Προς το περιεχόμενο

Πού είναι οι ... παλιοί?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Παιδιά κι εγώ βαριέμαι τις επαναλήψεις.

Δυστυχώς ο περισσότερος νέος κόσμος επιμένει να μη ψάχνει πριν ζητήσει κάτι.

Και μη μου πείτε ότι δεν λειτουργει σωστά το ψαχτήρι... παπάδες βγάζει!

Π.χ. με μια απλή έρευνα, βρήκα μόλις στη δεύτερη σελίδα το χριστουγενιάτικο κολάζ του ikon.

 

Αναγκαστικά λοιπόν πρέπει να απαντώνται.

Ακόμα και ένα FAQ (που ετοιμάζεται) δεν θα κάλυπτε ερωτήσεις του στυλ "ποια είναι η καλύτερη κάρτα..."

 

Πάντως η αλήθεια είναι ότι χρείαζεται μια τόνωση το site γενικότερα που ετοιμάζεται οσονούπω...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με μια απλή έρευνα' date=' βρήκα μόλις στη δεύτερη σελίδα το χριστουγενιάτικο κολάζ του ikon.

 

Δεν είναι όμως αυτό που ψάχνουμε....:P

 

Πάντως η αλήθεια είναι ότι χρείαζεται μια τόνωση το site γενικότερα που ετοιμάζεται οσονούπω...

Περιμένουμε εξελίξεις!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικά δεν μπορείς να προτείνεις κάτι. Το ίδιο φαινόμενο υπάρχει παντού. Λίγο φιλότιμο χρειάζεται από τους νέους!

 

Ακούτε ρε ψαρούκλες? fryingpan.gif

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τακι αυτό που σου λεω συμβαίνει είτε σου αρέσει ειτε όχι!!

κάποιοι γουστάρουν πολύ να μιλάνε καθημερινά για το σκάσιμο του maple εδώ και 1 χρόνο' date='άλλοι όμως όχι.

έχω μιλήσει με πολλούς απτούς παλιότερους (και μου είπαν τα ίδια).

αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν νέα μέλοι που γουστάρουν την φάση αλλά πρέπει να το παραδεχτούμε.

λίγη αυτοσυγκράτηση στα νέα θέματα που ανοίγονται θα πρότεινα εγώ.

 

(Τάκη κανόνισε να τσαντιστείς πάλι)[/quote']

 

χεχε..δεν τσαντιζομαι ρε και εχεις δικιο σε αυτα που λες και αν προσεξεις τα post μου συγκεκριμενα θα δεις οτι ΑΝ πω καμια φορα κατι απο τα..γνωστα τα λεω ποια στην πλακα αφου και εγω ο ιδιος εχω κουραστει με πολλα απο τα θεματα που συζητουσαμε,και στα οποια δεν εβγαινε ουτε προκειται να βγει..ακρη αφου οι αποψεις ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες..ο καθενας εχει απο μια... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για ένα νέο μέλος είναι διαφορετικό να αναζητήσει την απορία του και να διαβάσει ένα κατεβατό απο το να θέση μια ερώτηση και να ανοίξει μια κουβέντα στην οποία θα συμμετέχει κιόλας θα ανταλλάξει απόψεις και θα έχει μια πιο "ζωντανή" επάφη με τους υπόλοιπους το οποίο κατα τη γνώμη μου είναι πιο ευχάριστο απο την απλή ανάγνωση

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε janick αλλα μπορει καποιος να βρει ενα παλιο ποστ να το διαβασει και αν δεν τον καλυπτει κατι ή ακομα και να θελει να ρωτησει τα ιδια πανω κατω ας το κανει στο ιδιο ποστ χωρις να κανει καινουργιο ......απλα το μονο προβλημα ειναι οτι μετα το ποστ θα εχει 458 απαντησεις και για εναν ακομα νεοτερο θα ειναι βαρετο να διαβαστει .....αλλα ας φτασει εκει το θεμα και μετα καποια λυση θα υπαρχει :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι yameth , το search δε λειτουργει τοσο καλα οσο πρεπει τωρα που το νοιζ ειδικα μεγαλωσε τοσο πολυ. ειδικα οταν θες να κανεις μια λιγο πιο συνθετη αναζητηση (σχεδον παντα πλεον αυτο χρειαζεται ).

Αν θες να βαλω λινκ απο ελληνικο φορουμ σχετικο με υπολογιστες και τεχνολογια (πασιγνωστο και τεραστιο) που εχει πραγματικα καλη μηχανη συνθετης αναζητησης , και σε καθε τthread μαλιστα βγαζει και σχετικα θεματα με πολυ μεγαλη ακριβεια. κατι τετοιο θα ηταν οτι καλυτερο, βεβαια δε ξερω αν ειναι ευκολο να γινει με το δεδομενο λογισμικο που χρσησιμοποιεις (εχω ξαναπει οτι δε σκαμπαζω απο αυτα).

 

Οσο για τα υπολοιπα , παιδια ετσι οπως τα λετε ειναι αλλα δεν ειναι τοσο κακο, και δε μπορει να γινει και διαφορετικα. δε μπορουμε δηλαδη να συμφωνησουμε "ειστε απο δω και περα να γινουμε ποιο ουσιωδεις και πρωτοτυποι?" οπως σμφωνησαμε να γραφουμε μονο με ελληνικα.

Παιδια οπως και να το κανουμε αυτοι ειμαστε , αυτος ειναι ο παλμος :) του νοιζ . εχετε βρει φορουμ οπου δεν επαναλαμβανονται? μπειτε στα κομπιουτεραδικα φορουμ να δειτε με καθε ευκαιρια τους ιδιους ανθρωπους να λενε τα ιδια για το ποσο καλη φαση ειναι να εχεις linux κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται μια χαρά το noiz. It's up to us ...για να μην επαναλαμβάνεται. άσε που νομίζω ότι έχει άτομα που έχουν ξεφύγει απο την ελληνική πραγματικότητα και μαθαίνουμε 2-3 πραγματάκια παραπάνω. Ειδικά το section για το recording έχει μέσα άτομα με τρελές γνώσεις...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Επαναφέρω αυτό το θέμα, με αφορμή το γεγονός ότι τελευταία έχω αρχίσει να αισθάνομαι ότι επικρατεί στο NOIZ ένας υπεροπτισμός από διάφορα παλιά μέλη, με απαξιωτικές/ειρωνικές απαντήσεις/υποδείξεις σε νέα μέλη, καθώς επίσης και μια έντονη διάθεση για βρίσιμο...

 

Πραγματικά η κατάσταση αυτή με θλίβει, γιατί έχουμε ήδη "χάσει" αξιόλογα άτομα που είχαν να προσφέρουν πολλά σε αυτή την κοινότητα, και πολύ φοβάμαι ότι θα χάσουμε κι άλλα...

 

Θα ήθελα να κρούσω τον "κώδωνα του κινδύνου", συστήνοντας σε όλους μας αυτοσυγκράτηση και λίγη παραπάνω σκέψη πριν απαντήσουμε με "υφάκι" σε μια ερώτηση που μας φαίνεται χαζή....

 

Συγνώμη αν ακούγομαι σαν moderator, άλλωστε τα παραπάνω τα λέω για να τα ακούω κι εγώ (μιας και ουκ ολίγες φορές έχω υπάρξει ειρωνικός) αλλά εδώ και καιρό το σκέφτομαι να το γράψω και δεν ήθελα να το κρατήσω άλλο μέσα μου...

 

Θα ήθελα τέλος, να παρακαλέσω όσα παλιά μέλη συνεχίζουν και διαβάζουν το Noiz μη συμμετέχοντας σε αυτό, να κάνουν μια κίνηση καλής θέλησης και να γράψουν σε αυτό το post μου, σηματοδοτώντας έτσι την επανένταξή τους ;) :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω αυτό το θέμα' date=' με αφορμή το γεγονός ότι τελευταία έχω αρχίσει να αισθάνομαι ότι επικρατεί στο NOIZ ένας υπεροπτισμός από διάφορα παλιά μέλη, με απαξιωτικές/ειρωνικές απαντήσεις/υποδείξεις σε νέα μέλη, καθώς επίσης και μια έντονη διάθεση για βρίσιμο...

 

Πραγματικά η κατάσταση αυτή με θλίβει, γιατί έχουμε ήδη "χάσει" αξιόλογα άτομα που είχαν να προσφέρουν πολλά σε αυτή την κοινότητα, και πολύ φοβάμαι ότι θα χάσουμε κι άλλα...

 

Θα ήθελα να κρούσω τον "κώδωνα του κινδύνου", συστήνοντας σε όλους μας αυτοσυγκράτηση και λίγη παραπάνω σκέψη πριν απαντήσουμε :wink: με "υφάκι" σε μια ερώτηση που μας φαίνεται χαζή....

 

Συγνώμη αν ακούγομαι σαν moderator, άλλωστε τα παραπάνω τα λέω για να τα ακούω κι εγώ (μιας και ουκ ολίγες φορές έχω υπάρξει ειρωνικός) αλλά εδώ και καιρό το σκέφτομαι να το γράψω και δεν ήθελα να το κρατήσω άλλο μέσα μου...

 

Θα ήθελα τέλος, να παρακαλέσω όσα παλιά μέλη συνεχίζουν και διαβάζουν το Noiz μη συμμετέχοντας σε αυτό, να κάνουν μια κίνηση καλής θέλησης και να γράψουν σε αυτό το post μου, σηματοδοτώντας έτσι την επανένταξή τους ;) :D[/quote']

οκ...sorry απο εμενα για οσες φορες φερθηκα ετσι :wink:

αλλα και λιγη προσοχη στους κανονες απτους νεους δεν βλαπτει

:wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου