Προς το περιεχόμενο

Αυτον τον Bono ο Θεος του χρωσταει λεφτα....


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O τραγουδιστής των U2 κατάφερε και αύξησε την περιουσία του κατά 500.000.000€ μέσα από το Facebook.

O Bono, o τραγουδιστής των U2, τον περασμένο χρόνο είχε την ιδέα να επενδύσει περίπου 150 εκατομμύρια ευρώ στο Facebook για να αποκτήσει το 1,5% του δημοφιλούς site κοινωνικής δικτύωσης.

 

Η κίνηση του αυτή αποδείχθηκε τελικά χρυσοφόρα αφού με την πρόσφατη επένδυση 500.000.000$ που έκανε η Goldman Sachs στο δημοφιλές site κοινωνικής δικτύωσης εκτόξευσε την αξία του από τα 8 στα 32 δισεκατομμύρια δολάρια.

 

Έτσι και οι μετοχές του Bono από 150.000.000€ που ήταν η αξία τους πλέον εκτιμάται στα 576.000.000€.

 

Πηγή: http://www.sigmalive.com/lifestyle/people/346028

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ο άνθρωπος είναι επιχειρηματίας ρε παιδί μου. Κινείται σωστά.

Άσε που μόλις το διάβασα, σε συνδυασμό με τον τίτλο που έδωσες στο θέμα έλιωσα στα γέλια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ο άνθρωπος είναι επιχειρηματίας ρε παιδί μου. Κινείται σωστά.

Άσε που μόλις το διάβασα, σε συνδυασμό με τον τίτλο που έδωσες στο θέμα έλιωσα στα γέλια  ;D

 

Με τόσα λεφτά και εγώ καλός επιχειρηματίας θα ήμουνα...ασε που και να μην του καθόταν δεν νομίζω να του έλειπαν και πολυ (αν και το facebook είναι σίγουρο χαρτί, έχει ελάχιστο επιχειρηματικό κίνδυνο).. ;) ;) ;) ;)

 

Αλλά ας πούμε κανα καλό λόγο μπας και το δεί και μας δώσει κανα ψιλό!

Οπότε μπράβο του καλοφάγωτα ... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτος τα εκαψε ειχε επενδυσει καμμια 100αρα σε εταιρεια κινητης τηλ. που φαληρησε.... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου