Προς το περιεχόμενο

Αλκίνοος Ιωαννίδης live στην Αυλαία


gamanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιχτιρίζοντας που έχασα τον Αλκίνοο από τη solo περιοδεία έμαθα ότι χθες ξεκινάει στην Αυλαία για τρία τριήμερα, ΔΤΤ. 

Κατηφόρισα χωρίς δεύτερη σκέψη στον Βοτανικό.

Το Live πολύ καλό, ο Αλκίνοος υπέροχος, λούπαρε και τζάμαρε ασύστολα.

Ακουστική, Κλασική, Tele  ;D ;D ;D , μπάσο, τα πνευστά του, αρμόνιο (ή κλαβινόβα;) και τα ξυλόφωνα.

Πάρα πολύ καλή εμπειρία και διδακτική για solo ακουστική απόδοση των κομματιών του.

Έπαιξε πάνω από 3μιση ώρες με το encore, σε καλή διάθεση. Υπάρχει θέμα ήδη για τον Αλκίνοο και το φετινό πρόγραμμα με το  lοoping και υλικό στο youtube. Το μόνο που βιντεοσκόπησα ολόκληρο  ήταν το "Μεταφυσικό" του Περίδη στην μνήμη του Ρασούλη. 

 

Αυτό που με έκανε να ανοίξω το θέμα, ήταν ο χώρος .

Μακράν ο πιο ανθρώπινος που έχω πάει τελευταία σε τιμές, εξυπηρέτηση και άνεση.

15 ευρώ με κρασί ή μπίρα με το συνοδευτικό τους αλλά κυρίως οι θέσεις του μπαρ μπορούν να κάτσουν . Εγώ πήγα 10 λεπτά πριν την υποτιθεμενη έναρξη και έκατσα αριστερά από τα πρώτα τραπέζια, στα 5 μέτρα από τον Αλκίνοο με τέλεια ορατότητα, καθιστός, με τον πάγκο μου για το ποτό κτλ.

ένα μεγάλο ρισπέκτ από μένα.

 

Για παραπάν πληροφορίες, avlaia.gr

 

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου