Προς το περιεχόμενο

Πού είναι οι ... παλιοί?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι αβάσιμη η επισήμανση του Ηλία...αν και θέλω να πιστεύω ότι η πρόσφατη "συμφόρηση" από κάποια post απότομα και ολίγον απόλυτα είναι προϊόν της "κακιάς στιγμής" και όχι κάποια αλλαγή πλεύσης στο ύφος των post...

 

Καλό βέβαια θα ήταν παλιοί και νέοι να δείχνουμε τη στοιχειώδη ευγένεια ακόμα και σε μια χιλιοσυζητημένη απορία...Και μια υπομονετική ματιά στο search, όσο κι αν δεν είναι πάντα διαφωτιστική, καλό είναι να γίνεται...

 

Τελικά ποιό ξύλο για ταστιέρα ακούγεται καλύτερα; :lol: :lol: :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά, κάτω από κάθε δημοσίευση υπάρχει το κουμπί για να απαντήσει κανείς. Οπότε δεν τίθεται θέμα μονομερούς ή τελεσίδικης ειρωνείας ή άλλης κακής συμπεριφοράς. Αν κάποιος αισθάνεται ότι τον ειρωνεύονται, μπορεί πάντα να απαντήσει προκειμένου να διαγνώσει αν η ειρωνεία είναι καλοπροαίρετη ή κακοπροαίρετη. Επίσης μπορεί να απευθυνθεί στον admin του site για τα όποια παράπονά του - μέχρι σήμερα πάντα καταφέρνει να είναι δίκαιος, δεν φαντάζομαι να αλλάξει.

 

Πάντως υπάρχει μία αντίφαση: από τη μιά υποστηρίζεται ότι τα νέα μέλη γίνονται αποδέκτες τέτοιων συμπεριφορών, απ' την άλλη συζητάμε για τους λόγους που ώθησαν τα παλαιά μέλη στο να απέχουν.

 

Ποιος είναι ο υπαινιγμός; Ότι τα παλαιότερα μέλη έτυχαν και αυτά ειρωνικών συμπεριφορών ή ότι αυτοί που έχουν απομείνει ως "παλαιά" μέλη είναι χειρότεροι από τα "παλαιά μέλη" που όμως έχουν αποχωρήσει; Και - τελικά - εσείς νομίζετε ότι ένας νέος που μπαίνει στο φόρουμ ενδιαφέρεται για την "παλαιότητα" όποιου τον ειρωνεύεται;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το τραβάς ρε Wow!. Ο elavd έκανε κάποιες επισημάνσεις συμπεριφορικού χαρακτήρα (τί λέω ρε 8O ), αν κάποιος ήθελε ντε και καλά να μειώσει τους παλιούς θα διάλεγε πιό ευθείς τρόπους πιστεύω.

 

Δεν ετέθη θέμα "ποιότητας", ας μην κάνουμε άλματα στην κουβέντα μας που μπορούν να δυναμιτίσουν την κατάσταση...

 

Και ας μην το γυρίσουμε σε κυνήγι μαγισσών, έτσι; Ας μείνουμε στην ουσία.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το τραβάς ρε Wow!. Ο elavd έκανε κάποιες επισημάνσεις συμπεριφορικού χαρακτήρα (τί λέω ρε 8O )' date=' αν κάποιος ήθελε ντε και καλά να μειώσει τους παλιούς θα διάλεγε πιό ευθείς τρόπους πιστεύω.[/quote']

 

Δεν έχω την αίσθηση ότι τραβάω τίποτε. Εδώ υπάρχει μία διαρκής (με την έννοια ότι διαρκεί) συζήτηση και προσπαθώ να καταλάβω ποιο ακριβώς είναι το αντικείμενό της.

 

Αν είχα μπει μέσα και έγραφα (σε αυτό το ίδιο thread) : "πιστεύω ότι οι καινούργιοι (ή οι παλιοί) αισθάνονται θιγμένοι επειδή κάποιοι συζητούν διαρκώς για ανοησίες" τότε - πολύ δικαιολογημένα - κάποιοι θα μου έκαναν ακριβώς την ίδια ερώτηση: "Τι εννοείς ρε φίλε;"

 

Εγώ δεν δικαιούμαι να κάνω αυτή την ερώτηση;

 

Ποιος ειρωνεύτηκε ποιον; Ποιος βρίζει ποιον; Αυτός (ή αυτοί) που το κάνουν εμπίπτουν όντως στην κατηγορία "παλαιότερα μέλη" που λέει ο elavd; Στην τελική, ποιοι είναι; Σαν κυβερνητικοί εκπρόσωποι θα μιλάμε εδώ μέσα;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι, αφου η απορία παραμένει, είναι όσοι έχουν απο 4 αστεράκια και πάνω, ή τουλάχιστον κάποιοι απο αυτούς. ¶μα πιστεύεις συγκεκριμένα οτι μιλάει για σένα ή κάποιο φίλο σου και ανησυχείς, μπορείς να ρωτήσεις ευθέως άλλωστε με πμ.

 

Ποιος ειρωνεύτηκε ποιον; Ποιος βρίζει ποιον; Αυτός (ή αυτοί) που το κάνουν εμπίπτουν όντως στην κατηγορία "παλαιότερα μέλη" που λέει ο elavd; Στην τελική, ποιοι είναι; Σαν κυβερνητικοί εκπρόσωποι θα μιλάμε εδώ μέσα;

 

δεν μπορεί κάποιος απο μια ειδική περίπτωση να κάνει μια γενική σύσταση που ισχύει για όλους? Πρέπει να γίνει προσωπικό το όποιο θέμα?

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι' date=' αφου η απορία παραμένει, είναι όσοι έχουν απο 4 αστεράκια και πάνω, ή τουλάχιστον κάποιοι απο αυτούς. [/quote']

 

Το θέμα είναι εξ' άπαντος προσωπικό, εφ΄ όσον οι άνθρωποι που έχουν 4 αστεράκια είναι ελάχιστοι. Εν' πάσει περιπτώσει, η ευθιξία μου δεν είναι διαπραγματεύσιμη. Μέχρι να αποσαφηνιστεί αυτό το θέμα - αν αποσαφηνιστεί - θα απέχω ως μέλος ή συντονιστής από το φόρουμ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι εγινε πάλι εδω μεσα ρε γαμ@%*, έχασα επεισόδια, πάλι τρώγεστε??? πάλι αποχωρήσεις έχουμε?? Λες και λύνουμε το μεσανατολικό.... δεν γίνεται να χαλαρώσουμε όλοι γενικώς κάπως? ηρεμήστε ρε παιδιά.... κάντε παύση μιας μέρας ξέρω γω αν έγινε κάτι και το σκέφτεστε αργότερα....

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Πάντως υπάρχει μία αντίφαση: από τη μιά υποστηρίζεται ότι τα νέα μέλη γίνονται αποδέκτες τέτοιων συμπεριφορών' date=' απ' την άλλη συζητάμε για τους λόγους που ώθησαν τα παλαιά μέλη στο να απέχουν.[/quote']

Νομίζω ότι έχει δίκιο ο Eyeprotocol.

Προσωπικά πστεύω ότι κάποιοι πέρνουν τη δόση τους και απλά μετακομίζουν ή απλούστερα βρίσκουν... γκόμενα/ο. :lol: Φυσικό είναι!

 

Επίσης πολλοί νέοι δεν μπαίνουν στη διαδικασία να ψάξουν ή να διαβάσουν σε παλαιότερα θέματα τα ήδη απαντημένα ερωτήματα τους και φυσικά γίνονται βαρετοί και αφορμή ¨ρήξης¨.

 

Το φόρουμ είναι ένας ζωντανός οργανισμός που εξελίσσεται με όλα τα θετικά και τ' αρνητικά που του προσδίδουν τα κατα καιρούς μέλη του.

Μακάρι να είμασταν πάντα τέλειοι!

Δυστυχώς είμαστε απλά άνθρωποι και πρέπει να προσπαθήσουμε.

 

Peace brothers! :wink:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά, είμαι νέο μέλος του noiz, είναι το πρώτο μου post που δείχνει οτι υπάρχω :lol: :lol: :lol:

 

Κι όμως είμαι ακόμα εδώ, και αυτό το καλοκαίρι :twisted:

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι' date=' αφου η απορία παραμένει, είναι όσοι έχουν απο 4 αστεράκια και πάνω, ή τουλάχιστον κάποιοι απο αυτούς. [/quote']

 

Το θέμα είναι εξ' άπαντος προσωπικό, εφ΄ όσον οι άνθρωποι που έχουν 4 αστεράκια είναι ελάχιστοι. Εν' πάσει περιπτώσει, η ευθιξία μου δεν είναι διαπραγματεύσιμη. Μέχρι να αποσαφηνιστεί αυτό το θέμα - αν αποσαφηνιστεί - θα απέχω ως μέλος ή συντονιστής από το φόρουμ.

 

8O 8O

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου