :D :D

(για παρτη μου, πες οτι θες αγοραρε....θυμαμαι το εχεις ξανακανει πολυ πετυχημενα) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι τουλαχιστον προβοκατορικο! έως κακοήθες

Δεν μπορεις να γενικευεις.

Πες μας για ποια παλαια -οπως λες- μελη αναφέρεσαι και που σε εκαναν να επαναφέρεις το θέμα.

Αν δεν γινεις συγκεκριμένος' date=' τοτε η κινηση σου ειναι ύποπτη ή ανόητη.

 

Δεν μ αρεσει να προβαινω σε χαρακτηρισμους οπως και δεν μ αρεσει να μασαω τα λογια μου.[/quote']

 

Δεν κατάλαβα... Δηλαδή είναι κακοήθες κάποιος να εκφράσει ένα προβληματισμό ή μια δυσαρέσκεια χωρίς να βάλει μαύρη κουκούλα και να δείχνει με το δάχτυλο???

Αλλά μάλλον εδώ ισχύει και η ρήση της μύγας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θέλω να πω κάτι "σοβαρό" σε σχέση με όσα έχουν γραφτεί...άλλωστε είμαι πολύ καινούργια στο noiz και ακόμα πιο καινούργια σε ότι αφορά την σχέση μου με την μουσική...μέχρι πριν λίγους μήνες ήμουν απλός ακροατής της μέχρι που αποφάσισα ότι θα μου αρέσε σε κάποιο βαθμό να συμμετέχω...δεν κάνω κάτι επαγγελματικό ούτε έχω κάποια σχέση με νότες και μουσικά όργανα(αν και πολύ θα μου άρεσε...)!απλά ξεκίνησα να κάνω κάποια μαθήματα φωνητικής με σκοπό να άρχισω να τραγουδάω σε ένα γκρουπάκι με κάποια παιδιά που γνώρισα από την σχολή μου και αναζητούσαν μια κοπέλα για φωνητικά...τωρα θα μου πείτε τι κάνω εδω μέσα...??Πέτυχα τυχαία το forum και επειδή μέσα από το ωδείο άρχισε να μπαίνει το μικρόβιο του να μάθω ένα όργανο(χωρίς να ξέρω τι και ποιο...)βρήκα ενδιαφέρον το να διαβάζω όσα έχουν κατα καιρούς γραφτεί και για μουσικά θέματα τα οποία δεν γνώριζα και για μουσικά όργανα που θα ήθελα να ξέρω...αυτό που θέλω να πω ΄με αφορμή το θέμα των παλιών και την χρησιμότητα του forum είναι απλά ότι μπορεί να υπάρχουν και περιπτώσεις σαν εμένα που σκοπός τους είναι απλά να παρακολουθούν όσους γνωρίζουν...δεν έχω εκφέρει ποτέ άποψη γιατί δεν έχω την γνώση...θέλω μόνο να τονίσω πως όλο αυτό που παρακολουθώ δείχνει ανθρώπους που αγαπούν την μουσική και θέλουν να την υπηρετούν με σεβασμό γιαυτό και ανταλλάσουν απόψεις γιανα γίνονται καλύτεροι...μόνο αυτό το γεγονός σας κάνει όλους ξεχωριστούς και δείχνει ότι έχετε ποιότητα(γιατί μόνο τέτοιοι άνθρωποι ασχολούνται με την μουσική κατα την γνώμη μου)...ας συνεχίσετε να προσφέρετε ο ένας στον άλλο χωρίς να ξεχωρίζεται σε κατηγορίες τους παλιούς και τους νέους...τους σοβαρούς,τους άνετους,τους ψαρωμένους,τους άσχετους...όλοι έχουμε κοινό παρομομαστή την μουσική...αν έχετε και λίγο υπομονή όσοι γνωρίζεται καλά το αντικείμενο θα είναι πόλύ βοηθητικό σε όλους!!Ωστόσο δεν θέλω να νομίζεται πως κάνω μαθήματα συμπεριφοράς εκ του ασφαλούς μιας και ποτέ δεν συμμετέχω σε συζητήσεις...ίσως αν ήμουν στην θέση σας να μην τα έβλεπα τόσο ονειρικά τα πραγματα...απλά είπα να καταθέσω και εγώ ταπεινά την άποψη μου σαν θεατής όλης αυτής της ομάδας(γιατί έτσι σας βλέπω)και να πω πως ακόμα και τις διαφωνίες σας τις βρίσκω συμπαθητικές...γιατί είμαστε και άνθρωποι με αδυναμίες,προβληματισμούς και πολλά στραβά...μην το βλέπετε αρνητικά ότι δεν συμφωνείτε όλοι μεταξύ σας...αυτό είναι και το ωραίο της υπόθεσης...δείνει παλμό και δείχνει το πόσο σοβαρά αντιμετωπίζετε αυτό που αγαπάτε!Αυτά ήθελα να πω...δεν νομίζω να ξανασυμμετάσχω ενεργά όμως σίγουρα θα σας παρακολουθώ...γιαυτό μην αλλάξετε τίποτα...εγώ γιαυτό είμαι εδώ...έστω και παρασκηνιακά...ευχαριστώ που με αφήσατε να σας κουράσω...όμορφες μουσικές στιγμές να΄έχουμε όλοι...ο καθένας με το δικό του τρόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πστεύω ότι κάποιοι πέρνουν τη δόση τους και απλά μετακομίζουν ή απλούστερα βρίσκουν... γκόμενα/ο. :lol: Φυσικό είναι!

 

Επίσης πολλοί νέοι δεν μπαίνουν στη διαδικασία να ψάξουν ή να διαβάσουν σε παλαιότερα θέματα τα ήδη απαντημένα ερωτήματα τους και φυσικά γίνονται βαρετοί και αφορμή ¨ρήξης¨.

 

Το φόρουμ είναι ένας ζωντανός οργανισμός που εξελίσσεται με όλα τα θετικά και τ' αρνητικά που του προσδίδουν τα κατα καιρούς μέλη του.

Μακάρι να είμασταν πάντα τέλειοι!

Δυστυχώς είμαστε απλά άνθρωποι και πρέπει να προσπαθήσουμε.

 

Peace brothers! :wink:

 

δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο...με λιγα λογια τα ειπε ολα ο yameth..νομιζω οτι πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο ..γενικα..οπως λεει και ο yameth μακαρι να ειμασταν παντα τελειοι ολοι...

βεβαια δεν ξερω ισως και να ειμαι λιγο αναισθητος εγω γιατι παρολο που παρακολουθω το νοιζ καθε μερα,εκτος απο καποιες περιπτωσεις που ισχυει αυτο που ειπε ο ηλιας(υπεροπτισμός από διάφορα παλιά μέλη, με απαξιωτικές/ειρωνικές απαντήσεις/υποδείξεις σε νέα μέλη κτλ...),δεν νομιζω οτι εγινε κατι τοσο κακο...μεσα στο προγραμμα ειναι ολα αυτα...

 

οκ και εγω θα πλακωθω κλασσικα :lol: με τον superfunk αλλα δεν θα βριστουμε γιαυτο και ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ο πολυ καλος μου φιλος nightcrawler,και ο Wow! θα πει την δικια του ..παραξενια :lol: απο εκει που δεν το περιμενεις σε ενα thread που μπορει να μιλαει για ενα ανεκδοτο,και ο abraxas θα κανει τον τσαμπουκα του σε 2-3 μελη οτι και καλα κρυβονται πισω απο το πληκτρολογιο κτλ..απαραδεκτο και αυτο κατα την γνωμη μου,και με τον φιλο whitenoise ελπιζω :lol: καποια στιγμη να ξαναπλακωθουμε για να θυμηθουμε τα παλια...(αλλα και παλι δεν φτασαμε στο σημειο να βριστουμε μεσα στο νοιζ),και και και...

δεν βγαζεις ακρη... :)

α!και εκτος των αλλων θα συμφωνησω απολυτα και με την φιλη pantelkk..και θα συμφωνησω γιατι εκτος των αλλων ειναι και..κοπελα στις οποιες εχω ιδιαιτερη αδυναμια... :oops: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι τουλαχιστον προβοκατορικο! έως κακοήθες

Δεν μπορεις να γενικευεις.

Πες μας για ποια παλαια -οπως λες- μελη αναφέρεσαι και που σε εκαναν να επαναφέρεις το θέμα.

Αν δεν γινεις συγκεκριμένος' date=' τοτε η κινηση σου ειναι ύποπτη ή ανόητη. [/quote']

 

:lol: :lol:

αιολε νομιζω οτι το παρακανες....μαλλον το ειπες πανω στα νευρα σου ε; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι εξ' άπαντος προσωπικό' date=' εφ΄ όσον οι άνθρωποι που έχουν 4 αστεράκια είναι ελάχιστοι. Εν' πάσει περιπτώσει, η ευθιξία μου δεν είναι διαπραγματεύσιμη. Μέχρι να αποσαφηνιστεί αυτό το θέμα - αν αποσαφηνιστεί - θα απέχω ως μέλος ή συντονιστής από το φόρουμ.

 

ρε eye ΗΜΑΡΤΟΝ!τι κουβεντες ειναι αυτες ρε;σε εχω για πιο cool τυπο :cry: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου