Προς το περιεχόμενο

Σπιτικό studio


santa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια,sorry κιολας που επεμβαινω στη συζητηση σας,αλλα να πω μια γνωμη.Σε οποιο ΡΑ εχω χρεισημοποιησει unbalanced ακομα και σε αποστασεις μικτη - signal prossesor δεν εχει υπαρξει ουτε μια φορα που να μην βγαλει το σημα τζιτζικια.Δεν το εχω ψαξει πολυ το θεμα γιατι παντα δουλευω με balanced.Αλλα στο κατω κατω δεν ειναι μια καλη απανταση το οτι ολοι οι μεγαλοι κατασκευαστες τυνουν να καταργησουν τους unbalanced τροπους συνδεσης?(π.χ. meyer,eaw,jbl,lapgruppen,digam amps κ.α)Οι οποιοι στις περισοτερες νεες σειρες τους δεν δινουν unbalanced i/o.

P>there is new sound in town.....

sound master

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δηλαδη δεν ετυχε ποτε απο εφφε να παρεις out και να στειλεις σε auxiliary πχ και να μην εχει τζιτζικια? ολα balanced τα εχεις παντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

santa η 1010lt εχει παραπανω(8analog-2 digital inputs-outputs) εισοδους-εξοδους απο την 19 2...θα χρειαστεις ποτε ομως κατι τετοιο???εχει επισης κ xlr εισοδους για μικροφωνο(1 η 2..)

οι υπολοιπες ομως εισοδοι κ εξοδοι ειναι rca...

h 192 εχει balanced jacks για inputs k outputs..το σημαντικοτερο ομως νομιζω οτι ειναι το οτι η 192 εχει αλλης ''γενιας'' convertors...exei κατι καινουργιους με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα..επισης η 1010lt δεν παει εως 192khz που παει η 192(οχι οτι ποτε θα δουλεψεις σε τετοια σ.δειγματοληψιας....) :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι γνωμη εχετε για την 1010LT?

 

σε συγκριση με την emu1212m?

 

η 1010lt εχει...απο την 19 2

h 192 εχει....192 εχει αλλης ''γενιας'' convertors...

 

musictech μου φαίνεται πως ο ερωτας σου για τις maudio σε εχει τυφλώσει,σε λιγο θα κυκλοφορείς ετσι 8) lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξέρω αν έχει ήδη ειπω8εί αλλά 512 ram δε φτάνουν ούτε για ζήτω.βάλε άλλη μια 512 ή γύρνα το σε 1 Gb.Πρόσεξε να μη πάρεις ddr 2 πχ που μπορεί να μην είναι συμβατη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ'αρχας spirou προτεινω τουλαχιστον 4-5 εταιρειες εδω μεσα...οχι μονο maudio....στην συγκεκριμενη φαση ομως εχεις δικιο... :) :) :)

απλα επειδη βιαζομουν νομισα οτι εγραψε 192 κ οχι 1212 ....και απαντησα σε αυτο...!!! χρεωσε μου λαθος.....

παντως δεν σε ειδα να δινεις καποια απαντηση σχετικη με το θεμα... :wink: :wink:

μαλλον κυνηγας....φαντασματα...ειναι φως φαναρι οτι κατι καταλαβα κατι λαθος η ,οπως και εγινε ,λογω βιασυνης να διαβασα κατι λαθος...καλα εκανες και το παρατηρησες αλλα προς τι τετοια αντιδραση?? :roll: :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον κυνηγας....φαντασματα...

 

ωπ! με έπιασες!

η αλήθεια είναι οτι ,μικρός, έβλεπα φανατικά "ghostbusters"... :lol:

 

 

ps:μην είσαι ξενερουά,ένα πειραγματάκι ήταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια' date='sorry κιολας που επεμβαινω στη συζητηση σας,αλλα να πω μια γνωμη.Σε οποιο ΡΑ εχω χρεισημοποιησει unbalanced ακομα και σε αποστασεις μικτη - signal prossesor δεν εχει υπαρξει ουτε μια φορα που να μην βγαλει το σημα τζιτζικια.Δεν το εχω ψαξει πολυ το θεμα γιατι παντα δουλευω με balanced.Αλλα στο κατω κατω δεν ειναι μια καλη απανταση το οτι ολοι οι μεγαλοι κατασκευαστες τυνουν να καταργησουν τους unbalanced τροπους συνδεσης?(π.χ. meyer,eaw,jbl,lapgruppen,digam amps κ.α)Οι οποιοι στις περισοτερες νεες σειρες τους δεν δινουν unbalanced i/o.[/quote']

 

ρε αρχηγε μου τι δεν καταλαβαινεις?? 8O

ειπαμε ΔΕΝ θελουμε να κανουμε ΡΑ εφαρμογη!

Ενα home studio θελουμε να φτιαξουμε οι ερημοι.

Και τα Unbalanced καλωδια δεν προκειται να προκαλεσουν ΚΑΝΕΝΑ προβλημα (τι να σου πω 3 δισκους που κυκλοφορουν εχω μιξαρει σπιτι μου & ναι το παραδεχομαι ο ξεφτιλας :lol: εχω ΜΟΝΟ unbalanced συνδεσεις!!!!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(τι να σου πω 3 δισκους που κυκλοφορουν εχω μιξαρει σπιτι μου & ναι το παραδεχομαι ο ξεφτιλας :lol: εχω ΜΟΝΟ unbalanced συνδεσεις!!!!)

 

...φοβερο επιχειρημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου