Προς το περιεχόμενο

Απορια σχετικά με τις κινεζικες κιθαρες


xspeed77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμενω την squier bullet (custom handmade) replica που εχω παραγγειλει αυτες τις μερες!  8) Ειναι ιδια με αυτη http://www.thomann.de/gr/fender_squier_bullet_strat_hss_rw_aw.htm

αλλα με σκληρη θηκη και nitro finish, me 38,90e +3e μεταφορικα και 2e φορους 8)

Οταν ερθει θα ανεβασω βιντεο ;D

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η γνωμη μου ειναι να μην ψωνισεις απο κει. Γνωμη μου παντα! Εξαλλου μπορεις να βρεις καλα κομματια εντος Ελλαδος και σε καλυτερες τιμες. Οπως και μεταχειρισμενες-κελεπουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε δεκα μερες ηλεκτρικη κιθαρα? εγω φτιαχνω ηλεκτρικες κιθαρες, ειναι το hobby μου. απο την εμπειρια μου 10 μερες δεν αρκουν ουτε για το βερνικι να ειναι σε ετοιμο για τριψιμο και γυαλισμα.

 

Chinese Hotel Built In 6 Days

 

Δικιο εχεις...  ;D

Παρολα αυτα πως καταφεραν κ σηκωσαν ολοκληρο ξενοδοχειο σε 6 μερες... ειναι αποριας αξιο... Λες τελικα τα ξενοδοχεια να φτιαχνονται πιο ευκολα απο τις κιθαρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου!

 

Παλιοτερα ψαχνομουν και γω για μια ρεπλικα κιθαρα ή κατι τετοιο. Μετα απο κουβεντα με παιδια απο δω και δοκιμαζοντας 1-2 ρεπλικες εχω καταληξει οτι ολα ειναι καθαρα θεμα τυχης.

 

Εξηγουμαι, μια ρεπλικα που επαιξα ηταν καλη η αλλη ηταν χαλια, διαβαζοντας σε διαφορα φορουμ/αρνητικα σχολια απτο ebay κλπ πολλοι δεν εχουν παρει αυτο που ζητησαν ειτε η κιθαρα ηταν διαφορετικη ειτε ειχε αλλο χρωμα κλπ κλπ.

 

Η αποψη μου ειναι να δεις ποσο θα σου κοστισει μαζι με το τελωνειο και αν βρισκεις κατι καλυτερο στα ιδια χρηματα να την παρεις.

Ομως να μην εχεις απαιτησεις, γιατι η κιθαρα που θα λαβεις μπορει ναναι και για πεταμα, εντελως για πεταμα ομως.

 

Γενικα την αγορα ρεπλικας θα την παρομοιαζα σαν να πηγαινεις στο καζινο με αυτα τα χρηματα, μπορει να τα χασεις ολα (τις περισσοτερες φορες) ή να σου κατσει και να βγαλεις.

 

10 μερες μου φαινονται λιγες, αλλα ποτε δεν ξερεις..

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολα αυτα πως καταφεραν κ σηκωσαν ολοκληρο ξενοδοχειο σε 6 μερες... ειναι αποριας αξιο... Λες τελικα τα ξενοδοχεια να φτιαχνονται πιο ευκολα απο τις κιθαρες?

Μη ψαρώνεις, σίγουρα θα έχει χάλια sustain ;D ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, να πω και γω τη γνωμη μου ως κατοχος μιας ρεπλικας "Gibson" Les Paul.

Αγορασα την κιθαρα απο παρομοιο κινεζικο site περσυ, και πληρωσα 250 για κιθαρα/σκληρη θηκη/μεταφορικα, και αλλα 70 τελωνειο. Μπορω  να πω ανετα οτι ηταν τα καλυτερα 320 € που εχω ξοδεψει σε κιθαρα. Εχει βγει τοσο καλη, που εχω σκασει και λευτα πανω της για nut, κλειδια και μαγνητες. Συμφωνω με το οτι ειναι λιγο "αν σου κατσει" αλλα το καλο με τις ρεπλικες ειναι οτι η τιμη τους ειναι χαμηλη, και στο ελλαντα τουλαχιστον εχουν καλο resale value (εχω δει ρεπλικες απο 200 μεχρι 600 € στις αγγελιες).

Εγω με τον πωλητη που μιλησα, μου ειπε πως φτιαχνοντε στο ιδιο εργοστασιο με τις epiphone, που μου φαινεται πολυ λογικο, καθως η μονη διαφορα της με gibson ειναι τα πιο μικρα dots στο πανω μερος του μπρατσου.

Η ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα καλη, καθως σκεψου οτι πληρωνεις οτι θα πληρωνες για μια epi, με τη μονη διαφορα πως δεν πληρωνεις το μεσαζοντα (gibson) αλλα κατευθειαν το εργοστασιο.

Τωρα για τα ξυλα δεν θα πω κατι, καθως οι αποψεις σε αυτο το φορουμ διχαζονται. Tο μονο που θα πω ειναι πως το μαονι ειναι μαονι, και ακουγετε σα μαονι (duh ;D ;D ) ακομα και αν ειναι lowest grade.

 

Εγω λεω χτυπα τη, αμα θες να εχεις μια prs στυλ κιθαρα, που να γραφει PRS απανω και να κανεις την κα*λα σου  ;D. Προσωπικα εχω βγει μια δυο φορες σε λαιβ με την κινεζα και ο κοσμος ψαρωνει  :P :P

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους!!!Βοηθηστε και πειτε μου γνωμες αφου τσεκαρετε το παρακατω link

http://www.aliexpress.com/product-fm/303663104--free-shipping-PRS-Paul-Reed-Smith-Private-Stock-Johnny-Hiland-Electric-Guitar-wholesalers.html

Bλέπω τη συγκεκριμένη κιθάρα αλλά δεν βλέπω την ευκαιρία (σε λεφτά) ούτε το γιατί είναι καλή κιθάρα.

Τιμή US $368.42 - 421.05 / piece, προσθέτω 100$ σε μεταφορικά (που δεν το γράφει) και κανένα 30% σε τελωνείο (που δεν βλέπω πως το γλυτώνεις), προσθέτω την αλλαγή ηλεκτρικών μόλις τη πάρεις...κάνε τη σούμα και ξαναδές τον Thomann...

 

YΓ Σε περίπτωση που επιμένεις, καλό είναι να συμβουλευτείς τον ειδικό Κινεζολόγο του forum Ko Faltsoo ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πράγματι εχουν βελτιωθεί πολύ οι ρέπλικες, αλλά μην εμπιστευόμαστε ευκολα κάποιο πωλητή βάσει των δηλώσεων του. Εχει ρίσκο η αγορά. Καλύτερα μια jack danny , harley benton set-neck των 150ευρώ, που εχει εγγύηση 3χρόνια και 30 μερες αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου