Προς το περιεχόμενο

Σταθεροποιητής τάσης για λαμπάτο ενισχυτή


Amar4nth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Δες και αυτό

 

http://www.harline.co.uk/proel/st1500.htm

 

καλό ήταν,όχι σαν το Furman,στο 1/3 της τιμής του Furman όμως.

Το site δεν ξέρω  ποσο αξιόπιστο είναι (δεν έχω αγοράσει απ'αυτό),μπορείς να ρωτήσεις όμως στο Νάκα για PROEL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ και πάλι.. νομίζω ότι κατέληξα στο furman.. κέρδισες ¨)

 

Ο μόνος που κέρδισε είσαι εσύ ;D

Εγώ τα έχω πληρώσει για να τα μάθω.Βλέπεις δεν υπήρχε noiz τότε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα συνεχιζω εδω..Δηλαδη και εγω που δεν εχω καλο ρευμα στο σπιτι που μενω και οτι ενισχυτη βαζω πανω εχω παντα θορυβο χρειαζομαι ενα τετοιο μηχανημα ετσι? Εκτος απο αυτο της Furman υπαρχει τιποτα αναλογο σε ποιοτητα στην εταιρια tele μιας και κατα τυχη συνεργαζομαι μαζι τους (σε αλλου ειδους προιοντα βεβαια). Ο ενισχυτης πιου θα το βαλω ειναι 15watt

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα συνεχιζω εδω..Δηλαδη και εγω που δεν εχω καλο ρευμα στο σπιτι που μενω και οτι ενισχυτη βαζω πανω εχω παντα θορυβο χρειαζομαι ενα τετοιο μηχανημα ετσι? Εκτος απο αυτο της Furman υπαρχει τιποτα αναλογο σε ποιοτητα στην εταιρια tele μιας και κατα τυχη συνεργαζομαι μαζι τους (σε αλλου ειδους προιοντα βεβαια). Ο ενισχυτης πιου θα το βαλω ειναι 15watt

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Οι σταθεροποιητές της tele που έχουν μικροελεγκτή με lcd και αυτομετασχηματιστή είναι καλής ποιότητας. Τους έχω χρησιμοποιήσει. Για τον ενισχυτή των 15W (με κατανάλωση ~50W ας πούμε), θα είναι μια χαρά ακόμη κι ένας οικονομικός σταθεροποιητής των 300VA. Μπορείς φυσικά να πάρεις μεγαλύτερο για σιγουριά και μελλοντική χρήση με άλλα φορτία(ενισχυτές κλπ.).

Ο θόρυβος βέβαια μπορεί να είναι και θέμα κακής γείωσης, οπότε θα πρέπει να ρωτήσεις ηλεκτρολόγο μήπως χρειαστεί νέα γείωση ο πίνακας(με ουδετέρωση, ηλεκτρονόμο ή στα υδραυλικά κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου