Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για xenyx 502


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,εχω ανοιξει αυτο το θεμα 2 φορες αλλα δεν εχω παρει απαντηση και ξερω που να την βρω.Προσφατα αγορασα εναν μεικτη xenyx 502 με σκοπο την ηχογραφηση στον υπολογιστη.Αυτο που θελω να κανω ειναι πολυκαναλες ηχογραφησεις γραφοντας το ενα καναλι πανω στο αλλο γι αυτο εχω συνδεσει ενα μικροφωνο. Αυτο που θελω ειναι να ακουω στα ακουστικα μου το καναλι που εχω ηχογραφησει σε καποιο software ηχου αλλα και το μικροφωνο προκειμενου να ακουω την ηχογραφηση και να γραφω επανω της με το μικροφωνο.Αυτο γινεται με  το κουμπι cd/tape to mix ομως στο νεο καναλι που ηχογραφω ξαναηχογραφηται και το παλιο,γινεται κατι σαν μιξη δλδ.Η ερωτηση μου ειναι πως μπορω να ακουω και το μικρωνο αλλα και την αναπαραγωγη της ηχογραφησης χωρισ να γινεται αυτη η μειξη?Ελπιζω να εχετε καταλαβει τι εννοω γιατι τα χω πει και λιγο μπερδεμενα.Θα εκτιμουσα πολυ αν μου δινατε μια απλη απαντηση.Σασ ευχαριστω για τον χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ευχαριστω για την απαντηση..σε αυτο το τηλεφωνο μπορουν να μ δωσουν μια απαντηση?δεν μπορω να βγαλω ακρη..

Είναι ο επίσημος εισαγωγέας. Ζήτησε κάποιον που έχει σχέση με τις κονσόλες. Θα σε βοηθήσουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω πολυ μονο και μονο που μπηκες στον κοπο να μ απαντησεισ...εχω γραψει το ιδιο θεμα 2 φορες και κανενας τπτ..εχω ψαξει ολο το google και το youtube αλλα τπτ το διαφωτιστικο για τον προβλημα μου....το μονο που θελω ειναι να ακουω την φωνη μου ταυτοχρονως ε την κιθαρα που εχω γραψει κατι που δεν μπορω να το κανω.... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα πρέπει να έχεις πατημένο μόνο το κουμπι Cd tape to phones έτσι θα ακούς την ηχογράφηση του υπολογιστη στα ακουστικά σου καθώς και την φωνή απο το mic κανάλι και στο main out θα πηγαίνει μόνο το σήμα του μικροφώνου.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω φιλε loki για την απαντηση...το προβλημα ειναι οτι οταν παταω το κουμπι cd/tape to phones ακουγεται μονο το καναλι που εχω γραψει και οχι το μικροφωνο...αυτο ειναι το προβλημα....και δεν εχω ιδεα πωσ να το λυσω γι αυτο απευθηνθηκα εδω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε θα πρέπει στο πρόγραμμα που χρησιμοποιεις για ηχογράφηση να ενεργοποιήσεις την επιλογή για Monitor της εισόδου της κάρτας ήχου ώστε να σου δίνει το αποτελεσμα μικρόφωνο και ήχογραφημένο υλικό στην έξοδό της. (αυτό είναι πιθανό να γίνεται και με το software mixer της κάρτας.) Πες μου τι Κάρτα ήχου και πιο Software χρησιμοποιείς για ηχογράφηση.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα ηχου που χρησιμοποιω ειναι η u-control uca200 τησ behringer...βλεπεισ τα αγορασα μαζι  :-X....και το software ειναι το sonar8 producer edition.....λεσ ν πρεπει ν κανω καμια ρυθμιση στο software?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου