Προς το περιεχόμενο

Πού είναι οι ... παλιοί?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταία σκέφτηκα το εξής:

Πού είναι πολλά από τα παλιά/καλά μέλη του ΝΟΙΖ?

Γιατί ενώ το forum μας συνεχώς αποκτά νέα μέλη, "χάνει" τα παλιά του?

 

Μου έρχονται στο μυαλό ορισμένα άτομα που κατά καιρούς είχαμε ανταλλάξει απόψεις/γνώμες/εμπειρίες και ομολογώ ότι μου λείπει η παρέα τους... πχ ikon, iatrelis, terumi, alex_flouros, Gideon_stargrave (πολύ νεώτερος βέβαια) κ.α. που μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή...

 

Αναρωτιέμαι λοιπόν...δεν γράφουν στο NOIZ γιατι:

 

1) Βρήκαν άλλο forum πιο ενδιαφέρον;

2) Βαριούνται να διαβάζουν τους (κάθε τόσο) άσχετους (με τη μουσική) τσακωμούς;

3) Βρήκαν ήδη απαντήσεις σε όλες τις μουσικές τους ανησυχίες και πλέον δεν μπαίνουν σε forum;

4) Παράτησαν τη μουσική;

5) Κάτι άλλο;

 

Εσείς τι λέτε?

Εγώ πάντως σκέφτομαι ότι αν η απάντηση είναι μια από τις πρώτες 2, τότε κάτι πρέπει να κάνουμε όλοι μας για αυτό, δε νομίζετε? :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τελευταία σκέφτηκα το εξής:

Πού είναι πολλά από τα παλιά/καλά μέλη του ΝΟΙΖ? Γιατί ενώ το forum μας συνεχώς αποκτά νέα μέλη άλλα "χάνει" τα παλιά του?

Μου έρχονται στο μυαλό ορισμένα άτομα που κατά καιρούς είχαμε ανταλλάξει απόψεις/γνώμες/εμπειρίες και ομολογώ ότι μου λείπει η παρέα τους...

 

πχ ikon' date=' iatrelis, terumi, alex_flouros, Gideon_stargrave (πολύ νεώτερος βέβαια) κ.α. που μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή?

 

 

ρε ο Gideon_stargrave ειναι ο ABRAXAS! 8) το εχει πει αλλωστε μερικες φορες.

ο ιατρελης αυτην την περιοδο βρισκεται αγγλια και εχει μαμηθει στο διαβασμα.

α αλεξ απλα δεν βρηκε αυτο που..εψαχνε και συμμετεχει σε αλλα forum

o royabatty και ο dienekes για λογους που δεν μπορω να πω εκτος αν μου ελεγαν αυτοι να πω...παντως μπαινουν στο forum απλα σταματησαν να συμμετεχουν... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ο Gideon_stargrave ειναι ο ABRAXAS! 8) το εχει πει αλλωστε μερικες φορες.

Α ναι??? :oops: :oops:

Πάλι καλά!!! :D

 

 

α αλεξ απλα δεν βρηκε αυτο που..εψαχνε και συμμετεχει σε αλλα forum

o royabatty και ο dienekes για λογους που δεν μπορω να πω εκτος αν μου ελεγαν αυτοι να πω...παντως μπαινουν στο forum απλα σταματησαν να συμμετεχουν... :(

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ γενικα ομως αυτο που δεν μου αρεσει και εμενα ειναι το ποσο απολυτοι γινομαστε μερικες φορες για να υποστηριξουμε την αποψη μας μη αφηνοντας εστω και 1% την περιπτωση του να μην ισχυει αυτο που λεμε...αυτο ειναι οντως κατι που οταν επαναλαμβανεται ειναι πολυ ασχημο και κουραστικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι από κάποια στιγμή και μετά ο καθένας πρέπει να κοιτάει τις δουλειές του και την προσωπική του πρόοδο (μουσική, επαγγελματική κλπ). Σε μία τέτοια φάση, η "ανταλλαγή απόψεων", οι "καυγάδες", οι "παρέες" κλπ, περνάνε σε δεύτερη ή και τρίτη μοίρα.

 

Οι άνθρωποι που περνάνε πολύ χρόνο στο φόρουμ είναι ή πολύ νέοι (δηλαδή χωρίς επαγγελματικές υποχρεώσεις) ή έχουν τακτοποιήσει (όσο γίνεται) τα επαγγελματικά τους, οπότε (και καλά) περισσεύει κάποιος χρόνος. Εγώ π.χ. ανήκω στη δεύτερη κατηγορία. Αν πριν πέντε χρόνια είχα ανακαλύψει ένα τέτοιο φόρουμ δεν θα του έριχνα παραπάνω από μία ματιά διότι δεν προλάβαινα ούτε να κοιμηθώ.

 

Υπάρχουν και ειδικές περιπτώσεις. Ο dienekes τσακώθηκε με εμένα, επειδή έθιξα τον φίλο του με τα αλφασούντ. O terumi μας παρακολουθεί και μερικές φορές υποβάλλει ερωτήματα, τα οποία δυστυχώς έχω παρατηρήσει ότι δεν ξέρουμε να απαντήσουμε. Ο batty δεν ξέρω γιατί απέχει. Κάποιοι άλλοι από τους "παλιούς" έφυγαν την περίοδο που έφυγε ο feather, ενώ υπάρχουν αρκετοί που (με το ίδιο username) παρακολουθούν πάνω από ένα τέτοια site.

 

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική: μην ψάχνετε να βρείτε στο noiz το λόγο για τον οποίο οι άνθρωποι αλλάζουν γνώμη - άλλωστε δικαίωμά τους είναι. Υποθέτω ότι αν κάποιος από εμάς ξεκίναγε να ηχογραφεί τον πρώτο του (ή άλλον) προσωπικό δίσκο, τότε μοιραία θα εξαφανιζόταν για μερικές εβδομάδες από το φόρουμ (και από το σπίτι του).

 

----

 

Εμένα άλλο με στενοχωρεί: ότι μερικοί από αυτούς που φεύγουν, φεύγουν με κάποια πικρία και μέσα σε καυγάδες. Οπότε μετά αισθάνονται δέσμιοι της ίδιας τους της απόφασης και ενώ θα ήθελαν (ίσως) να επιστρέψουν, δεν το κάνουν. Αυτό το φαινόμενο θα πρέπει να πολεμήσουμε, αποφεύγοντας να τσακωνόμαστε με τους υπόλοιπους - αμαρτία την οποία έχω κάνει βεβαίως και εγώ. :oops:

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και συνήθως όλοι αυτοί οι καυγάδες & αποχωρίσεις γίνονται για εντελώς ηλίθιους & ασήμαντους λόγους...............

 

ουανς απον ε ταιμ.............ντου γιου ριμεμπερ αιπροτοκολ? :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος............!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D

 

αλλα τι να κανω...μικρο δεν με επαιζαν τα υπολοιπα παιδακια και αναγκαστικα επαιζα με τον εαυτο μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα άλλο με στενοχωρεί: ότι μερικοί από αυτούς που φεύγουν' date=' φεύγουν με κάποια πικρία και μέσα σε καυγάδες. Οπότε μετά αισθάνονται δέσμιοι της ίδιας τους της απόφασης και ενώ θα ήθελαν (ίσως) να επιστρέψουν, δεν το κάνουν.[/quote']

Αυτό, αν ισχύει, είναι όντως πολύ κρίμα να γίνεται... :(

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου